Trogir

Trogir to miasto w Chorwacji, które leży na wyspie Ciovo. Jest popularnym kierunkiem turystycznym ze względu na unikatową architekturę śródziemnomorską i swoje piękne stare miasto, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trogir w Chorwacji słynie także z pięknych plaż i ciepłego klimatu.

Trogir w Chorwacji - historia

Trogir to nie tylko miasto, ale i gmina w środkowej Chorwacji, położone między Splitem a Sibenikiem. Został zbudowany na małej wyspie, która jest połączona z lądem mostem. Trogir - stare miasto, jak i inne atrakcje - ma długą i bogatą historię, która sięga 3 wieków p.n.e. Jest to jedno z najstarszych miast w Chorwacji i było kiedyś stolicą królestwa Dalmacji.

Trogir - zwiedzanie. Jak dotrzeć i się przygotować?

Przed wycieczką do Trogiru w Chorwacji należy zapoznać się z podstawowymi informacjami o tym miejscu. Należy pamiętać o paszporcie lub dowodzie osobistym, a także o ubezpieczeniu. Ponadto warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny oraz mapę. Można łatwo dostać się tam zarówno samolotem, jak i autobusem. Najbliższe lotnisko znajduje się w Splicie, około 30 km od Trogir. Można tu dotrzeć bezpośrednio z wielu miast w Polsce w tym z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Krakowa. Loty trwają około 2 godzin.

Chorwacki Trogir - co zobaczyć? Stare Miasto i zabytki

Autobusem można dostać się z wielu miast w Chorwacji w tym z Zagrzebia, Dubrownika i Rijeki. Podróż zajmuje około 5-6 godzin. Trogir jest nazywany „małym Rzymem” ze względu na wiele zabytków i starożytnych budynków, które można tu zobaczyć. To popularny kierunek turystyczny, a zwiedzający przyjeżdżają tu z całego świata, aby zobaczyć najważniejsze w Trogirze atrakcje. Przeciąga ze względu na swoją unikatową architekturę, która łączy elementy rzymskie, gotyckie i renesansowe. W Trogirze stare miasto jest pełne wąskich uliczek, które prowadzą do małych placyków i dziedzińców. Nie brakuje także licznych muzeów, galerii sztuki i zabytków. W przypadku Trogiru zwiedzanie zajmuje około 2,5 godziny.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje