Opinie o Ramira City Hotel

Kategoria lokalna: 4

5.6/6
(162 opublikowane opinie)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
3.5
Obsługa hotelowa
5.6
Plaża
5.2
Pokój
5.7
Położenie i okolica
5.7
Rezydent
4.9
Sport i rozrywka
4.9
Wyżywienie
5.6
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Fenomenalna jakość w niskiej cenie

    HUBERT, Pogórze 03.05.2022 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Doskonała lokalizacja. 8min do najbliższej plaży, 10 min do portu. Pokoje czyste, wykończone w wysokim standardzie. Codzienne sprzątanie i wymiana ręczników. Pyszne dania zarówno kuchni tureckiej, jak i międzynarodowej. Szef kuchni codziennie rozmawiał z gośćmi na temat potraw.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Hotel Ramira City

    Leszek, Gdynia 08.10.2022 | Termin pobytu: wrzesień 2022 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Bardzo przyjemny hotel, według mnie świetna lokalizacja w centrum miasta, miła obsługa i dobre jedzenie.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Wspaniały wypoczynek w Tureckim klimacie

    Daniel 07.06.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Spędziliśmy wspaniały urlop w Turcji z biurem Rainbow. Hotel, choć kameralny, zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Jedzenie było przepyszne – duży wybór dań, wszystko świeże i estetycznie podane. Obsługa na najwyższym poziomie – uśmiechnięta, pomocna i bardzo uprzejma, co zdecydowanie umiliło nam pobyt. Dużym atutem była lokalizacja – hotel znajduje się w samym centrum, więc wszystko mieliśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki: sklepy, restauracje, plażę i atrakcje turystyczne. Pokoje były czyste, dobrze wyposażone i codziennie sprzątane. Znalazło się w nich wszystko, czego potrzeba do komfortowego wypoczynku. Polecamy z całego serca zarówno hotel, jak i organizatora wyjazdu. Chętnie wrócimy!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    super

    Dorota, Warszawa 11.11.2023 | Termin pobytu: październik 2023 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    hotel 4 gwiazdki ale chyba za wielkość basenu (malutki) poza tym jedzenie bardzo smaczne, obsługa miła, wszędzie blisko, oceniam bardzo dobrze .

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Wrzesień 2024

    Marcin, Warszawa 17.09.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymi

    Pokoje , obsługa na 6 . Wyżywienie na 6+ ,lokalizacja 6 , mały minus za odległość do plaży , ale za to hotel w centrum miasta wszędzie blisko , a dla tych co nie lubią chodzić jeździł bus na plażę i spowrotem wrażenie pozytywne , na pewno wrucimy

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Ramira City

    EWELINA, Warszawa 02.06.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    Hotel w świetnej lokalizacji w centrum, dzięki czemu wszędzie jest blisko. Jedzenie smaczne, a obsługa bardzo miła i pomocna. Pokoje sprzątane codziennie.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Udane wakacje

    ANNA, OLECKO 01.11.2025 | Termin pobytu: październik 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Alanya z Plażą Kleopatry- przyjemne miejsce do wypoczynku na słońcu, z możliwością kąpieli w naprawdę ciepłym o tej porze morzu, a ponadto świetna lokalizacja do eksploracji ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc. Zielony Kanion, Kanion Sapadere czy dopiero odsłaniane z dużym pietyzmem starożytne miasto Syedra, wiele innych atrakcji dla poszukiwaczy wrażeń w powietrzu i na wodzie. Hotel nieco oddalony od plaży, ale zapewniony transport bezpłatny w obie strony wg harmonogramu. Świetna kuchnia, personel niezwykle pomocny i uprzejmy pokoje sprzątane codziennie/ zgodnie z zapotrzebowaniem. Wakacje uważamy za udane.

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    15

    idealne pierwsze wakacje

    Agnieszkaxxx 20.08.2023 | Termin pobytu: lipiec 2023 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    hotel 16 + , pokoje czyste zadbane codziennie sprzątane, restauracja z widokiem na basen, jedzenie pyszne , świeże na bierząco dokładano wszystkiego , ciasta petarda , codziennie świeże owoce. Kelnerzy dbają o porządek, gdy zjesz od razu sprzątają ze stołu. Recepcja bardzo pomocna. W hotelu 2x w tygodniu muzyka oraz występy. Barmani nalewają to co chcesz i ile chcesz. Do plaży dowoził bus hotelowy ale moim zdanie plaża Kleopatry która jest położona 10 min na pieszo od hotelu jest o niebo piękniejsza. Wszędzie blisko na port od hotelu idzie się może z 15 minut pełno tam statków które w nocy są pięknie oświetlone, jak i dużo imprez oraz targowisk. Polecam ten Hotel!!!!

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Turcja 🇹🇷

    Michalina, Łódź 19.10.2025 | Termin pobytu: październik 2025 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Polecam hotel w 100% rewelacyjną lokalizacja w samym centrum wszędzie blisko i na zakupy i do portu i do plaży .Plaza z leżakami hotelowymi ok 1,5 km ale dowozi hotelowy busik .Pokoje czyste i codziennie sprzątane woda butelkowa uzupełniana na bierzaco jedzenie bardzo dobre i ogromny wybór

    6.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    35

    Doskonały hotel dla chcących poznać miasto i plażować

    Małgorzata, 26-804 02.10.2021 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Wspaniały hotel. Położony w centrum Alanyi, jest doskonałą bazą dla chcących poznać miasto. Leży przy głównej ulicy – bulwarze Ataturka. Blisko stąd do dużego bazaru, portu, jaskini Damlataš, plaży Kleopatry i ulicy Damlataš czy stacji kolejki linowej do twierdzy (w każde miejsce to ok. 10-minutowy spacer). W okolicy są sklepy i kawiarenki (polecam Sütcü Imam między meczetem a bazarem, z doskonałą kawą i baklawą, oraz lodziarnię Mado przy bulwarze Ataturka, 2 min. od hotelu). Jeśli ktoś chce poznać mniej turystyczne miasto, wystarczy przejść się w górę Alanyi, na równoległą do bulwaru ulicę Sevket Tokus i dalej – tam zobaczymy, jak żyją i co kupują mieszkańcy. Do hotelowej plaży nr 15 (darmowe leżaki i parasole) są wygodne i szybkie transfery busem, można też zrobić sobie spacer (ok. 20 minut). Przyjemny jest też wypoczynek na leżaku przy hotelu. Wprawdzie bez widoku na morze, ale jest spokojnie, dość cicho i można odetchnąć od upału. Samo wyposażenie hotelu jest doskonałe. Materace są wygodne, pokoje idealnie czyste, każdego dnia goście dostają 1,5-litrową butelkę wody. Posiłki są bardzo smaczne. Duży wybór warzyw, mięs, ryb, serów i deserów, były nawet takie frykasy jak raki, lody czy pieczony bakłażan. Smaczna kawa i desery, doskonałe śniadania na ciepło (miejscowe bułeczki nadziewane serem – palce lizać). Wegetarianom trudno będzie jednak znaleźć coś dla siebie – gorący bufet to przede wszystkim mięso i ryby. Nie polecam też podwieczorków, na które serwowane były kawa i ciasta oraz ciasteczka dużo mniej smaczne niż te podczas posiłków. Lepiej wybrać się po południu do którejś z kafejek na kawę po turecku i typowy lokalny deser. Obsługa hotelu jest przemiła, od pań pokojówek, przez administrację, po kelnerów i barmanów. Pracują bardzo szybko, na serwowanie posiłków czy napojów praktycznie nie trzeba czekać. Mają też duże poczucie humoru, po kilku dniach w hotelu czułam się już całkowicie zadomowiona. I jeszcze raz podkreślę, że w restauracji i barze jest niezwykle czysto, nawet podczas epidemii covid ja i moje towarzyszki czułyśmy się zupełnie bezpiecznie. Dla aktywnych hotel ma niewielką, ale bardzo dobrze wyposażoną (i czyściutką) siłownię. Korzystałam kilka razy, można zrobić pełny trening siłowy i cardio (maszyny – bieżnia, rowerek, orbitrek – są dość nowe i działają płynnie, co nie jest oczywiste w hotelowych siłowniach). Lokalizacja hotelu to również wielka zaleta dla chcących zrobić typowo tureckie zakupy. Nie polecam chodzenia na bazar, gdzie przepłacimy. Lepiej wybrać się do lokalnych sklepów. Naprzeciw tylnego wyjścia z hotelu jest market A101, w okolicy znajdziemy też markety Bik i Sok. Każdy z nich to dyskont z niskimi cenami, ale doskonałej jakości produktami, takimi jak kawa Mehmet Efendi, herbata Rize Turist, chałwa (np. firmy Torku) czy sok z granatów (nar ekşisi), bogaty w antyoksydanty i świetny do sałatek. Przy hotelu jest Rossmann, gdzie warto kupić mydła oliwkowe marki Dalan oraz kremy Dalan w bardzo niskiej cenie. Bardzo dobrze pielęgnują (co mówię jako posiadaczka suchej skóry), są naturalne i przyjemnie pachną. Idąc w prawo, dwie przecznice od hotelu, znajdziemy sklep spożywczo-przemysłowy, gdzie jest jeszcze większy wybór smakołyków i kosmetyków marki Dalan oraz wód kolońskich marki Tuncer (najbardziej klasyczna to cytrynowa). Tam też można kupić masło z orzechów laskowych (findik ezmesi, np. firmy Torku), które w niczym nie przypomina masła fistaszkowego i jest jednym z największych smakołyków, jakie jadłam. Jeśli ktoś chce kupić ubrania, godne polecenia są tureckie sieciówki LC Waikiki i De Facto. A po plażowaniu i zakupach przyjemnie jest wrócić do czyściutkiego hotelu i zrelaksować się na leżaku, wśród miłych ludzi. Dwa razy w tygodniu są występy na żywo, hotel jest przeznaczony tylko dla dorosłych (16+). Jeszcze raz polecam Ramira City tym, którzy nie lubią wielkich resortów, a wolą zwiedzać, poznawać dany kraj i wygodnie przy tym odpocząć.