Ocho Rios, Jamajka

Flamingi, Bahamy

Bahamy

Miami

Kajmany

Jamajka

Miami

Kajmany

Kajmany

Kajmany

Cozumel

Rejs wokół Zatoki Meksykańskiej - kolorowe Karaiby

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania + full board
Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
• Rejs po Karaibach: Meksyk, Jamajka, Bahamy, Kajmany, Honduras • wysokiej klasy statek Costa Luminosa **** fantastyczny serwis (całodzienne wyżywienie w cenie), polski pilot na pokładzie statku • Miami - najpiękniejsze plaże Florydy • Cape Canaveral - z wizytą w NASA • Ocho Rios (Jamajka) – w rytmie reggae • Cozumel (Meksyk) i Bahamy – pamiątki Majów i rajska plaża • Kajmany - cudowne wodospady rafy koralowe • Honduras i cudowne rafy koralowe •

Terminy i ceny wycieczki 5

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu*** w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, czas wolny na plażowanie oraz zakupy. Dla chętnych (dodatkowo płatne, ok. 160 USD/os, cena uzależniona od ilości chętnych) przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet „poczujemy” start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn V”, dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz jego wyposażenie. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie – dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie też można zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. (Trasa ok. 420 km). Następnie transfer do portu i zaokrętowanie na statku. Zakwaterowanie w wybranych kabinach, kolacja na statku. Około 23:00 statek wypłynie z Port Everglades w kierunku portu Nassau na Bahamach (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 14.01statek płynie w kierunku portu Freeport na Bahamach zamiast do Nassau na Bahamach (nocny rejs).
 

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Costa Luminosa**** - FULL BOARD (3 posiłki) Duży, nowoczesny statek wycieczkowy, zbudowany w 2009 r, należący do znanego włoskiego armatora „Costa Cruises”, jeden z najpiękniej rozświetlonych statków linii. Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 32 m szerokości, 294 m długości i osiąga prędkość ok. 21 węzłów, a załoga liczy 1050 osób. Statek może zabrać na pokład prawie 2800 pasażerów.
Nazwy restauracji i barów pochodzą od gwiazd, a pokłady od kamieni szlachetnych. Hotele: 1 rozpoczęta doba hotelowa – w okolicy Miami w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os, 10 rozpoczętych dób hotelowych – na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki); kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)
Do dyspozycji gości
2 baseny w tym jeden z rozsuwanym dachem i telebimem, na którym wyświetlane sa koncerty/filmy itp., brodzik dla dzieci z niewielką zjeżdżalnią , 4 jacuzzi, kino 4D, symulator Grand Prix, sala gier wideo, symulator do gry w golfa, boisko do mini - golfa, wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka), tenis stołowy, ścieżka do joggingu, centrum fitness, salon piękności "Venus", fryzjer, SPA "Samsara" (płatne; znajdujące się na 2 poziomach z: łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu), siłownia, mini centrum handlowe ze sklepikami , trzypoziomowy teatr, kasyno, dyskoteka i klub nocny, kafejka internetowa, centrum medyczne (płatne), minicluby dla dzieci w kilku grupach wiekowych  i nastolatków (liczne atrakcje m.in. karaoke, dyskoteki, lekcje tańca, zajęcia sportowe), plac zabaw. Codziennie organizowane są animacje, gry i zabawy oraz warsztaty. (część z wymienionych atrakcji/serwisów dodatkowo płatna).
Na statku znajdują się 4 restauracje, w tym: restauracja główna dwupoziomowa "Taurus" (serwująca głównie dania kuchni włoskiej i regionelnej), restauracja "Andromeda" - serwująca m.in.dania kuchni włoskiej, dania z grilla w formie bufetu, 2 eleganckie restauracje a'la carte "Luminosa" oraz "Samsara" (dodatkowo płatna; wymagana wcześniejsza rezerwacja) i kawiarnia "Sirius" (płatna) oraz 11 barów (w tym, m.in.: z muzyką na żywo, w dyskotece, przy basenie, z cygarami, ) 
 Uwaga! Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje; warto również zabrać ubrania, lub drobne dodatki w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym. WAŻNE: Usługi typu: internet, fax, telefon, zabiegi w SPA, pralnia, usługi medyczne, fotograf, zajęcia z instruktorem, opiekunka dla dzieci itp. są dodatkowo płatne.
Pokoje
Kabiny: na statku znajduje się 1130 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje kabin to: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub bulajem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), klimatyzację, telefon, telewizor, sejf, minibar.
- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14 m2) – klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, sejf, mini- bar. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 1-6.
- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem" (ok. 16 - 18 m2)- klimatyzowana, wyposażona w jedno łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze i posiadają: łazienkę (prysznic, ręczniki, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor, biurko, mini - bar, sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki (może być ograniczony). Zlokalizowane są w większości na pokładach 1, 4, 6, 7. - Kabina zewnętrzna z balkonem (ok. 18 - 20 m2) - klimatyzowana, wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka (prysznic, ręczniki, WC, suszarka do włosów), telefon, telewizor, biurko, mini-bar, sejf oraz balkon. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę. Zlokalizowane są w większości na pokładach 4-8.
Wyżywienie
W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych  Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji, napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.
Wizy
Wiza do Stanów Zjednoczonych Ameryki – konieczna na min. 2 wjazdy.
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
- Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp
- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation)
- lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: esta.cbp.dhs.gov/esta/
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). - Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Miami i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty portowe, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miami: w hotelach 3* -  1 rozpoczęta doba hotelowa, wyżywienie podczas objazdu-pobytu w Miami (lub okolicy): śniadania; podczas rejsu: zakwaterowanie na statku 4* - 10 rozpoczętych dób hotelowych w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board); kabiny 2 os. z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia jw.); korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej; kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 80 USD/os. oraz opłaty za serwis pokładowy i napiwków dla załogi (ok. 100 EUR/os.) - kwoty płatne na miejscu; przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu oraz rejsu oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon