< WSTECZ
R.pl > Blog > Atrakcje na świecie > To miasto nigdy nie śpi. TOP 5 atrakcji turystycznych Barcelony

To miasto nigdy nie śpi. TOP 5 atrakcji turystycznych Barcelony

Skrócony opis

Mówi się, że Barcelona nigdy nie zasypia. Właściwie bardzo dobrze się składa, bo w mieście, w którym jest tyle atrakcji, po prostu szkoda czasu na sen! Wie o tym każdy, kto miał okazję tam być. A ci, którzy jeszcze nie zwiedzili stolicy Katalonii, powinni szybko nadrobić zaległości.

Sekcja 1

TOP 5 atrakcji turystycznych Barcelony


1.Sagrada Familia

Sagrada Familia to „magnum opus” genialnego wizjonera Antonio Gaudiego i tym samym symbol Barcelony. Co ciekawe, świątynia wciąż nie jest ukończona… Jej budowa rozpoczęła się w 1882 roku, ale projekt okazał się tak śmiały, że jego realizacji nie zobaczył ani Gaudi, ani żaden z mu współczesnych mieszkańców miasta. Podobno w 2026 roku, czyli w 100 rocznicę śmierci Gaudiego budowa ma jednak dobiec końca.Sagrada Familia na pierwszy rzut oka przypomina budowlę gotycką. Jeśli przyjrzymy się jednak bliżej zdobiącym ją ornamentom, okaże się, że bardziej przypominają one fantazyjne formy roślinne, które podobnie jak prawdziwie kwiaty nigdy nie są identyczne. Gaudi chciał bowiem, by jego świątynia była niczym żywy organizm – unikatowa i niepowtarzalna. Miał jednocześnie świadomość, że realizacja tej wizji zajmie lata, więc najprawdopodobniej nie zobaczy finalnego efektu swojej pracy, przypisuje mu się nawet słowa: „Mój klient nie spieszy się. Katedry nie stawia jeden człowiek – jest ona dziełem wielu generacji.”

2. Parc Guell

Parc Guell to ogród jak ze snu. Poza egzotycznymi roślinami wypełniają go fantazyjne obiekty architektoniczne projektu wspomnianego Antonio Gaudiego. Większość z nich zdobi kolorowa mozaika z potłuczonych płytek ceramicznych. W połączeniu w wijącymi się kształtami budowli daje to nieziemski efekt. Parc Guell powstał na zlecenie Eusebio Guella – przyjaciela Gaudiego. Pierwotnie miało być to osiedle dla bogatych hiszpanów, dziś jest to park miejski, będący jedną z największych atrakcji turystycznych Barcelony. Turyści najczęściej fotografują się na długiej na 152 metry ławce, która niczym serpentyna oplata cały ogród.3. Dzielnica Gotycka

Barri Gotic – czyli Dzielnica Gotycka – to najstarsza dzielnica Starego Miasta w Barcelonie. Niektórzy uważają, że to od niej należy rozpocząć zwiedzanie miasta. Dlaczego? Ponoć każdy, kto odwiedzi Dzielnicę Gotycką, z miejsca zakocha się w niej i w całej Barcelonie. Dumą tej okolicy jest słynna katedra św. Eulalii, a także Muzeum Picassa. Tak, on także za życia przechadzał się po Barcelonie! Najpierw w 1895 roku przeprowadził się tu wraz z rodziną, a następnie rozpoczął studia na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych.
4. Montjuic

Wśród licznych atrakcji, jakie może zaoferować nam Barcelona, nie sposób nie wymienić Montjuic, czyli Żydowskiego Wzgórza. Skąd taka nazwa? Podobno od cmentarza żydowskiego, który niegdyś miał znajdować się na tym terenie. Na zwiedzanie Montjuic lepiej zarezerwować nieco więcej czasu. Znajduje się tam m.in. Stadion Olimpijski, słynne tańczące fontanny, Palau Nacional oraz Museu Nacional d'Art de Catalunya, czyli Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej. Jest to też świetny punkt widokowy – doskonale widać stamtąd całe miasto.5. Camp Nou

Na koniec coś dla wielbicieli piłki nożnej na najwyższym poziomie – to oczywiście Camp Nou. Wielu turystów wybiera się do Barcelony wyłącznie po to, by zobaczyć ten słynny stadion! Trudno się dziwić. Camp Nou to największy stadion w Europie oraz jeden z największych na świecie. Trzeba przyznać, że robi wrażenie – może pomieścić prawie 100 tys. miłośników piłki nożnej.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 3.89/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki