Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Cancun i pierwsza noc w Meksyku.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Playa del Carmen lub Tulum kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Odkrywanie tajemnic Belize: od Orange Walk do Belize City.

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietu) wyjazd z Riwiery Majów i przejazd na południe do granicy z Belize (konieczna zmiana autobusu). Przejazd przez miasteczko Orange Walk i postój na lokalnym targu w celu poznania belizyjskich smaków. Następnie wyprawa szybkimi łodziami po rzece New River do ukrytych w dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, zostało opuszczone dopiero w XVII w. Zobaczymy m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. Możliwość zjedzenia lunchu w otoczeniu potężnej dżungli (dodatkowo płatny, ok. 15 USD). Po zwiedzaniu transfer do Belize City - miasta założonego w XVII w. przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Belize, leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Kolacja i nocleg w Belize City. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 3
Dzień 3

Karaibski relaks na Caye Caulker i spacer po Belize City.

Po śniadaniu, rejs na karaibską wyspę Caye Caulker – czas na wypoczynek i relaks w karaibskim klimacie. Zrelaksuj się przy doskonałym drinku rum punch – spoglądając na krzątających się wyspiarzy. Dodatkowo, okazja do spróbowania lokalnych potraw z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Chętnych zapraszamy na rejs na drugą największą rafę koralową świata (około 75 USD). Możliwość snurkowania na rafie z przewodnikiem oraz w miejscu, gdzie nurkującym towarzyszą liczna płaszczki i niewielkie rekiny! Również dla chętnych proponujemy popołudniowy lot widokowy awionetką ponad drugą największą rafą koralową świata, którego głównym celem jest zobaczenie morskiej studni - słynnej Blue Hole (ok. 290 USD). Kolacja i nocleg w Belize City (Trasa ok. 110 km). 

Dzień 4
Dzień 4

Podziemny świat Majów i majańskie kulinarne doświadczenia.

Po śniadaniu, udajemy się w region Barton Creek, zamieszkany przez społeczności menonickie. Jadąc offroadem i przekraczając rzekę dotrzemy do Jaskini Barton Creek, którą Majowie uważali za przejście do Xibalby – podziemnego świata Bogów. Aby dostać się do jaskini, będziemy płynąć małymi canoe (1 osoba z łodzi wiosłuje). Po drodze dla chętnych tradycyjny lunch – ok. 18 USD/os. Następnie przejazd do Gwatemali (konieczność zmiany autobusu). Popołudniowy przyjazd do Flores, nocleg i zakwaterowanie na wyspie Flores. Wieczorem czas na samodzielną eksplorację urokliwej wyspy. Kolacja w restauracji na wyspie. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 5
Dzień 5

Gwiezdne wojny i Majowie: odkrywanie tajemnic Tikal.

Wczesny wyjazd z hotelu (śniadanie w postaci pakietu) do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO) i miejsca, które stało się scenografią bazy rebeliantów w filmie G. Lucasa – „Gwiezdne Wojny”. Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. W ramach możliwości czasowych dla chętnych impreza fakultatywna „canopy”, czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 60 USD). Przejazd do hotelu w Rio Dulce. Nocleg i kolacja w hotelu (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Dzień 6

Przygoda i kultura: rejs przez Park Narodowy Rio Dulce do Livingstone.

Po śniadaniu rejs po „słodkiej rzece” płynącej przez Park Narodowy Rio Dulce. Będziemy otoczeni imponującymi klifami, porośniętymi dziewiczą dżunglą. Rejs jest uznawany za najpiękniejszy przełom rzeczny w Centralnej Ameryce! Zobaczymy wioski ludzi mieszkających w domach na wodzie i parających się rybołówstwem. Zajrzymy do jednego z domów, gdzie tradycję przekazuje się z pokolenia na pokolenie i zostaniemy ugoszczeni typową karaibską potrawą „El Tapado” – zupę rybną przygotowaną na mleku kokosowym oraz bananie! Celem naszego rejsu będzie Livingstone – miasto posiada prawdziwą tropikalną atmosferę, a wszystko to dzięki plemieniu tzw. Czarnych Indian, czyli Garifuna – potomków uciekinierów z jamajskich plantacji i mówiących niezwykłym językiem garifuna, który jest mieszanką języków: angielskiego, hiszpańskiego, krio, kekchi (majańskiego), francuskiego oraz języków Afryki Zachodniej! Powrót łodzią do Rio Dulce i przejazd do Copan w Hondurasie. Zakwaterowanie w hotelu w Copan. Kolacja w restauracji w Hondurasie. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7
Dzień 7

Majestatyczne ruiny Majów i urokliwe miasteczka Salwadoru.

Po śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Na terenie miasta są nadal prowadzone prace archeologiczne. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan są Schody Hieroglificzne, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (ponad 2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również doskonale zachowane stele stworzone na cześć króla o charakterystycznym imieniu: 18 Królików. Następnie przejazd do najmniejszego kraju Ameryki Centralnej – Salwadoru. Po drodze wizyta w jednym z miasteczek należących do salwadorskiej Ruta de las Flores – „Trasy Kwiatów”. Miasteczka słyną z oryginalnie zachowanej architektury kolonialnej, wąskich uliczek, rzemieślniczych warsztatów oraz urokliwego klimatu. Przejazd do miejscowości wypoczynkowej Los Cobanos lub okolicznym miasteczku i zakwaterowanie w jednym z hoteli min. 4* z All Inclusive, położonym nad Oceanem Spokojnym. Nocleg i kolacja w hotelu. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 8
Dzień 8

Wypoczynek lub trekking do wodospadów Tamanique.

Dzień wolny na wypoczynek w hotelu All Inclusive w Salwadorze. Dla chętnych (około 90 USD/os.) poranna ok. 3-godz. wyprawa łodziami motorowymi na obserwację, migrujących w te rejony w celach rozrodczych, wielorybów.

Dzień 9
Dzień 9

Wulkaniczna przygoda: wspinaczka na Pacayę i pizza z krateru wulkanu.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Gwatemali. Dojazd do parku narodowego chroniącego aktywny wulkan Pacaya. Wycieczka na czynny wulkan - większość drogi pokonujemy konno szlakiem wytyczonym przez stare języki lawy (konie prowadzone są za uzdę). Spacer po zastygłych językach lawy, leżących na zboczu dymiącego, pomrukującego wulkanu, to atrakcja, która pozostaje w pamięci na zawsze! Do tego lokalni przewodnicy zachęcają Was do spróbowania jedynej na świecie wulkanicznej pizzy! Pieczona w wulkanicznych kraterach, w których temperatura sięga 700 stopni Celsjusza! (ok. 45 USD/pizzę) UWAGA! Wystygnięta lawa jest bardzo nierówna, są to popękane, ostre kamienie – prosimy o zabranie wygodnego obuwia! Na wulkanie bywa bardzo wietrznie! Następnie przejazd do Antigua. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 10
Dzień 10

Antigua: kolonialne dziedzictwo Gwatemali.

Po śniadaniu zwiedzanie Antigua. To miasto położone jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Przedstawimy również przykłady tak zwanego baroku indiańskiego. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. ratusz, katedrę oraz warsztat jadeitu. Po południu, dla chętnych (około 80 USD/os.) wyprawa quadami na pobliski szczyt – do wioski hobbickiej, malowniczo położonej adaptacji wizji Tolkienowskiej z której rozpościera się panoramiczny widok na okoliczne wulkany, wracamy po zachodzie słońca. Kolacja i nocleg w Antigua.

Dzień 11
Dzień 11

Kultura i tradycje Majów: rejs po jeziorze Atitlan.

Po śniadaniu przejazd do Panajachel, indiańskiego miasteczka położonego w kraterze wygasłego wulkanu. Rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan. Wizyta w dwóch nadbrzeżnych osadach indiańskich. Pierwsza to San Juan de Laguna zamieszkała przez Indian Tzotzil. Specjalizują się oni w rzemiośle, zwłaszcza w tkactwie, barwieniu tkanin a także malarstwie i sztuce indiańskiej. Złożymy wizytę w lokalnej spółdzielni tkackiej, w której kobiety ręcznie produkują materiały oraz ubrania. Zapraszamy również do fabryczki czekolady produkującej prawdziwą, naturalną czekoladę! Co więcej, zaprosimy również do tradycyjnej pszczelarni, gdzie będziemy obserwować proces powstawania miodu. Czas na degustację również się znajdzie! W trakcie dalszego rejsu odwiedzimy wioskę Santiago de Atitlan, gdzie podróżując „na pace” pickupa będziemy poszukiwać lokalnego świętego synkretycznego – tajemniczego Maximona. Rejs powrotny do Panajachen. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji w Panajachel. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 12

Chichicastenango: kolorowy rynek i magia tradycji Gwatemali.

Po śniadaniu wyjazd do miasta Santo Tomas Chichicastenango, w skrócie nazywane pieszczotliwie „Chichi”. Jest to miasteczko, w którym odbywa się największy w Gwatemali targ. Zobaczycie feerię kolorów, zapachów i smaków! Zjeżdżają się tam handlarze z całego kraju i oferują swoje produkty. Każdy znajdzie coś dla siebie! Złożymy również wizytę w warsztacie produkującym stroje folklorystyczne, a także obejrzymy tradycyjny gwatemalski taniec. W najbliższym sąsiedztwie targu znajduje się ponad 400 letni kościół wybudowany na starej świątyni Majów. Jest to doskonały przykład synkretyzmu religijnego, w którym do dzisiaj odprawiane są rytuały w oparach płonącego kadzidła i świec. Powrót do Antigua. Kolacja i nocleg w Antigua (Trasa ok. 150 km)

Dzień 13
Dzień 13

Przelot do Meksyku i relaks w Cancun.

