Nosy Iranja, Madagarskar

Żółw szylkretowy, Seszele

Seszele

Lemury Katta, Madagaskar

Chamarel, Mauritius

Mauritius

Port Luis, Mauritius

Wulkan Piton, Reunion

Tamatave, Madagaskar

Aapravasi Ghat, Port Luis, Mauritius

Ogród botaniczny, Seszele

Kameleon, Madagaskar

Seszele

Alexandra Falls, Mauritius

Trzy wyspy luksusu - rejs

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania, obiady i kolacje
Król Egzotyki
Wycieczka samolotem
Mauritius • Port Luis • ptak Dodo - symbol wyspy • siedmiokolorowa ziemia • turkusowe laguny • rafy koralowe • Madagaskar • wypoczynek na rajskiej wyspie Nosy Be • Kolonialne Tamatave • Lemury • Kameleony • bajeczne Seszele - wyspa Mahe • Reunion • wulkan Piton de la Fournuaise • relaks na pokładzie • atrakcyjny program animacyjny • całodzienne wyżywienie typu bufet • polskojęzyczny pilot na statku

Terminy i ceny wycieczki 8

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Port Louis. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do Port Louis, odprawa paszportowa. W oczekiwaniu na statek udamy się do najstarszego ogrodu botanicznego na południowej półkuli i jednego z najpiękniejszych w tej części świata, zajmującego powierzchnię 33 ha. Warto zwrócić uwagę na przepiękne okazy wiktorii królewskiej, rośliny wodnej występującej głównie w dorzeczu Amazonki, której liście dochodzą do 3 m średnicy. Następnie wizyta w muzeum cukru. Zwiedzając muzeum poznamy historię Mauritiusa oraz zobaczymy proces produkcji cukru. Będzie okazja do degustacji różnych słodkości i najlepszego rumu na wyspie. Następnie lunch i zwiedzanie Port Luis, stolicy wyspy. Zaczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które w latach 1834-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. Zobaczymy także słynne Blue Penny Museum, poświęcone historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Wizyta w Caudon Water Front – współczesnym centrum miasta. W miarę możliwości czas wolny na placu targowym, gdzie można kupić świeże owoce i warzywa oraz pamiątki w atrakcyjnej cenie. Następnie przejazd do portu ok. 17:00 zakwaterowanie w opłaconej kabinie. Czas na odpoczynek i poznanie statku. Ok. godziny 21:00 statek wypływa w kierunku Seszeli (rejs przez trzy noce i dwa dni).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Statek – Costa Mediterranea - statek wycieczkowy zainspirowany stylem włoskich zabytkowych pałaców, reprezentuje włoską elegancję, dopracowaną w szczegółach i wypełnioną dziełami sztuki., zbudowany w 2000 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 12 pokładów, ma 292 m dł., a załoga liczy ponad 900 osób. Statek może zabrać na pokład nawet 2680 pasażerów. Kabiny: 1057 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Część kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (za zapytanie).
- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 1, 4, 5 lub 6
- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem". Zlokalizowane na pokładach 1 lub 4. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.
- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładzie 4 lub 5.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 4 restauracji (w tym jedna restauracja dodatkowo płatna, do których należy zrobić rezerwację), 12 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, teatr, 4 baseny, 4 jacuzzi, wielofunkcyjne boisko sportowe, miejsce do joggingu, salon (dodatkowo płatne), internet (dodatkowo płatny). Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.
Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.
Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych. Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18-20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Pakiety płatne są dodatkowo (poza depozytem). Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.
Wizy
Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Port Louis z przesiadką, zakwaterowanie (razem 13 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* armatora Costa Cruises o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin, wyżywienie na statku: śniadania, obiady/lunche i kolacje; kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin i statku j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko w Port Louis, wyżywienie na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.
Cena podstawowa nie obejmuje: zwiedzania Port Louis i okolic (dzień 2 i 15) ok. 55 EUR/os, opłaty za serwis pokładowy oraz napiwki dla kierowców (ok. 140 EUR/os.) - płatne obligatoryjnie na miejscu, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Madagaskarze! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon