< WSTECZ
R.pl > Blog > Zainspiruj się > Naama Bay – odpoczywaj, baw się, pływaj!

Naama Bay – odpoczywaj, baw się, pływaj!

Skrócony opis

Czasy, kiedy Egipt kojarzył się wyłącznie z piramidami i przejażdżkami na wielbłądzie, dawno już minęły. Dziś wiele osób wyjeżdża do kraju faraonów po prostu odpocząć – poleżeć na pięknej piaszczystej plaży, pobawić się i naładować akumulatory po długich miesiącach ciężkiej pracy. Gdzie udaje się to najlepiej? W luksusowej dzielnicy rozrywki Naama Bay w Sharm El-Sheikh znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by spędzić urlop marzeń.

Sekcja 1

Naama Bay -  od wioski rybackiej do egipskiej stolicy turystyki

Położone nad brzegiem Morza Czerwonego, w południowej części półwyspu Synaj, miasteczko Sharm El-Sheikh to nieoficjalna, turystyczna stolica Egiptu. Motto kurortu to – Relax, swim and have fun – odpoczywaj, pływaj i baw się! I to właśnie w Naama Bay, rozrywkowej dzielnicy usytuowanej w pięknej naturalnej zatoczce, widać na każdym kroku. Przed kilkoma dekadami nic nie zapowiadało jednak, że miejsce to będzie przyciągać miliony turystów z całego świata. Naama Bay było przez wiele lat niewielką wioską rybacką, która nikomu nie była po drodze. Sytuacja zmieniła się znacznie podczas izraelskiej okupacji Synaju. Powstało tu wtedy miasteczko Ofira oraz baza lotniska wojskowego, która później została przekształcona w lotnisko obsługujące Sharm el-Sheikh. Po wycofaniu się wojsk izraelskich z Synaju w roku 1982 r.,  egipskie władze aktywnie wspierały rozwój tutejszej infrastruktury turystycznej. Dzięki tym staraniom udało się stworzyć prawdziwy turystyczny raj, gdzie równowaga między pięknem przyrody a infrastrukturą służącą wypoczynkowi i rozrywce została doskonale zachowana.

Jakie atrakcje czekają w Naama Bay?

Dziś Naama Bay to dzielnica pełna luksusowych hoteli, centrów handlowych i różnego rodzaju obiektów służących relaksowi i rozrywce. Mówi się, że Naama Bay nigdy nie zasypia i… coś w tym jest. Tutejsze kluby muzyczne, dyskoteki, bary i kasyna otwarte są przez całą noc i wabią gości kolorowymi neonami. Odnajdą się tutaj także miłośnicy zakupów – znajdą tu bowiem zarówno sklepy z tradycyjnymi pamiątkami z Egiptu, jak i luksusowe butiki znanych i cenionych na całym świecie marek. Naama Bay to jednak miejsce nie tylko dla imprezowiczów i wielbicieli zakupów. Jak i w wielu innych miejscach w Egipcie, doskonale czują się tutaj rodziny z dziećmi. Przy większości hoteli działają kluby rozrywki dla maluchów, gdzie czas umilają profesjonalni animatorzy zabaw dziecięcych. W Sharm El-Sheikh znajduje się też wiele bajecznych aquaparków, które robią furorę wśród najmłodszych gości. Trzeba też podkreślić, że najbardziej popularne egipskie atrakcje - mowa oczywiście o piramidach, starożytnych ruinach i Sfinksie - na dzieciakach robią znacznie większe wrażenie niż na dorosłych. Warto więc wyskoczyć z maluchami na wycieczkę do Luxoru i do Gizy, które są bardzo dobrze skomunikowane z Naama Bay.

Naama Bay – pogoda, klimat i temperatury

Niekwestionowanym atutem Naama Bay jest niezwykle łagodny i ciepły klimat, który sprawia, że z uroków tutejszych szerokich i piaszczystych plaż można korzystać właściwie przez cały rok. Pogoda jest piękna i słoneczna nawet wtedy, gdy w Polsce panuje zimowa aura. Temperatura wody bardzo rzadko spada poniżej 20 stopni Celsjusza, w lipcu i sierpniu zaś zdarza się, że znacznie przekracza 30. W miesiącach od kwietnia do października przypada najwięcej, bo (nawet do 13) godzin słonecznych w ciągu dnia. Nagrzana woda zachęca do kąpieli w zatoce nie tylko za dnia, ale także po zachodzie słońca. Nocą temperatura powietrza sięgająca blisko 30 stopni zachęca do spacerów wzdłuż morza imponującą promenadą. Miłośnicy opalania i błogiego nic nierobienia nie muszą też martwić się o miejsce na plaży – większość hoteli oferuje wydzielone, prywatne plaże tylko dla hotelowych gości. To duże udogodnienie, dzięki któremu plażowanie staje się spokojniejsze i sprzyja totalnemu relaksowi.

Zatoka Naama Bay – raj dla miłośników nurkowania

Doskonałe położenie geograficzne Naama Bay czyni ją też idealnym miejscem, by rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Woda w zatoce jest zawsze ciepła i przejrzysta, a ukryte w jej głębinach koralowce zachwycają feerią barw. Wiele osób przyjeżdża tu właśnie po to, by podziwiać - uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie - egipskie rafy koralowe. Co ważne, infrastruktura dedykowana właśnie nurkowaniu jest tu niezwykle rozwinięta – w Naama Bay znajdziesz więc sklepy, wypożyczalnie i szkoły nurkowania, które organizują wyjazdy na rafę koralową. Nie nurkujesz? Żaden problem! Możesz wybrać się na rafę łodzią ze szklanym dnem i podziwiać podwodne życie dziesiątek gatunków kolorowych ryb. Wrażenia - niesamowite! Chcesz odpoczywać, bawić się i pływać? Naama Bay czeka!

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.60/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Egipt