Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych rejs statkiem po Menamie z kolacją w formie bogatego bufetu (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa a następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7 km od świątyń Angkoru (podróż potrwa ok. 6 godzin). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski. Po zwiedzaniu kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem khmerskich tańców ludowych (cena ok. 35 USD/os).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub całodniowa wycieczka fakultatywna wycieczka na górę Phnom Kulen (dodatkowo płatna ok. 80 USD/os). Jest to położona 30 km na północ od ruin Angkoru święta góra Khmerów z sanktuarium buddyjskim na szczycie. Tropikalna roślinność, wodospady oraz strumienie sprawiają, że jest to relaksujące miejsce, idealne jako spokojniejszy przerywnik między bardziej intensywnymi etapami wycieczki. Wczesnym popołudniem udamy się na lunch w lokalnej restauracji (wliczony w cenę wycieczki). Następnie zwiedzanie wyjątkowej świątyni Bantaeay Srei z różowego piaskowca, zwanej "twierdzą kobiet". Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Siem Reap (Trasa wycieczki opcjonalnej ok. 140 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Beng Mealea, świątyni wzniesionej w okresie kiedy powstawały świątynie Angkoru. Jej ruiny są porośnięte mchem, porostami, oplecione korzeniami drzew i lianami, co tworzy niesamowity klimat tego miejsca. Następnie udamy się do Koh Ker, dawnej stolicy Imperium Khmerskiego gdzie zobaczymy unikatowy kompleks świątyń Sziwy. Lunch w formie suchego prowiantu. Po południu przejazd do Preah Vihear. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie znajdującego się na pograniczu Kambodży i Tajlandii kompleksu świątyń Preah Vihear, umieszczonego na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na krawędzi klifu znajduje się niezwykły pomnik kultury wzniesiony na przełomie X-XII w., będący wspaniałym przykładem architektury Khmerów, całkowicie wtopiony w otaczający krajobraz. Po południu przejazd do Kratie/Stung Treung, gdzie dotrzemy późnym wieczorem. Zakwaterowanie w skromnym hotelu. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji i nocleg. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka łodzią po Mekongu. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rzadkie słodkowodne delfiny Irrawaddy żyjące w tym rejonie. Następnie przejazd do Phnom Penh. Po drodze zatrzymamy się by obejrzeć pagodę Wat Nokor. Po przyjeździe do Phnom Penh kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. w trakcie zwiedzania lunch. Na zakończenie zobaczymy Pola Śmierci Choeung Ek, miejsce masowych egzekucji w czasach reżimu Czerwonych Khmerów. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sihanoukville lub na Koh Rong na wypoczynek. Zakwaterowanie w wybranym hotelu.

Dzień 11 - 14

Dzień 11 - 14

Wypoczynek w hotelu (wyżywienie: śniadania). Dla chętnych z hoteli w Sihanoukville wycieczka fakultatywna na rajską wyspę Koh Rong (ok. 80 USD/os).

Dzień 15

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Phnom Penh i przelot do Bangkoku. Po przylocie transfer do hotelu w Bangkoku, zakwaterowanie i czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub ostatnie zakupy.

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Kambodży standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii i Kambodży nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Opisy poszczególnych hoteli dostępne na stronie R.pl

Wizy

Wiza kambodżańska
W celu uzyskania wizy kambodżańskiej należy obowiązkowo:
- przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
- w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),
- posiadać paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy,
- w paszporcie należy mieć min. 3 wolne strony na wizy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phnom Penh - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 238 USD/os + trzydniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 62 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy kambodżańskiej (wyrabiana na granicy tajsko-kambodżańskiej). opłata za pośrednictwo wizowe (220 zł/os) została doliczona do rezerwacji.

Inne

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.
Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Katowic).
Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).
Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku linią rejsową Emirates i wrócić z Bangkoku do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Warszawy).
Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).

Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
Z dala od wydeptanych ścieżek
1 / 12

5.0/6 (28 opinii)

Z dala od wydeptanych ścieżek

Independence
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phnom Penh - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 238 USD/os + trzydniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 62 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy kambodżańskiej (wyrabiana na granicy tajsko-kambodżańskiej). opłata za pośrednictwo wizowe (220 zł/os) została doliczona do rezerwacji.

Atuty oferty

Bangkok i Złota Góra • słynne ruiny Angkoru • tajemnicze świątynie Beng Mealea i Preah Vihear • słodkowodne delfiny w Mekongu • Phnom Penh i pola śmierci Choeung Ek • wypoczynek w Sihanoukville lub na rajskiej wyspie Koh Rong • nieodkryte plaże Kambodży
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
Independence
Kambodża
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (6 opinii)
Sokha Beach
Kambodża
Zdjęcie Hotelu
Long Set Resort Koh Rong
Kambodża
Zdjęcie Hotelu
Anaya Koh Rong
Kambodża

Opinie

Intensywność programu
4.3
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.0
Transport
4.7
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

ROBERT, BYDGOSZCZ 05.02.2015

Bardzo sympatyczny wyjazd do kraju gdzie jest pyszne jedzenie i fajne widoki

Bangkok jak to Bangkok. Ale po tym mieście docenia się Kambodżę. Spokojny kraj, nieco ubogi ale pogodny. W Angkorze dużo turystów ale nie można pominąć i trzeba zwiedzić. Nie wiem czy warto korzystać z wycieczek fakultatywnych ale wg mnie lepiej pokrążyć samemu po Siem Reap niż oglądać kolejną świątynię. Za to świątynie na uboczu są super. Można zrobić wyśmienite fotki. Jedyne czego brakowało to wizyta w jakimś malowniczym miejscu o świcie. Myślę, żę nawet fakultatywna wizyta w jakichś ruinach w puszczy byłaby gratką dla fotografów. Pobyt w Sihanoukville super. Hotel na poziomie, plaża super, obok plaży super knajpki z bardzo tanimi pysznymi owocami morza. Można jeść ile dusza zapragnie za naprawdę drobne pieniądze. Warto wypożyczyć skuter w mieście na jeden dzień (bardzo tania przyjemność) i nawet ryzyko mandatu dla policji w razie braku międzynarodowego prawa jazdy to zaledwie 5USD. Za to na skuterze warto wybrać się nad lokalny wodospad i pojeździć po lokalnych klasztorach szczególnie w czasie aktywności mnichów (poranne zbieranie datków od lokalnych mieszkańców, medytacje wieczorne). Super zdjęcia. Program nieprzeładowany. Przewodnik (Pan Szymon) bardzo umiejętnie rozładowujący przypadkowe napięcia dość dużej grupy, duża kultura osobista. Nie można liczyć na ekskluzywne hotele w czasie objazdu (ale z pewnością są czyste), najfajniejszy w Siem Reap, za to w Sihanoukville jest luksus. Jedzenie dość dobre ale nawet jak komuś nie bardzo pasuje to w knajpkach każdy znajdzie coś dla siebie
Pokaż więcej opinii (27)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem