Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Girony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu czas wolny. Wczesnym popołudniem wycieczka do Barcelony, w czasie której zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia - z zewnątrz) i Park Guell; dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony. Czas wolny, a następnie przejazd na pokaz słynnych tańczących fontann lub alternatywnie na Wzgórze Montjuic ( fontanny ze względu na suszę w sezonie mogę być nieczynne) Powrót do hotelu ok: 23:30. Dla fanów piłki nożnej - wejście na stadion Camp Nou do Muzeum FC Barcelony dodatkowo płatne (ok. 35 EUR/os). W tym dniu zamiast kolacji pakiety lunchowe.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków Katalonii – do Girony, będącej stolicą prowincji oraz drugim miastem wspólnoty. Wspaniale zachowane średniowieczne stare miasto z największą w Europie jednonawową katedrą oraz z dzielnicą żydowską pozwolą nam poczuć atmosferę Wieków Średnich. Dodatkowego charakteru miastu dodaje położenie nad brzegiem rzeki Onyar, której brzegi spinają liczne mosty, w tym jeden zaprojektowany przez samego Alexandra Gustawa Eiffle’a. Następnie przejazd do Besalu, malowniczego miasteczka, gdzie zobaczymy średniowieczne stare miasto, dzielnicę żydowską z doskonale zachowanymi, jedynymi na Półwyspie Iberyjskim łaźniami, średniowieczny most o długości 150 m. Powrót na kolację i nocleg w hotelu na Costa Brava/Maresme.

 

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do średniowiecznej twierdzy Carcassone. Po drodze podziwiać będziemy krainę win francuskich. W Carcassone spędzimy przyjemnie czas na spacerach po wąskich uliczkach otoczonego średniowiecznymi murami starego miasta. W drodze powrotnej wizyta w Perpignan, miejscowości na pograniczu Francji i Hiszpanii, gdzie zwiedzimy stare miasto. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 380 km).

 

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 50 Eur/os proponujemy rejs statkiem z przeszklonym dnem do nazywanej perłą Dzikiego Wybrzeża Tossy de Mar, która już w latach 50-tych XX wieku stała się mekką hiszpańskiej i francuskiej bohemy. Zauroczony klimatem Tossy francuski malarz Marc Chagall nazwał ją niebieskim rajem. Średniowieczne mury wraz ze świetnie zachowaną starówką stanowią jedne z najbardziej malowniczych miejsc na wybrzeżu. Do tego szeroka plaża, sklepy, restauracje i kafejki. Na koniec wizyta w bodedze – zachęcamy do spróbowania lokalnych win i likierów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania północnej Katalonii. Tego dnia odkryjemy piękno pejzaży Dzikiego Wybrzeża oraz miejsca związane z artystą Salvadorem Dali. Tramuntana, silny wiatr wiejący często w tych rejonach oraz dzikie piękno tutejszego wybrzeża są nierozłączną częścią sztuki Daliego. Odwiedzimy Cadaques dawne miasteczko rybackie, gdzie Dali spędzał wiele czasu, a także Port Ligat gdzie do dziś zachował się dom artysty. Następnie pojedziemy do Figueras, gdzie znajduje się muzeum malarza. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 60 EUR/os) wycieczka do Montserrat.To monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno wytężyć wzrok, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (721m n. p. m) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium maryjne Katalonii. Przebywając w tym duchowym centrum Katalonii zwiedzimy bazylikę z jej najcenniejszym obiektem adoracji figurą Czarnej Madonny z Montserrat (La Moreneta). Kolacja i nocleg.  

Dzień 8

Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania) i wykwaterowanie. 
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko,
- Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego:
- hotele 5* poza Barceloną - ok 3,75 Euro od osoby dziennie
- hotele 4* poza Barceloną - ok 2,95 Euro od osoby dziennie
- hotele 3* poza Barceloną - ok. 1,35 Euro od osoby dziennie
Powyższy podatek uiszcza turysta bezpośrednio w recepcji hotelowej i obejmuje on maksymalnie 7 dni pobytu. Klienci, którzy wykupili pobyt dwutygodniowy płacą tylko za 7 dni.
Dzieci do 16 - go roku nie płacą podatku turystycznego.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

Uwaga!Istnieje mozliwość przedłużenia o pobyt na Costa Brava, Costa del Maresme.

Wizy

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide) w kwocie ok. 210 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Skarby Północnego Wybrzeża

5.0/6 (58 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Skarby Północnego Wybrzeża
Galeria (9)
Skarby Północnego Wybrzeża
Skarby Północnego Wybrzeża
Skarby Północnego Wybrzeża
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Stolica Costa Bravy - Girona • Besalu - katalońska Wenecja • Empuriabrava • Port Ligat i Figueras • miasto Templariuszy - Carcassone • Wyspy Medas • dla chętnych przedłużenie wypoczynku na Costa Brava!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu, napiwków, opłat rezerwacyjnych, systemu Tour Guide) w kwocie ok. 210 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych, lokalnego podatku katalońskiego (ok. 1,2 Eur/dziennie), pozostałych posiłków i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Checkin Garbi Hotel
Hiszpania: Costa Brava
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (180 opinii)
Reymar Playa
Hiszpania: Costa Brava - Costa del Maresme
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (6 opinii)
Don Juan Tossa
Hiszpania: Costa Brava
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (12 opinii)
GHT Maritim
Hiszpania: Costa Brava

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 696
Razem
7 392 zł
Zaliczka 20% 1 470 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.4
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.1
Transport
5.4
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Violetta 18.06.2019

Przygoda po przygodzie...

Hiszpania przywitała nas rozkapryszoną pogodą... Pierwsze emocje w samolocie, a konkretnie podczas lądowania. Wiedziałam, że będzie fajnie... W hotelu przywitał nas nasz pilot pan Grzegorz - człowiek orkiestra... Od następnego dnia realizowaliśmy program wycieczki, modyfikowany na bieżąco, uwzględniający warunki pogodowe. Dołączyła do nas przewodniczka Pani Dorota (wycieczka do Girony, Besalu i Barcelony)- nazwałam ją naszą bajarką, miły ciepły głos, duża wiedza. Kolejny dzień pod hasłem Salvadore Dali - pani Agatka - wulkan energii, fascynacja Salvadore Dali, mnóstwo anegdot... Nasz pilot, pan Grzegorz, uzupełniał się idealnie z przewodnikami. Największą zaletą programu podstawowego były dla mnie słuchawki w uchu -Tour guide, o które pilot się zatroszczył.. 2 dodatkowe wycieczki Tossa de Mar oraz Montserrat z beznadziejnym nagłośnieniem na szyi przewodnika - ogromna pomyłka... Duża grupa ludzi, zero odsłuchu... Ogólnie program bardzo ciekawy, dzięki naszemu pilotowi urozmaicony wieloma opowieściami i anegdotami. Serdecznie polecam

6.0/6

Dorota 30.07.2018

Hola Katalonia!

Wycieczka, na której nie można się było zmęczyć. Noclegi w jednym hotelu, wyjazdy o przyzwoitych godzinach, po powrocie z wycieczek czasu starczało i na spacery, i na kąpiele morskie. W miejscowości Lloret de Mar, gdzie mieszkaliśmy czysta, dłuuuga plaża z szeroką promenadą spacerową, hotel położony blisko morza i uliczek handlowych. Przepiękne nadmorskie krajobrazy: i piasek, i skały, muzea (ach ten Dali :)), obiekty kultu religijnego (Czarnulka z Montserrat), bajkowe budowle Gaudiego - to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. A przede wszystkim: gościnni Katalończycy witający z daleka wesołym "Hola!" Atmosfera życzliwości, z którą spotykaliśmy się na każdym kroku, to dla nas najpiękniejszy Skarb Północnego Wybrzeża :)
Pokaż więcej opinii (56)

Costa brava - pogoda

Maj

19

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Hiszpanii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem