Opinie o Wiedeń i dolina Wachau - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże - dla wygodnych

5.2/6
(159 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.4
Transport
5.1
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.6
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Fajna wycieczka

    Ewa 06.06.2024 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka godna polecenia,. Byłaby jeszcze atrakcyjniejsza gdyby zamiast wizyty w Parku rozrywki pójść na godzinny pokaz Hiszpańskiej szkoły jazdy i zobaczyć przepiękne konie lipicańskie. Myślę, że zarówno dorosłym jak i dzieciom ta atrakcja dostarczyłby niezapomnianych wrażeń. Parki rozrywki na wysokim poziomie są dostępne w większości miast.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Rewalacja

    BEATA, KEDZIERZYN-KOZLE 22.09.2022 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Polecam wycieczkę , super opieka pilota p. Konrada i bardzo sympatyczna i profesjonalna Pani Ewa przewodnik po Wiedniu i Melku ... Do Wiednia wrócę jeszcze nie raz :)

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    Piękne doznania zarówno dla ucha, jak i o

    JOANNA, BIELSKO-BIAŁA 27.06.2017 | Termin pobytu: czerwiec 2017 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Polecam wszystkim tym, którzy chcą zakosztować trochę Wiednia i jego uroków nie tylko tych architektonicznych, ale również muzycznych. Dolina Wachau i rejs to również piekne chwile i możliwosc relaksu. Gorąco polecam. Czas wolny w trakcie wycieczki umożliwia każdemu uczestnikowi na zakosztowanie tego regiony według własnego uznania.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Opinia dotycząca wycieczki do Wiednia

    Katarzyna, Poniec 11.09.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Ogólnie wycieczka była super. Hotel posiadał wszystko co niezbędne był czysty ze smacznym jeżdżeniem. Program wycieczki był ciekawy i widzieliśmy bardzo dużo. Pani Mariola to miłą osobą z fajnym podejściem. Fajnie zajęła się nasza grupą. Niestety minusem całej wycieczki był transport. Autokar sam w sobie był wygodny ale jesteśmy wysokimi osobami u z nogami nie mieliśmy za bardzo co zrobić. Niestety transport z Pawłowice do Leszna to totalne nieporozumienie. Bus który nas zabierał miał wszystkie miejsca zajęte. Ciasno i niewygodnie

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Potęga doświadczeń

    Agnieszka, Poznań 16.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Wiedeń w dwa dni (plus wieczór i poranek) i dolina Wachau w jeden dzień - to coś, co zaostrza apetyt, przekonuje by wrócić. Dobrze przemyślany plan pozwolił poznać różne oblicza Wiednia - parki, pałace, mniej i bardziej znane uliczki, strzeliste wieże i katakumby, barok (dużo baroku) i gotyk... Wycieczka była dobrze zorganizowana, chociaż przy rezygnacji z części "fakultetów" robiło się problematycznie (np. samodzielny powrót metrem z centrum do hotelu - przygoda czy wyzwanie? dla niektórych niepokojące doświadczenie). Znakomity był poziom obu przewodniczek (w Wiedniu i w Wachau) - piękny język, ogromna wiedza i prawdziwa klasa. Wyczerpująca była za to podróż w początkowym i końcowym etapie czyli meandrowanie po Polsce przez kilka (nocnych) godzin, żeby dotrzeć do punktu startu/mety skompletowanej drużyny - nie nazwałabym jej "dla wygodnych".

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Wiedeń i dolina Wachau samemu

    Anna 26.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 26-35 lat, samemu

    Program wycieczki ciekawy. Wszystko było dobrze zorganizowane. Jedzenie było w porządku. Bardzo sympatyczna Pani pilot, która umilała czas przejazdu historiami o mieście i dowcipami. Polecam.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Przygoda Wiedeńska połączona z doliną Wahau

    Arkadiusz, Płock 23.05.2024 | Termin pobytu: maj 2024 | Tagi: 26-35 lat, samemu

    Świetna wycieczka krótka lecz intensywna. Przygoda na majowy czas przednia, dużo zwiedzania, intensywnie lecz dla mnie jako osoby młodej, to wielki plus. 1 Dzień na Wiedeń, to zdecydowanie zbyt mało a te kilka to tak w sam raz. Strasznie zakorkowane miasto w godzinach 15-19 chyba gorzej, jak w Warszawie. A tak poza tym świetna wycieczka pokazująca najważniejsze miejsca i warta w późniejszym czasie do powtórzenia już samemu z kimś na własną rękę. Bardzo mi się podobało podróż warta odbycia, przeżycia są wielkie

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    25

    Wszystkie twarze Wiednia

    Michał 01.08.2017 | Termin pobytu: sierpień 2017 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Wycieczka warta polecenia

