Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Gran Tour Fuerteventura

5.1/6 (43 opinie)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Ajuy - wulkaniczna plaża i jaskinie

• Betancuria - pierwsza stolica wyspy

• Wizyta w fabryce kosmetyków z aloesu

• Monumentalne rzeźby Guanczów

• Wydmy Dunas de Corralejo

Opis

Poznaj największe atrakcje Fuerty w jeden dzień! Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w uroczej wiosce rybackiej Ajuy, gdzie przespacerujemy się po wulkanicznej plaży oraz zobaczymy czarną jaskinię. Przekonamy się też na własnej skórze, że Fuerteventura to prawdziwie "kozia" wyspa - podczas wizyty na koziej farmie spróbujemy wybornych serów domowej produkcji, a także skosztujemy kanaryjskiego rumu miodowego, dżemu z kaktusa oraz tradycyjnego sosu mojo rojo. Następnie pojedziemy do Betancurii - pierwszej stolicy Fuerteventury, zatrzymując się po drodze na malowniczym punkcie widokowym. Betancuria to najpiękniejsza osada na wyspie, słynąca z najstarszego kościoła w całym kanaryjskim archipelagu. Po spotkaniu ze słynnymi rzeźbami Guanczów udamy się na obiad, aby posmakować typowej kuchni kanaryjskiej i przepysznych tapas. Zatrzymamy się także w punkcie fabrycznym aloesu i dowiemy się, jak powstają w 100% naturalne kosmetyki, z których słynie archipelag. Nasz pełen wrażeń dzień zwieńczy wizyta na wydmach las Dunas de Corralejo, czyli „małej Saharze” Fuerteventury.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Obiad kanaryjski w formie tapas z napojami


Cena nie obejmuje

• Biletu wstępu do kościoła w Betancurii (dla chętnych) - ok. 1,5 EUR/os.

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: ok. 08:00 - 17:00

• Turyści z hotelów w regionie Corralejo - Playa Park Zensation, Las Marismas de Corralejo, Riu Oliva Beach Resort, Riu Palace Tres Islas, Labranda Corralejo Village, Secrets Bahia Real, LABRANDA Bahia de Lobos, Alua Suites Fuerteventura, LABRANDA Aloe Club Resort, Barcelo Corralejo Bay, Barcelo Corralejo Sands - nie zatrzymują się przy wydmach Dunas de Corralejo


Odbiór o godz. 08:20
Za osobę319
638 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.1
Pilot
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Renata, Mościenica

PEREKCYJNIE PRZYGOTOWANA PRZEWODNICZKA, CIEKAWIE CAŁY CZAS OPOWIADAŁA ,WIADOMOSCI KTORYCH NIE ZNAJDZIEMY W PRZEWODNIAKACH, CIEKAWA I NIESAMOWITA WYSPA O KTÓREJ MÓWI SIE WUKANICZNA , RZECZYWISCIE TAK JEST , ALE NAD OCEANEM ZNAJDZIEMY MIEJSCA O KORYCH KAZDY MARZY .

6.0/6

BARBARA, BYDGOSZCZ

w trakcie jednego dnia zobaczyliśmy praktycznie połowę wyspy, wioska Ajuy ze swoją czarną, czarną plażą i czarną jaskinią super, trochę męczące dotarcie do jaskini ale cóż "siła wyższa" - warto było, widoki wyspy po drodze boskie, Betancuria ze swoimi mini uliczkami pełnymi kwiatów, dalej -ferma kozia oraz plantacja aloesu to można powiedzieć że degustacja wewnętrzna-sery, rum i zewnętrzna balsamy, kremy.. Nie mogę zapomnieć o obiedzie w lokalnym stylu który mieliśmy zagwarantowany w cenie wycieczki - smaczne, proste jedzenie z dodatkiem wina. No i na koniec kanaryjska Sahara tj. plaża jak okiem sięgnąć - piasek, piasek ... piasek . Bardzo fajna wycieczka - warto było.
Pokaż więcej opinii (41)