Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Rupit i Besalu - średniowieczna Katalonia

5.6/6 (19 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Besalu – jeden z najważniejszych romańskich zabytków Katalonii

• Panorama widokowa

• Rupit – średniowieczne miasteczko

Opis

Zapraszamy na wycieczkę w tajemnicze czasy średniowiecza! Podczas tej wyprawy odkryjemy dwa zatrzymane w czasie katalońskie miasteczka. Pierwszym przystankiem będzie rycerska osada Besalu – kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Strome, wąskie uliczki wciśnięte między kamienne budynki rozbudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść się myślami do przeszłości. Po zwiedzaniu miasta udamy się do restauracji na regionalny obiad połączony z degustacją lokalnych trunków. Następnie pojedziemy do Rupit – malutkiego miasteczka, słynącego z oryginalnych kamiennych zabudowań, brukowanych uliczek i rzymskiego mostu na rzece Fluvia. Zatrzymamy się także na tarasie widokowym z fantastyczną panoramą na całą okolicę.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad z degustacją lokalnych trunków

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: dla hoteli z Calella - 08:30 - 19:00, dla hoteli z Pineda - 08:45 - 18:30, dla hoteli z Malgrat i Santa Susanna - 09:00 -18:00, dla hoteli z Lloret - 09:30 - 18:00

Odbiór o godz. 08:30
Za osobę299
598 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.8
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Helena, Poznań

Bardzo ciekawa wycieczka, do dwóch niesamowitych miejsc - polecam każdemu. W Besalu można poczuć się jak w średniowieczu! Rupit także robi ogromne wrażenie, nawet podczas złej pogody. Akurat podczas naszego wypadu rozpętała się burza i lało jak z cebra, ale wg mnie to dodało tylko jeszcze lepszego efektu w odbiorze miejsca. Naprawdę można było przenieść się na karty powieści (lub do fabuły serialu) "Gra o tron" :D Sam przejazd przez góry także był niezapomnianym przeżyciem :)

6.0/6

Zaneta, Tczew

Warto to zobaczyć. To powrót do przeszłości przerwany tradycyjnym posiłkiem z degustacją regionalnych trunków.
Pokaż więcej opinii (17)