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na lotnisko w Gwatemala City. Lot do Cancun i transfer do hotelu min. 4* (All Inclusive) w Cancun lub na Riviera Maya. Wypoczynek w hotelu. Uwaga! W skrajnie rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że lot odbędzie się z przesiadką przez Miasto Meksyk.

Dzień 14

Relaks i przygoda w Cancun i Riviera Maya.

Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (All Inclusive). Dla chętnych wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w pobliżu Cancun, gdzie będziemy mogli snurkować na drugiej największej rafie koralowej świata. Uczestnicy sami kierują motorówkami. Czas trwania wyprawy to ok. 2,5 godz. (ok. 95 USD/os). Proponujemy również wycieczkę do Chichen Itza - strefy archeologicznej (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. (ok. 120 USD/os).

Dzień 15

Powrót do domu: z Cancun do Warszawy.

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u do Warszawy (rejs bezpośredni).

Dzień 16

Powrót do domu.

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie/Salwadorze pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
 - Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu na niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach - Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali, Belize i Salwadorze są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku.
- Wyjazdy odbywają się przeważnie po śniadaniu, około 7 rano. W pojedynczych, uzasadnionych programach lub sytuacją przypadkach wyjazd może odbywać się wcześniej – wtedy zapewnione są pakiety śniadaniowe.
- Prosimy pamiętać o tym by zabrać ze sobą ciepłą odzież, wygodne obuwie (część zwiedzania oparta jest na chodzeniu po nierównym terenie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 rokiem. Zalecamy zabrać dolary wydane po 2013 roku.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. Po przylocie odbywają się kontrole celne bagażu.
-Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm X 40cm X 25cm i limit do 10 kg. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary linia lotnicza naliczy dopłatę za nadbagaż (ok. 40 USD).
- Napięcie w gniazdkach na trasie to 110V. Z tego powodu nie działają polskie suszarki, grzałki, które są dostosowane do napięcia 220V. Gniazdka są typu A lub B (takie jak w USA). Prosimy zabrać ze sobą adapter.
- Pilot wycieczki będzie starał się zorganizować program zwiedzania w taki sposób, żeby znaleźć czas wolny na lunch (we własnym zakresie).
- Ze względu na specyfikę atrakcji zachęcamy do wykupienia wyższego ubezpieczenia – Pakiet Sport

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun). Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.

Zakwaterowanie

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru klimatyzacja nie zawsze działa tak dobrze, jak w autobusach meksyksńskich), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż) wraz z obowiązkowym Pakietem Sport (przejazd konny w dniu 9).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat granicznych, kosztu taksówek wodnych/łodzi, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 680 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Przelot:

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
Tropiki Centralnej Ameryki
1 / 14

5.0/6 (50 opinii)

Tropiki Centralnej Ameryki

Za osobę14 248
Razem
28 496 zł
Zaliczka 10% 2 840 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru klimatyzacja nie zawsze działa tak dobrze, jak w autobusach meksyksńskich), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja podstawowa: NNW, KL i bagaż) wraz z obowiązkowym Pakietem Sport (przejazd konny w dniu 9).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, systemu Tour Guide System, opłat granicznych, kosztu taksówek wodnych/łodzi, opłat rezerwacyjnych itp w kwocie ok. 680 USD/os – płatne pilotowi imprezy. Cena nie zawiera również kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (ok. 3,5 USD za pokój za noc) - płatne na miejscu w recepcji hoteli. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych. Na lotnisku w Cancun może być pobierana przed wylotem z Meksyku opłata VISITAX (ok. 10 USD/os).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Meksyk, Belize (Lamanai), Gwatemala (Tikal) i Honduras (Copan) • karaibski luz • Indianie Garifuna i raj na ziemi - Caye Caulker • kolonialne dziedzictwo w Antigua • Salwador - najmniejszy kraj w Pacyficznym Pierścieniu Ognia • wypoczynek all inclusive w Cancun oraz Salwadorze
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.1
Transport
4.7
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Sama 02.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Super program , wspaniała wycieczka

Odwiedziłam 55 krajów , więc mam już jakieś porównanie. Super program i wspaniała wycieczka. Pilot Artur godny polecenia. Wyjazd bardzo aktywny , trochę na wysokościach (ale nie ma się co bać , dla tych co mają lęk wysokości :)). Dużo atrakcji , polecam fakultety : humbaki - zabaczyć to jest niezapomniane wrażenie (nie ma gwarancji), pływanie z rekinami i płaszczami też super , nawet dla tych co nie snurkują, z łodzi też robi wrażenie . Niestety : plantacja kawy i Chichen Itza się nie odbyły ze względu na małą ilość chętnych , więc Meksyku mało …. Co do wskazówek praktycznych poza tym co Rainbow poleca zabrać , to Mugga wiadomo, ja zabrałam za dużo ubrań ciepłych , aż tak zimno nie było, ale trzeba mieć cały przegląd garderoby i faktycznie buty z dobrą podeszwą na wulkan (trapery).
Pokaż więcej opinii (49)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem