ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Inne

Wielki Powrót Wakacji - relacji Anny - rezydentki Rainbow!

1 lipca 2020, czyli Wielki Powrót Wakacji! Klienci Rainbow lecący dziś z Katowic na Fuerteventurę mieli okazję poczuć się naprawdę wyjątkowo. To właśnie oni, jako pierwsi w sezonie Lato 2020, wyruszają z Rainbow na wczasy! Cel podróży jest nieprzypadkowy – Wyspy Kanaryjskie, czyli „Kraina Wiecznej Wiosny” to jedno z tych miejsc w Europie, które najskuteczniej i najszybciej rozprawiły się z koronawirusem.

Gotowi do startu…

Pierwszą osobą, jaką spotykam w podróży - jeszcze podczas transferu na lotnisko Pyrzowice - jest pan Wiesław z Krakowa. Prawdziwy gaduła, sypie jak z rękawa anegdotami z poprzednich wyjazdów. Pan Wiesław leci do Hiszpanii już po raz trzeci, ale to jego pierwsza wyprawa na „Kanary”. W dalszych planach są odwiedziny wszystkich pozostałych wysp archipelagu.

- Wakacje wykupiłem już w listopadzie, wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, co nas czeka w kolejnych miesiącach. Na szczęście moim wakacjom nic nie stanęło na przeszkodzie. Czuję, że będzie dobrze!

Pan Wiesław swoje wczasy spędzi w hotelu Labranda Bahia de Lobos w Corralejo, tuż przy słynnych wydmach w północnej części wyspy.

- Uwielbiam spacerować, więc to doskonały punkt wypadowy. Na pewno przejdę się na wydmy i na Popcorn Beach, czyli plażę z piaskiem w kształcie popcornu. Bardzo chciałbym zobaczyć też Willę Wintera, bo interesuję się historią II Wojny Światowej.

W planach Pana Wiesława jest także degustowanie lokalnej kuchni – kozie sery, tak typowe dla Fuerty, to jeden z jego ulubionych smakołyków!

- Szukam dwóch partnerów do paelli, sam nie dam rady zjeść całej porcji! – śmieje się mój rozmówca.

Dowiaduję się również, że syn Pana Wiesława nie może doczekać się na wznowienie lotów do Republiki Dominikany – rok wcześniej spędził wakacje w hotelu Playa Bachata i tak mu się tam spodobało, że zamierza wybrać się kolejny raz. Oby jak najszybciej!

Transfer mija nam błyskawicznie. Zdradzam Panu Wiesławowi moje ulubione miejsca w Corralejo, zaś on zabawia mnie historiami z pobytu na Costa Brava. Kiedy docieramy do celu, robię mojemu kompanowi pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem terminalu. Wszak nie na co dzień jest się pierwszym turystą Rainbow w sezonie lato 2020!

Start!

Lotnisko Katowice – Pyrzowice wypełnia się powoli pierwszymi po przerwie urlopowiczami. Wypatruję z ciekawością, co zmieniło się od czasu mojej ostatniej wizyty. Po wejściu do terminala należy poddać się kontroli temperatury, a obsługa zapytuje pasażerów o cel podróży. Na lotnisku trzeba mieć założoną maseczkę. Poza tym wszystko „po staremu” - w oczekiwaniu na odprawę można spędzić czas na kawie lub zakupach, lokale usługowe są czynne jak dawniej.

Przed rozpoczęciem odprawy biletowo – bagażowej kieruję się jeszcze z innymi pasażerami do stanowiska Rainbow w terminalu. Przemiła Pani Kasia (którą na co dzień można spotkać też w biurze Rainbow w Atrium Plejada Bytom) tłumaczy Klientom, jak przebiega odprawa, rozwiewa wszelakie ich wątpliwości związane z lotem i wręcza każdemu krótką deklarację zdrowotną do wypełnienia.

Check–in odbywa się bardzo sprawnie, a w kolejce stoję krócej, niż zdarzało mi się nieraz pod supermarketem w czasach pandemii J Na sąsiednich stanowiskach trwa odprawa lotu na Majorkę – w oczekiwaniu na swoją kolej zagaduję się z Panem Przemkiem, który spędzi tam wakacje wraz z dziećmi.

