wypoczynek

Wczasy w Budapeszcie - co musisz wiedzieć?

  • O Budapeszcie
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Budapeszt

Wczasy w Budapeszcie – rozsmakuj się w węgierskiej kuchni


Budapeszt to jedna z najpiękniejszych stolic świata, która jest na wyciągnięcie ręki. Jej bliskie – względem Polski - położenie sprawia, że możesz się tam wybrać nawet wtedy, gdy masz do dyspozycji tylko krótki urlop. Tutejsza architektura i pogodni mieszkańcy sprawią, że urlop z pewnością zaliczysz do niezwykle udanych. Nie ominie Cię uczta rozpoczynająca się zupą rybną, która rozgrzeje Cię i przygotuje do dalszych kulinarnych wędrówek. Odkryjesz paprykowe smaki – bardzo typowe dla całych Węgier –, kosztując, między innymi, vörösboros marhapörkölt – gulaszu wołowego na czerwonym winie. Pomiędzy zwiedzaniem jednego i drugiego urokliwego zakątku Budapesztu, daj się skusić na langosza – w wersji ze śmietaną lub serem smakuje po prostu obłędnie! 

Wakacje w Budapeszcie – przeżyj romantyczny rejs po Dunaju!

Rankiem przejdź się zabytkowym Mostem Małgorzaty. Dojdziesz nim do wyspy, wprost stworzonej do wypoczynku. Zabytkowe ruiny, bulwary przystosowane do uprawiania aktywności fizycznej – Budapeszt zachwyci Cię wieloma wyjątkowymi miejscami. Wieczorny rejs po Dunaju da Ci odrobinę oddechu od dnia pełnego emocji i zmieni perspektywę dalszego zwiedzania. Pod koniec dnia udaj się do jednej z tutejszych restauracyjek, żeby skosztować znakomitego węgierskiego wina. Chwilo trwaj! Wybierz się na wymarzony urlop we dwoje i spędź go, tak jak lubisz. Stolica Węgier świetnie się do tego nadaje.

Opinie o Budapeszcie

Budapeszcie
6.0 /6

Miasto marzeń

Super atmosfera miasta, którą czuć na każdym kroku. Ludzie cudowni, zabytki zapierają dech w piersi. Rejs statkiem cudowny. Kolacja z muzyką i winem rewelacja, coś wspaniałego. Trzeba tam być, aby to opisać. Balaton, piękne jezioro, ale piękniejsze miasto, gdzie był nocleg. Dawna stolica Węgier. Piękne i cudowne miasto.
Dodał(a):
Kaszuby , 14.08.2021
6.0 /6

Budapeszt

Piękne położona stolica na Sama rzeka która koniecznie trzeba sie przesyłać zorganizowanym rejsem który daje inna perspektywę i odebranie miasta z perspektywy wody . Poruszanie sie najstarszym metrem w Europie były dobra zabawa .
Dodał(a):
Arkadiusz , 26.09.2021
6.0 /6

Budapeszt-2021

Trochę remontów w stolicy np opera,most łańcuchowy ,dworzec kolejowy w środku budynku i niektóre place z ulicami.Trochę jest emigrantów z Bliskiego Wschodu Azji,Romów,Turków oraz bezdomnych.Ale i tak jest ciekawie.
Dodał(a):
Sebastian, Gdynia, 27.08.2021
6.0 /6

Warto zobaczyć

Polecam- wiele do zobaczenia. Warto zobaczyć Peszt i Budę. Widoki zapierające dech w piersiach. Budapeszt nocą warty zobaczenia.
Dodał(a):
Magdalena, Czeladź, 24.08.2020
6.0 /6

Budapeszt

Stolica jest świetnym miastem, piękna architektura i widoki, wielokulturowość. Miasto tętniące życiem, każdy znajdzie coś dla siebie.
Dodał(a):
Natalia , 11.10.2019
6.0 /6

Budapeszt piękny nocą

Widok z góry Gellerta kosmiczny 👍🌌🔭 centrum stolicy przeogromne. Wszędzie pośpiech, ale można znaleźć spokojne i wyciszone miejsca.
Dodał(a):
Krzysztof, Września, 26.08.2019
6.0 /6

Węgry

Panorama Budapesztu jest perła pośród panoram na świecie. W połączeniu z odpowiednią porą roku jest prawdziwym arcydziełem historyczno-geograficznym. To miasto jest rzeczywiście Perłą Dunaju.
Dodał(a):
Marzena, Łomża, 16.08.2019
6.0 /6

Cudowny Budapeszt

Miasto, które spodobało mi się najbardziej. Cudowny parlament, który jest dla mnie jednym z najpopularniejszych budowli, cudownie prezentował się podczas rejsu nocą. Miasto bardzo spójne co do wyglądu. Warto przejść się mniej zatłumionymi ulicami. Bezpiecznie, dobre ceny, więc warto robić tu zakupy.
Dodał(a):
Ela, Rzeszów, 15.08.2019
5.5 /6

MAGICZNY BUDAPESZT

CO TU PISAĆ TO TRZEBA ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY . REJS NOCĄ PO DUNAJU - WIDOK NA PARLAMENT NOCĄ ZAPIERA DECH W PIERSI. POLECAM I WRÓCĘ TU NA PEWNO.
Dodał(a):
Iwona, Dębnica Kaszubska, 09.08.2019
6.0 /6

Wspaniała europejska stolica

Jedna z piękniejszych stolic Europy z licznymi i zadbanymi zabytkami, które warto zobaczyć zwłaszcza w trakcje rejsu po Dunaju.
Dodał(a):
Wojciech, 01.08.2019
6.0 /6

Piekne miasto, wrócę tu jeszcze kiedyś choć byłem drugi raz...

Dech zapierające budowle, świetny klimat, piękny Dunaj i fantastyczny wieczór węgierski. Impreza warta zainteresowania...
Dodał(a):
Artur, Włocławek, 29.07.2019
6.0 /6

Niezwykłe miasto

Budapeszt jest boski. Zarówno pagórkowata Buda, ze swoimi willami, wzgórzem Gellerta i zamkowych, jak i rozległy Peszt robią ogromne wrażenie. Architektura jest niesamowita. Polecam wizytę.
Dodał(a):
JOANNA, LESZNO, 14.07.2019
6.0 /6

Piękne miasto

Przepiękne widoki, Parlament i opera (pomimo remontu) zachwycają, wszędzie można bez problemu dogadać się po angielsku 
Dodał(a):
Iza :) , 29.06.2019
4.5 /6

Budapeszt jest zawsze piękny

Wycieczka dla wygodnych

Dodał(a):
ZBIGNIEW, GDYNIA, 21.10.2018
5.5 /6

Budapeszt

Piękny jest,warto zobaczyć

Dodał(a):
RENATA, Warszawa, 24.09.2018
5.5 /6

Tokaj

Bardzo piękny i urodziwy region

Dodał(a):
MGrzanka, 30.08.2018
5.5/6 Ocena ogólna Budapeszcie

Pogoda w Budapeszcie