Laguna Balos

Laguna Balos to piękny, rajski zakątek położony w północno-zachodniej części Krety. To jedna z licznych na wyspie plaż, jednak ta wyróżnia się złocistym piaskiem, błękitną wodą i wspaniałymi widokami. Powstały tu ekosystem i niezwykłe uwarunkowania terenu oraz pewne oddalenie od większych ośrodków turystycznych sprawiają, że Laguna Balos uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie.

Balos – jedna z najpiękniejszych plaż w Europie

Laguna Balos to wyjątkowa, odizolowana plaża, na którą można dostać się wyłącznie promem lub samochodem. To oznacza, że poza sezonem jest na niej niewiele osób, a nieliczni turyści mogą cieszyć się dużą dozą prywatności. W sezonie jest to popularny cel wycieczek fakultatywnych na Krecie. To idealne miejsce do wypoczynku, ale też doskonały punkt na wypad z dziećmi, gdyż woda jest ciepła i płytka. Dodatkowo wiele rejsów wycieczkowych na Lagunę Balos obejmuje również przystanek na wyspie Gramvousa, gdzie można popływać i zwiedzić ruiny weneckiej fortecy.

Laguna Balos – przepiękne widoki

Na Lagunę można dostać się statkiem wycieczkowym, co jest najprostszym i najszybszym sposobem lub samochodem. W tym drugim przypadku trzeba liczyć się z tym, że droga do pokonania jest dość trudna: najpierw dojazd autem szutrową drogą, a potem około 2 km spaceru szlakiem turystycznym. Jednak trud ten zostanie wynagrodzony wspaniałymi widokami w tym pięknym pejzażem na Lagunę z góry. Dodatkowego uroku Lagunie Balos dodaje niezwykła flora i fauna tego miejsca – to siedlisko m.in. sokoła skalnego, kormoranów i żółwia morskiego Karetta. Podczas wakacji na Krecie tutaj po prostu trzeba dotrzeć!

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje

Kreta - Chania

Golden Fun Park

Kreta - Chania

Jezioro Kournas

Kreta - Chania

Platanias

Kreta - Chania

Półwysep Rodopos