- Zdecydowaliśmy się na wyjazd spontanicznie, dosłownie tydzień temu, i cieszymy się, że wreszcie można gdzieś polecieć. Szczerze mówiąc, w ogóle nie braliśmy pod uwagę wakacji w Polsce!

Moja odprawa przebiega bez większych zmian - obsługa zadaje jedynie rutynowe pytania o ewentualne objawy koronawirusa oraz kontakt z chorymi osobami. Następnie wszystko odbywa się „po staremu” – przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa, opieramy się (mniej lub bardziej skutecznie) pokusom sklepów bezcłowych, wypijamy ostatnią kawę przed lotem i wreszcie – czas na wyczekany boarding!

Wsiadamy do samolotu. Pasażerowie i personel pokładowy mają maseczki, w trakcie lotu odbywa się serwis, nie ma kłopotu z zamówieniem kawy, herbaty, czy przekąsek, można również zakupić produkty wolnocłowe. Nie jest prowadzona sprzedaż ciepłych posiłków – warto zatem przekąsić coś jeszcze na lotnisku.

W przerwie pomiędzy serwisami mam okazję porozmawiać z obsługującymi nasz lot stewardessami. Dziewczyny niedawno wróciły do pracy w przestworzach po trzymiesięcznym uziemieniu. Co ciekawe, związane z koronawirusem usprawnienia oceniają jako pozytywne i chętnie wprowadziłyby niektóre z nich na stałe, niezależnie od epidemii.

- Jedną z nowości jest możliwość zbliżeniowych płatności kartą, której wcześniej nie było. Podczas lądowania  nadajemy też nowy komunikat, zgodnie z którym pasażerowie muszą wysiadać rząd po rzędzie. Dzięki temu nie ma problemu z tłokiem w korytarzu, co dotychczas było normą.

Coraz bliżej raju

Po 5 godzinach lotu i pokonaniu 5000 kilometrów za oknem pojawia się wreszcie wyczekany krajobraz. Biały piasek plaży Cofete kontrastuje z turkusem oceanu, a latarnia morska na półwyspie Jandia zdaje się mrugać zachęcająco do przybyszy. Nie tylko ja rozpoznaję z góry znajome punkty. Oliwia i Wojtek lecą na Fuertę już po raz piąty. I – jak sami podkreślają – nie ostatni.

-  Jesteśmy bardzo podekscytowani, trochę się stresowaliśmy, ale nie było czym – wszystko gładko poszło. To nasze bardzo wyczekane wakacje! Wszystko nam się podoba na Fuercie, ta prostota, luz-blues, piękne plaże i pyszny rum…  - zachwyca się Oliwia

- Można odpocząć, ale można też aktywnie spędzić czas – mówi Wojtek… -Surfing, chodzenie po górach, można biegać, jeździć na rowerze…

- …i leżeć na plaży! – dodaje ze śmiechem Oliwia.

Każdy, kto choć raz odwiedził Fuertę, zgodzi się z Oliwią – to właśnie ta wyspa ma najpiękniejsze plaże w całym kanaryjskim archipelagu, porównywane często z Karaibami. Co więcej, w porównaniu z bałtyckimi są one niemalże puste, co stanowi ogromną zaletę w czasach zachowywania koniecznego dystansu.

Lądowanie w nowej normalności

Wreszcie lądujemy! Czuję się tak podekscytowana, jak podczas pierwszego zagranicznego lotu w moim życiu. Przed wejściem do hali bagażowej odbywa się kontrola temperatury, a pracownicy lotniska zbierają wypełnione formularze wymagane przez rząd hiszpański. Jeśli ktoś zapomniał wydrukować swój egzemplarz, są dostępne puste druki, które można wypisać na miejscu. Po dopełnieniu tej formalności odbieramy bagaże i kierujemy się do hali przylotów, gdzie czeka na nas Aneta – rezydentka Rainbow.

- Czekam tu na was od trzech miesięcy, wreszcie jesteście! – żartuje Aneta witając naszą grupę.

Tym razem w okienku Rainbow nie dostajemy kopert powitalnych – aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa, wszystkie informacje organizacyjne przekazywane są w autobusie, podczas spotkania powitalnego oraz w informatorach Rainbow. Aneta kieruje nas do właściwych autokarów i podaje numer kontaktowy, pod którym pozostaje do naszej dyspozycji 24 godziny na dobę.

W hotelu

Trasa z lotniska do hotelu prowadzi niemalże cały czas brzegiem oceanu. Niestety, zapadł już zmrok i nie możemy nacieszyć oczu widokami – a szkoda, bo byłaby to miła odmiana po długich miesiącach home office i przymusowego wpatrywania się w cztery ściany. Po półgodzinnym transferze docieramy do naszego celu – hotelu Labranda Bahia de Lobos. Check – in odbywa się w sposób tradycyjny. Jedyne nowości to karta informacyjna o koronawirusie, którą należy podpisać przy meldunku oraz wybór tury posiłków. Obsługa pokazuje mi przetłumaczoną na kilka języków – w tym polski – rozpiskę z godzinami do wyboru. Od razu widać, że jesteśmy pierwszym przylotem z Polski – „obiad” został przetłumaczony z hiszpańskiego jako „drugie śniadanie”. Pozwalam sobie poprawić ten uroczy błąd – ot, taka moja mała cegiełka w krzewieniu języka polskiego w hiszpańskojęzycznym świecie. Po wejściu do pokoju witają mnie fantastyczne plakaty z widokami z Fuerty (dobra rekompensata dla oczu za transfer w ciemnościach!) i wielki napis „happiness” – czyli „szczęście” nad łóżkiem. Może banalne, ale idealnie podsumowuje mój stan ducha. Kto by nie był szczęśliwy wracając na wakacje?

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 01.07.2020

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.9/6  79 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Bestseller
5.0/6  366 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Teneryfa
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
4.9/6  167 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava - Costa del Maresme
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
6.0/6  1 ocena
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
4.8/6  4 oceny
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
5.4/6  7 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.0/6  538 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Fuerteventura
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
5.4/6  7 ocen
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava
zdjęcie-oferty
Przedsprzedaż LATO 2023
Wypoczynek • Hiszpania: Costa Brava

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek?

W Rainbow otwieramy sezon egzotyczny właśnie w listopadzie. Startujemy z ofertą Dreamlinerową już od początku miesiąca! Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący, co sierpniowy urlop. Spraw sobie wakacje w listopadzie i sprawdź, dokąd możesz się wybrać! Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i w których regionach utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dowiesz się też, w których krajach jest wtedy przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do wypoczywania i zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykułu, mówią same za siebie.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Krecie. Kiedy warto polecieć na grecką wyspę?

Greckie wyspy to zawsze dobry wybór na urlop. Nie inaczej jest oczywiście z największą z nich, czyli Kretą. Na tych, którzy zdecydują się tu przyjechać, czeka całe mnóstwo rozmaitych atrakcji – kamieniste i piaszczyste plaże, malownicze górskie krajobrazy, bogata w owoce morza kuchnia grecka, urokliwe miasteczka oraz wysokiej klasy zabytki. Jest to więc idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Przeczytaj, jakiej na Krecie pogody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku oraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje w kolebce europejskiej cywilizacji, której historia zaczęła się 4 tys. lat przed narodzinami kultury minojskiej!
krajobraz-kierunku

Wyspa Phu Quoc - pogoda i klimat. Kiedy polecieć do Wietnamu?

Wietnam to jeden z bardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, stanowiący niesamowitą mieszankę azjatyckiej kultury, tropikalnego klimatu i fenomenalnej, znanej na całym świecie kuchni wietnamskiej, której nikomu nie trzeba chyba rekomendować. To fantastyczny kraj zarówno do zwiedzania, jak i do wypoczynku. W tym drugim przypadku, najpopularniejsza staje się ostatnio Phu Quoc, tropikalna wyspa znajdująca się w południowej części kraju, w Zatoce Tajlandzkiej, u zbiegu lądowych granic Wietnamu i Kambodży. Zanim polecisz na wyspę Phu Quoc, pogoda oraz tamtejszy klimat powinny Cię zainteresować. Dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się do południowego Wietnamu.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Korfu

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi oraz szlaki we wnętrzu wyspy Korfu doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Zobacz jakiej pogody oraz temperatury na Korfu możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku i zaplanuj swoje wymarzone wakacje!