Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Tajlandia wakacje

Znaleziono 117 ofert

5.6/6  (9 ocen)
Bayphere Hotel Pattaya
Wypoczynek • Tajlandia: Pattaya/Jomtien
07.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Śniadania
6 060zł/os.
Cena regularna: 7 060 Najniższa cena z 30 dni: 6 060 zł
5.4/6  (57 ocen)
Discovery Beach
Wypoczynek • Tajlandia: Pattaya/Jomtien
07.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Śniadania
6 171zł/os.
Cena regularna: 7 171 Najniższa cena z 30 dni: 6 110 zł
5.3/6  (209 ocen)
Esencja Tajlandii
Objazd + wypoczynek • Tajlandia: Bangkok - Ayutthaya - Pattaya/Jomtien
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
16.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Warszawa Chopin
Wg programu imprezy
6 187zł/os.
Cena regularna: 7 187 Najniższa cena z 30 dni: 6 187 zł
5.7/6  (45 ocen)
Bestseller
Best Western Phuket Ocean Resort
Wypoczynek • Tajlandia: Phuket
17.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
6 259zł/os.
Cena regularna: 6 859 Najniższa cena z 30 dni: 6 259 zł
5.6/6  (23 oceny)
Aiyapura
Wypoczynek • Tajlandia: Koh Chang
07.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Śniadania
6 479zł/os.
Cena regularna: 7 479 Najniższa cena z 30 dni: 6 479 zł
5.2/6  (147 ocen)
Poszukiwacze Zaginionych Świątyń
Objazd + wypoczynek • Kambodża i Tajlandia
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
07.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Wg programu imprezy
6 521zł/os.
Cena regularna: 7 421 Najniższa cena z 30 dni: 6 521 zł
Baan Khaolak Beach Resort
Wypoczynek • Tajlandia: Khao Lak
10.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
6 563zł/os.
Cena regularna: 7 363 Najniższa cena z 30 dni: 6 483 zł
5.4/6  (67 ocen)
Novotel Rayong
Wypoczynek • Tajlandia: Rayong
07.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Katowice
Śniadania
6 620zł/os.
Cena regularna: 7 620 Najniższa cena z 30 dni: 6 620 zł
6.0/6  (1 ocena)
Kantary Bay Hotel
Wypoczynek • Tajlandia: Phuket
10.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
6 659zł/os.
Cena regularna: 7 459 Najniższa cena z 30 dni: 6 659 zł
Deevana plaza Phuket Patong
Wypoczynek • Tajlandia: Phuket
10.12.2024 (9 dni / 7 noclegów)inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
6 680zł/os.
Cena regularna: 7 480 Najniższa cena z 30 dni: 6 680 zł
Tajlandia
Tajlandia

Tajlandia

Stolica: Bangkok

Waluta: THB

Powierzchnia: 513 120 km 2

Liczba ludności: ‍67 091 089

Dlaczego warto spędzić wakacje w Tajlandii?

Tajlandia to wymarzony kraj na urlop – znajdziemy tu rajskie wysepki z przepięknymi piaszczystymi plażami (na jednej z nich – Ko Phi Phi Le nakręcono film Niebiańska Plaża z Leonardo DiCaprio) oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Są tu góry doskonałe na trekking, dziewicza dżungla i wspaniała rafa koralowa. Na miłośników poznawania nowych kultur czekają bogato zdobione i pełne przepychu buddyjskie świątynie, interesująca mitologia, jak również barwny folklor pełen duchów i bóstw. Jeśli dodamy do tego wyśmienitą kuchnię, słoneczną pogodę i niskie ceny, to otrzymujemy przepis na niezapomniane wakacje!

Co warto wiedzieć przed podróżą do Tajlandii?

 • Polscy turyści przybywający do Tajlandii na okres krótszy niż 30 dni, są zwolnieni z obowiązku wizowego.
 • Ze względu na ryzyko chorób tropikalnych, należy pić wyłącznie butelkowaną wodę, często myć ręce i nie spożywać owoców ze skórą, nieprzetworzonego mięsa itp.
 • Tajlandia leży w strefie czasowej UTC+7. Oznacza to, że latem różnica czasu między Polską a Tajlandią wynosi +5 godzin, a zimą +6.
 • Językiem urzędowym kraju jest tajski, natomiast w Bangkoku i miejscowościach turystycznych nie ma problemu z porozumieniem się po angielsku.
 • Podczas wizyty w Tajlandii warto skorzystać z masażu w jednym z licznych salonów i zapisać się na krótki kurs gotowania.
 • Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł na blogu: Co warto wiedzieć przed podrożą do Tajlandii?