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    44

    Wiedeń - szyk i elegancja

    Grażyna 06.08.2018 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Na wycieczkę z Rainbow wybrałam się po raz drugi i na pewno nie ostatni. Zachwycona ubiegłorocznym wyjazdem na Bałkany ( które, jak mówi nazwa wycieczki, naprawdę SĄ SUPER) postanowiłam w tym roku odwiedzić Austrię. Ponieważ nie mogłam pozwolić sobie na dłuższy wyjazd, wybrałam propozycję pięciodniową - Wiedeń i dolina Wachau w dniach 19- 23 lipca. Już samo kupno wycieczki potwierdziło profesjonalizm i życzliwość wobec klienta. Pani w biurze - kompetentna i sympatyczna - przedstawiła dokładnie ofertę. Ponieważ pochodzę z Trójmiasta, a chciałam wyjechać z koleżanką z Radomia, obawiałam się, że może być problem ze wspólnym pokojem i miejscem w autokarze. Okazało się jednak, że nie jest to żaden kłopot i choć wyjeżdżałyśmy z różnych miast, już po przesiadce w Woszczycach miałyśmy miejsca obok siebie i jeden pokój. Bez problemu dojechaliśmy do miejsca przesiadek, które przebiegły sprawnie i choć nastąpiły pewne małe zmiany w stosunku do informacji podanych wcześniej jeśli chodzi o numery autokarów, to informacja była tak dokładna, że nie było szans, aby pomylić autokar i pojechać na inną wycieczkę ( co może okazałoby sie fajną przygodą).Hotel, w którym spędziliśmy trzy noce znajduje się poza Wiedniem, dojazd do stolicy Austrii zajmował około 40 minut, które jednak umilała nasza pilotka, opowieściami o Austrii dawnej i współczesnej. Sam hotel nie zachwyca, ale przecież to tylko trzy noce. Pokoje były czyste, natomiast minusem jest brak w nich czajnika elektrycznego, więc był mały problem ze zrobieniem kawy czy herbaty, jednak życzliwi pracownicy bez problemu dawali wrzątek każdemu, kto pofatygował sie do hotelowej restauracji i o to poprosił. Niektórzy narzekali na jedzenie ( na tej wycieczce w cenie są tylko śniadania), które rzeczywiście było dość monotonne, jednak ja na pewno nie byłam głodna. Największe zastrzeżenia mam do braku jakichkolwiek warzyw i owoców, bo w sezonie letnim aż się prosi jakiś, chociaż mały, ogóreczek czy pomidorek.Natomiast program wycieczki jest tak pomyślany, by pokazać najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w mieście, które naprawdę robią wrażenie. Po Wiedniu oprowadzała nas pani Polka mieszkająca w stolicy Austrii 30 lat, która bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. A co warto było zobaczyć? Wszystko. Bajkowy, niezwykły dom Hundertwassera pokazuje,że w uporządkowanym i eleganckim Wiedniu jest miejsce na odrobinę szaleństwa. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie opera, dech zapiera Belweder, należący niegdyś do Eugeniusza Sabaudzkiego i oczywiście obie rezydencje Habsburgów. W programie jest zwiedzanie wnętrz i ogrodów Schoenbrunn, letniej rezydencji Habsburgów, natomiast Hofburg, rezydencja zimowa, oglądana jest tylko z zewnątrz. Ja natomiast wykorzystałam czas wolny przeznaczony na posiłek i indywidualnie poszłam do Hofburga. Koszt biletu to 15 euro. Obie rezydencje to prawdziwa uczta dla oka i ducha, natomiast ucztę dla żołądka zrobiłam sobie w tym dniu później, kiedy był czas na Prater - najsłynniejszy park rozrywki. Ponieważ tego tyku zabawa nie należy do moich ulubionych, wykorzystałam ten czas na posiłek, który większość osób jadła, gdy ja zwiedzałam komnaty słynnej Sissi. Ponieważ nie zdecydowałam się na wieczorny koncert, przerażał mnie fakt, że będę musiała czekać wraz z innymi osobami, które także nie poszły słuchać muzyki, kilka godzin, ale tu przyszli nam z odsieczą ( wiedeńską) życzliwi kierowcy, którzy zawieźli nas do hotelu, a potem wrócili po amatorów muzyki. Tak więc wszyscy byli zadowoleni. Kolejny dzień też był pełen wrażeń, szczególnie spotkanie z polskim księdzem Romanem, który na wzgórzu Kahlenberg, znanym z odsieczy wiedeńskiej Jana Sobieskiego, powitał nas Mazurkiem Dąbrowskiego i z wielka pasją opowiadał o tym miejscu. Ostatni dzień to połączenie niezwykłej architektury i uroku opactwa w Melku i średniowiecznego miasteczka Krems z przepiękną przyrodą, którą można podziwiać w czasie rejsu po Dunaju. Jest to wycieczka fakultatywna ( koszt ok. 27 euro) natomiast uważam,że naprawdę warto. Na statku można coś zjeść, wypić kawę, by potem cieszyć się pieknymi widokami.Nie mogę się wypowiedzieć na temat dodatkowo płatnych obiadokolacji, na które się nie zdecydowałam, natomiast warto zaznaczyć, że jeśli ktoś, tak jak ja zrezygnuje z tej opcji, na pewno nie chodzi głodny, ponieważ bez problemu można wygospodarować czas na przerwę na posiłek, chociażby wtedy, gdy część grupy idzie na kolację fakultatywną.Zróżnicowanie wiekowe naszej grupy pokazuje, że jest to wycieczka dla każdego. Program nie jest bardzo forsowny, a jednocześnie tak przemyślany i urozmaicony, by w bardzo krótkim czasie pokazać najwieksze perełki austriackiej stolicy.Był to kolejny udany wyjazd z Rainbow, za który bardzo dziękuję.

    5.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Wiedeń i dolina Wachau

    Janusz, Ruda Śląska 28.07.2019 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    Wycieczka ciekawa i dobrze zorganizowana. Hotel dość dobry. Śniadania niestety mało urozmaicone ale ogólnie jestem zadowolony.