Wycieczka Fakultatywna Stambuł – orientalna przygoda

Odbiór o godz. 21:20
Za osobę609
1 218 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Stambuł - miasto położone na dwóch kontynentach

• Hagia Sofia - bizantyjski meczet (UNESCO)

• Błękitny Meczet - największy meczet miasta

• Dla chętnych rejs po Bosforze

Opis

Stambuł to jedyne miasto świata położone jednocześnie na dwóch kontynentach. Orientalne i magiczne, zachwyca od pierwszego wejrzenia i rozbudza apetyt na kolejny wypad do Turcji. Podczas naszej wycieczki zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje Stambułu w jeden dzień! Zobaczymy słynny Błękitny Meczet (z zewnątrz)- najwspanialszy przykład sztuki islamskiej okresu klasycznego – oraz Hipodrom, czyli bizantyjski tor wyścigowy dla koni i rydwanów. Zachwyci nas niepowtarzalna uroda i porywająca historia Hagii Sofii (opcja dodatkowo płatna w czasie wolnym) – najważniejszej świątyni bizantyjskiej na świecie. Wspólnie posilimy się tureckimi smakołykami podczas lunchu, a w czasie wolnym zaprosimy chętne osoby na rejs statkiem po Bosforze (opcja dodatkowo płatne). To idealna wycieczka, aby poznać dwa kraje podczas jednych wakacji!

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika

• Śniadanie i obiad


Cena nie obejmuje

• Rejsu po Cieśninie Bosfor - dodatkowo płatne, ok. 30 EUR/os.

• Biletu wstępu do Pałacu Topkapi - dodatkowo płatne, ok. 47 EUR/os.

• Biletu wstępu do Hagia Sofia - dodatkowo płatne, 25 EUR/os.

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: wyjazd ok. 21:30 (wtorek, piątek), powrót ok. 4:30-5:30 (czwartek, niedziela) - w zależności od hotelu i regionu

• Warto zabrać: wygodne buty, nakrycie głowy

• Konieczny dowód osobisty lub paszport

Inne atrakcje w okolicy

Opinie

Atrakcyjność programu
4.9
Pilot
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Michał, Poznań 08.07.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Wycieczka trwa 1,5 dnia (w tym dwie noce i 1 cały dzień), więc dość wyczerpująca. Jednak warto! Na miejscu plan wycieczki dobrze dopracowany i duże brawa dla naszego przewodnika, pana Olgierda za wspaniałe prowadzenie wycieczki. Podróż autokarem w jedną stronę to ok. 6h. Utrudnieniem może być przejście graniczne, bo to UE vs Turcja, ale to też ciekawy element wycieczki. Rano śniadanie, później Hipodrom i Błękitny Meczet (wejście bez opłat). Hagia Sofia z zewnątrz. Przejazd autokarem przez Istambuł - część europejska i azjatycka, na koniec kawa z widokiem na miasto. Obowiązkowa wizyta w sklepie z wyrobami skórzanymi. Obiad. A po nim 2 opcje - rejs po Bosforze za opłatą lub czas wolny. Wybraliśmy czas wolny i zwiedziliśmy: Hagia Sofia (za opłatą), Cysterna Bazyliki (za opłatą) oraz Wielki Bazar. Wszystko w odległości kilku minut od siebie i od hotelu, w którym mieliśmy postój. Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno jeszcze wrócimy do Istambułu.
Pokaż więcej opinii (4)