Szczepienia przed wyjazdem do Tajlandii

Przy wjeździe do Tajlandii nie ma wymogu posiadania szczególnych szczepień. Zaleca się jednak szczepienie przeciwko tężcowi, błonicy, krztuścowi, japońskiemu zapaleniu mózgu, cholerze, durowi brzusznemu, żółtaczce pokarmowej (WZW A) i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B).

Pogoda w Tajlandii

 • Tajlandia leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego i równikowego wilgotnego. Wysokie temperatury występują tu przez cały rok. Wyróżnić można trzy pory roku – deszczową, trwającą od czerwca do października, chłodną, przypadającą na miesiące od listopada do lutego oraz gorącą i suchą, występującą od maja do marca. Najbardziej deszczowymi miesiącami są wrzesień i październik, szczyt sezonu turystycznego przypada natomiast na porę chłodną.
 • Średnie temperatury w Bangkoku to 32°C od września do stycznia, 33°C w lipcu i sierpniu, 34°C w lutym i czerwcu, 35°C w marcu i w maju i 36°C w kwietniu. W nocy temperatura waha się od 28 do 33°C. W Pattayi i na Ko Chang słupki rtęci pokazują średnio 2°C mniej niż w stolicy kraju.
 • Temperatura wody w Zatoce Tajlandzkiej jest mniej więcej stała i wynosi 28-30°C przez cały rok.

Waluta w Tajlandii

Walutą obowiązującą w kraju jest bat (THB), który dzieli się na 100 satangów. Można zabrać ze sobą dolary, euro lub funty brytyjskie i wymienić na miejscu w jednym z kantorów. Należy jednak pamiętać, że kantory przyjmują tylko dolary amerykańskie wydane po 2002 roku oraz że im większy nominał wymieniamy, tym kurs będzie korzystniejszy. W większych miastach powszechnie dostępne są też bankomaty, należy jednak pamiętać, że przy każdej wypłacie naliczana jest prowizja (ok. 220 THB). Płatność kartą możliwa jest w większych hotelach i restauracjach. Ponieważ na banknotach znajduje się wizerunek monarchy, należy obchodzić się z nimi z dużym szacunkiem (nie gnieść, nie rwać, nie deptać).

 • 1 EUR = 39,19 THB
 • 1 USD = 33,51 THB
 • 1 PLN = 8,53 THB
 • 1 THB = 0,12 PLN

Co zobaczyć w Tajlandii?

Tajlandia obfituje w miejsca warte odwiedzenia. Najważniejsze z nich to:

 • Bangkok – stolica kraju z niesamowitą Świątynią Złotego Buddy, pełnym przepychu Pałacem Królewskim ze słynnym posągiem Szmaragdowego Buddy i niezwykłym pływającym targiem w Damnoen Saduak.
 • Ayutthaya – dawna stolica kraju z licznymi kompleksami świątyń, m.in. najświętszą budowlą tego typu w całym mieście – Wat Phra Si Sanphet.
 • Sukhothai – park historyczny, w którym możemy zobaczyć pozostałości pierwszej stolicy Syjamu, m.in. stożkowate stupy w kształcie pąków lotosu.
 • Chiang Mai – stolica północnej Tajlandii, gdzie możemy podziwiać świątynie Wat Chedi Luang, Wat Phra Sing oraz srebrną Wat Sri Suphan.
 • Elephant Nature Park – ośrodek ratowania słoni, gdzie można nakarmić i pomóc w wykąpaniu tych zwierząt.
 • Kanchanaburi – niewielkie miasto ze słynnym Mostem na Rzece Kwai.
 • Wat Doi Suthep – jedna z najsłynniejszych świątyń Tajlandii, położona na wysokości 1050 m.n.p.m. w pobliżu miasta Chiang Rai.
 • Wat Rong Khun – położona niedaleko granicy z Birmą i Laosem biała świątynia, w której możemy podziwiać malowidła przedstawiające znane postaci popkultury, m.in., Batmana czy Michaela Jacksona.

Loty do Tajlandii

Największe lotniska Tajlandii to Suvarnabhumi Airport w Bangkoku (BKK), Phuket International Airport (HKT), Chiang Mai International Airport (CNX), Krabi Airport (KBV) i Chiang Rai International Airport (CEI).

Obecnie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich lotów do Tajlandii, warto więc skorzystać z samolotu czarterowanego przez biura podróży. W sezonie turystycznym z Rainbow do Bangkoku można dolecieć bez przesiadki z Warszawy. Lot trwa niecałe 11 godzin.

Krótka historia Tajlandii

Choć pierwsi ludzie pojawiają się na terenie Tajlandii już 30 tys. lat temu, początki historii kraju sięgają X w. i związane są z przybyciem Tajów, którzy przywędrowali na te tereny z południowo-zachodnich Chin. Ludność ta osiedliła się w dorzeczu rzeki Menam i zasymilowała się z mieszkającymi tam Khmerami. Tam też, w 1350 roku, została założona stolica kraju obejmującego swym zasięgiem prawie cały Półwysep Indochiński – Ayutthaya.

W drugiej połowie XIX w. Tajlandia straciła kontrolę nad Laosem i Kambodżą na rzecz Francji. W lata 30-stych XX w. miał miejsce zamach stanu, w wyniku którego Tajlandia stała się monarchią konstytucyjną. W latach 1965-1983 krajem włada Zjednoczony Front Patriotyczny Tajów, popierany przez Wietnam, Laos i Chiny.

W 1978 r. Zgromadzenie Narodowe uchwaliło konstytucję kraju. Początek XXI w. przyniósł falę protestów antyrządowych organizowanych przez popierający króla i sprzeciwiający się władzy premiera Thaksina Shinawatry Ludowy Sojusz na rzecz Demokracji, zwany żółtymi koszulami, a następnie przez popierający Shinawatrę Zjednoczony Front Przeciw Dyktaturze, zwany czerwonymi koszulami. W latach 2013-2014 protesty znacznie się nasiliły, doszło do wielu starć między żółtymi i czerwonymi koszulami i ostatecznie władzę w kraju przejęła wojskowa junta popierająca króla.

Co zjeść w Tajlandii?

Kuchnia tajska jest jedną z najsłynniejszych kuchni regionalnych na świecie, nic dziwnego – bogactwo aromatów, oryginalne składniki (np. trawa cytrynowa, liście limonki kaffir, pasta curry, świeży imbir, sos rybny i sos z ostryg oraz kokos w różnej formie – mleczko, wiórki, olej) i umiejętne połączenie smaków zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienie.

Podczas wizyty w Tajlandii warto spróbować następujących dań:

 • Pad thai – smażony makaron z pastą z tamaryndowca, sosem rybnym i różnymi dodatkami – orzeszkami ziemnymi, kiełkami fasoli mung, jajkiem, warzywami czy tofu.
 • Tom yum – ostra zupa na bazie bulionu z krewetkami lub kurczakiem, trawą cytrynową, liśćmi limonki i przyprawą galangal.
 • Som tam – sałatka z zielonej papai z czosnkiem, chilli, prażonymi orzeszkami ziemnymi, pomidorami, fasolą i cukrem palmowym.
 • Khao Pad – smażony ryż z mięsem (kurczakiem, krewetkami lub wołowiną) z dodatkiem jajek, czosnku i cebuli.
 • Guay Teow – zupa z makaronem, występująca w wielu wersjach smakowych.
 • Gaeng Keow Wan – zielone curry, najbardziej pikantne curry ze wszystkich, których można spróbować w Tajlandii z zielonymi papryczkami chilli, imbirem, bakłażanem i mleczkiem kokosowym.
 • Massaman curry – curry z kardamonem, anyżem i cynamonem.
 • Kao niew ma muang – tajski deser, kleisty ryż ze świeżym mango.

Przepisy celne

Do Tajlandii można wwieźć dowolną ilość pieniędzy (sumy powyżej 20 tys. USD należy zadeklarować), 1 litr alkoholu i 200 papierosów. Nie wolno wwozić e-papierosów i e-shish oraz nabojów do nich. Obowiązuje zakaz wywozu posążków Buddy. Nie obejmuje on jednak wyrobów o małej wartości artystycznej, którymi handluje się na lokalnych bazarach.

Ceny w Tajlandii

W sklepach – butelka wody 15 THB, butelka coli 15 THB, lokalny rum 160 THB, piwo 25-35 THB, papierosy 140 THB, mleko kokosowe 1l 35 THB, sok pomarańczowy 80 THB,

W restauracjach i na ulicznych straganach – pad thai 50 THB, curry 60-90 THB, zupa 80 THB, piwo 80 THB, cappuccino 60 THB, naleśnik z bananem 30 THB, sałatka z papai 25 THB.

Transport – taksówki od 30 THB, autobusy miejskie 20-40 THB, tuk tuki od 30 THB. Za wypożyczenie samochodu zapłacimy ok. 500 THB dziennie.

Co zabrać ze sobą na wakacje do Tajlandii?

 • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wjazdu do kraju i dowód ubezpieczenia.
 • Bilet powrotny, dokumenty potwierdzające turystyczny charakter podróży (np. umowa z biurem podróży, rezerwacja hotelowa itp.).
 • Środki pieniężne w kwocie 10 tys. THB na osobę.
 • Moskitierę, środki odstraszające komary z wysokim stężeniem DEET.
 • Pamiętajmy też o kremie z filtrem UV, nakryciu głowy, podstawowym zestawie leków (tabletki
 • przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, plastry, woda utleniona, środki na
 • oparzenia słoneczne) i okularach przeciwsłonecznych.
 • Jeśli planujemy odwiedzanie świątyń, pamiętajmy o odpowiednim stroju – zakryte ramiona i nogi.

Najważniejsze kurorty Tajlandii

Tajlandia jest znana na świecie z ogromnej ilości kurortów, położonych zarówno na stałym lądzie, jak i rajskich wyspach (tych kraj posiada setki!). Biuro podróży Rainbow oferuje wypoczynek w następujących miejscach:

 • Ko Chang – trzecia co do wielkości wyspa kraju (217 km²), położona niedaleko granicy z Kambodżą. Górzysta Ko Chang, prawie w całości należąca do Parku Narodowego Mu Ko Chang, słynna jest z bujnej tropikalnej roślinności, białych piaszczystych plaż i wspaniałej rafy koralowej.
 • Ko Samet – niewielka (13,1 km²) wysepka, położona w Zatoce Tajlandzkiej w Prowincji Rayong, znana z białych, piaszczystych plaż, spokojnej wody i pięknej rafy koralowej.
 • Pattaya – tętniący życiem kurort położony niecałe 150 km od Bangkoku. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących łączyć relaks na plaży z wieczornymi rozrywkami – znajdziemy tu całe mnóstwo rozmaitych dyskotek, salonów masażu, barów i klubów.

Jakie pamiątki przywieźć z Tajlandii?

 • Produkty spożywcze – świeża pasta curry, baza do tajskich potraw (galangal, trawa cytrynowa, liście limonki) w pęczku, gotowe zestawy przypraw do pad thai lub tom yum, pasta z tamaryndowca, sos rybny, suszone owoce (ananas, melon, mango, durian).
 • Produkty użytkowe – maść Tiger Balm na rozmaite dolegliwości (ukąszenia owadów, podrażnienia skóry, bóle stawów), wyroby ze skóry (paski, portfele, buty), naturalne kosmetyki (np. olej kokosowy), wyroby z jedwabiu (np. chusty), mydełka w kształcie tropikalnych owoców.
 • Produkty dekoracyjne – wyroby z kokosa (miski, lampki, doniczki, talerzyki), biżuteria, kolorowe parasolki.

Różnice kulturowe

 • Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest surowo karalne (wieloletnie więzienie, a nawet wyrok śmierci). Należy również pamiętać, by nigdy nie zostawiać bagażu bez opieki – zdarzały się przypadki podrzucania narkotyków niczego nieświadomym turystom, by przewieźli je przez punkty kontrolne.
 • Surowo zabronione jest krytykowanie monarchy i jego rodziny.
 • Używanie dronów jest dozwolone tylko po wcześniejszym zarejestrowaniu tego faktu w National Broadcasting Telecommunications Commission (NBTC) i w The Civil Aviation Authority of Thailand (CAAT). Za niedopełnienie tego obowiązku grożą surowe kary (grzywna, więzienie).
 • Tajowie uwielbiają się targować, pamiętajmy o tym podczas zakupów na bazarach!
 • Nie należy dotykać głowy Taja. Nie wolno też wspinać się lub w żaden inny sposób znieważać posągów Buddy.

Najlepsze artykuły o Tajlandii:

Kiedy pojechać na urlop do Tajlandii? Pogoda, klimat i temperatury

Kiedy pojechać na urlop do Tajlandii? Pogoda, klimat i temperatury

Masz ochotę na wczasy w Tajlandii? Sprawdź pogodę, klimat i średnie temperatury panujące w tym kraju i dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się na urlop do Tajlandii

Tajlandia – wszystko co musisz wiedzieć przed podróżą

Tajlandia – wszystko co musisz wiedzieć przed podróżą

Planujesz podróż do Tajlandii? Dowiedz się co zabrać ze sobą i jak przygotować się do wyjazdu do egzotycznej Tajlandii. Kliknij i znajdź odpowiedzi na te i inne pytania.

Poznaj kulturę, religię oraz zwyczaje mieszkańców Tajlandii

Poznaj kulturę, religię oraz zwyczaje mieszkańców Tajlandii

Religia i kultura Tajlandii, czyli uniknij kulturowego szoku dzięki naszemu praktycznemu poradnikowi po Tajskich zwyczajach. Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Zimowe wakacje w Tajlandii – Boże Narodzenie oraz Nowy Rok

Zimowe wakacje w Tajlandii – Boże Narodzenie oraz Nowy Rok

Sprawdź dlaczego warto odwiedzić Tajlandię w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jak ten czas świętują Tajowie?

Smaki Tajlandii

Smaki Tajlandii

Odkryj niezwykle aromatyczną kuchnię Tajlandii. Poznaj tradycyjne potrawy i ich składniki. Zapraszamy na blog r.pl

9 najlepszych ciekawostek o Tajlandii

9 najlepszych ciekawostek o Tajlandii

Poznaj interesujące fakty na temat Tajlandii i kultury jej mieszkańców. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

6 najważniejszych atrakcji Phuket

6 najważniejszych atrakcji Phuket

Co zobaczyć na wyspie Phuket? Jakie atrakcje na Ciebie czekają? Sprawdź w naszym artykule co musisz zwiedzić na Phuket będąc tutaj na wakacjach.

Opinie o Tajlandii:

5.4/6

Ocena ogólna Tajlandia

6.0 / 6
Baśniowa Tajlandia

Serdeczne podziękowania Panu Alanowi za świetną organizację , dużą wiedzę i umiejętność jej przekazania oraz za wszelką pomoc nawet w nietypowych sytuacjach, Super tylko krótko. Wracamy za rok.Dodał(a):
MAREK, Gdynia, 2019.12.15
6.0 / 6
Tajlandią de lux

Wszystkie miejsca warte zobaczenia. W programie dużo świątyń, ale to w końcu Tajlandią więc trzeba je obejrzeć.Dodał(a):
Iwonna Joanna, ---, 2018.03.18
6.0 / 6
Tajlandia jest pełna bajecznych zabytków i cudownych plaż na wyspach.

Wycieczka "Bangkok i wyspy morza Andamańskiego" pozwala poznać najpiękniejsze miejsca Tajlandii. Oprócz pięknych zabytków odpoczywaliśmy na wyspach z plażami tak pięknymi jak z pocztówek.Dodał(a):
Grażyna, Bielsko-Biała, 2020.01.24
6.0 / 6
GENIALNY WYBÓR

Wybór Tajlandii na wakacje to był strzał w 10! Wycieczka objazdowa z Rainbow do Tajladnii (Esencja Tajlandii) to idealne wakacje - trochę zwiedzania, a trochę relaksu!Dodał(a):
Klaudia, Luboń, 2019.11.20
6.0 / 6
Na pewno wrócę

Tajlandia mnie nie zaskoczyła wyjeżdzając miałam pewne wyobrażenia i one się sprawdziły,piękne widoki,przesympatyczni TajowieDodał(a):
Joanna TYCHY, 2019.11.03
6.0 / 6
Genialna impreza

Super kraj godny odwiedzenia i polecenia dla każdego napewno jeszcze tam wrócimy nie raz bo naprawdę warto !!Dodał(a):
Erwin, Tarnów, 2020.03.12
6.0 / 6
Egzotyka

SuperDodał(a):
Bozena, 2018.01.18
6.0 / 6
Kulinarna egzotyka

Ciepło, egzotycznie, klimatycznie. Można odpocząć i zaszaleć. Skosztować tajskiej kuchni na ulicy i w reastauracji. Zrelaksować się na masażu. Zaszaleć z upominkami.Dodał(a):
w parze, 2018.06.20
6.0 / 6
Piękny kraj

Bardzo mi się podobał I kraj i kultura. Piekne światynie I piekne widoki. Bardzo uśmiechnieci ludzie.Dodał(a):
Adam, 2019.12.26
6.0 / 6
Hotele

Hotele wspaniałe czyste obsługa uśmiechnięta i bardzo pomocna . Na ulicach bardzo mili ludzie w sklepach we wyrzyskim pomagają ale się nie narzucają lubią jak się targujesz .Dodał(a):
URSZULA BARBARA, GIŻYCKO, 2019.12.04
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem