Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Warny lub Złotych Piasków. Czas wolny. Kolacja (fakultatywnie - przy późnym przelocie w formie suchego pakietu) i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd w stronę Bukaresztu, stolicy Rumunii. Zwiedzanie metropolii nazywanej niegdyś „Paryżem Bałkanów” lub „Małym Paryżem” z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy oraz wielkomiejskich, szerokich bulwarów. W programie między innymi: Pałac Parlamentu „*” (przykład megalomanii Nicolae Ceausescu, według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy i najdroższy budynek administracyjny świata), Plac Uniwersytecki, stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu łączonego z postacią hospodara Wlada Palownika, cerkiew grecka i pompatyczna dzielnica bankowa. Uwaga! Ze względu na wprowadzenie przez władze Bukaresztu zakazu poruszania się autokarów po centrum stolicy, miasto będzie zwiedzane środkami komunikacji miejskiej oraz pieszo. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Bukareszcie lub okolicy. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do położonego na przełęczy białego zamku Bran „*”, lepiej znanego jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza znajdują się dawne umocnienia miasta. Wieczorem dla chętnych wyjazd na tradycyjną kolację rumuńską (dodatkowo płatne, cena ok. 60 EUR/os.). (Trasa ok. 280 km) Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu dla tych, którzy dopłacili do tego świadczenia.

Dzień 4

Po śniadaniu w drodze do Sighisoary przejedziemy przez jedną z saskich wiosek, aby zobaczyć ich typową zabudowę oraz kościół warowny. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na listę UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum historii, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom w którym w 1431r przyszedł na świat Wlad – Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Po południu udamy się do jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie - Salina Turda „*”. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich, a eksploatację zakończono w XX w. Kompleks składa się z trzech szybów: Terezia (z najgłębszym punktem – 120 m), Anton (108 m) i Rudolf (42 m). Ze specjalnie oświetlonych drewniano-metalowych konstrukcji będziemy podziwiać skomplikowane formacje skalne. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Alba Iulia lub okolicy. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd na zwiedzanie zamku Hunedoara (węg. Vajdahunyadi), jednego z „7 cudów Rumunii”. To późnośredniowieczna twierdza stworzona przez Jana Hunyadego, bohatera Europy spod Belgradu. Następnie udamy się w kierunku Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), a także słynne Muzeum Brukhentala. Sybin pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku. Przejazd na nocleg  i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Sybinie lub okolicach. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Curtea de Arges „*”, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Kolejnym punktem dnia będzie jedna z największych atrakcji Rumunii - przejazd słynną Szosą Transfogaraską, która przecina z północy na południe Góry Fogaraskie stanowiące najwyższe pasmo górskie rumuńskich Karpat. Szosa, wędrując pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami, Moldovenau i Negoiu, łączy miasta Sybin w Siedmiogrodzie i Pitesti na Wołoszczyźnie. Główną jej atrakcją jest malownicza strona północna, którą udamy się nad znajdujące się na wysokości 2034 m n.p.m. jezioro polodowcowe Balea. Powierzchnia zbiornika wynosi 4,65 ha, a głębokość ok. 11 m. Szosa Transfogaraska została zbudowana w latach 1970-74 za czasów rządów Nicolae Ceausescu, jako jedno z licznych zabezpieczeń militarnych wodza i symbol możliwości technicznych Rumunii. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa droga może być sezonowo zamknięta. Następnie udamy się na zwiedzanie Bukaresztu. Nasza droga będzie prowadzić na jedyne zachowane wzgórze miasta - Wzgórze Patriarchalne (jeśli czas pozwoli), gdzie znajduje się główna świątynia Patriarchatu Rumuńskiego, a także przepiękny budynek architekturą nawiązujący do paryskich pałaców pełniący niegdyś funkcje parlamentu rumuńskiego. Na naszej trasie znajdą się również: reprezentacyjny szpital Coltea, rosyjska cerkiew studencka oraz monumentalna świątynia Sfantul Gheorghe Nou, którą ufundowała Domnica Maria - wdowa po wybitnym mężu stanu i ekscentrycznym miłośniku sztuk - hospodarze Konstantynie Brancoveanu (zwiedzane środkami komunikacji miejskiej oraz pieszo). Wieczorem dla chętnych wyjazd na zwiedzanie Bukaresztu nocą (dodatkowo płatne ok 35 EUR/os.) Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu dla tych którzy dopłacili do tego świadczenia. Nocleg w okolicy Bukaresztu. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Bułgarią. Po przekroczeniu granicy przejedziemy do Warny zatrzymując się po drodze przy tzw. Jeźdźcu Madarskim. Jest to naskalny relief z VIII w. ukazujący chana Terwela przeszywającego włócznią lwa. Jako jedyny tego rodzaju zabytek w Europie został wpisany na Listę UNESCO i jest symbolem Bułgarii. Dalej droga poprowadzi nas do samego centrum największego miasta portowego na wybrzeżu morza Czarnego - Warny. Zobaczymy tam m. in. Sobór Zaśnięcia Matki Bożej – katedrę metropolii warneńskiej, Teatr Dramatyczny i Operę Państwowa oraz główny deptak przy Parku Nadmorskim. Późnym popołudniem przejazd na nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Warnie lub okolicy.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Złotych Piaskach (4 lub 7 dni) - przejazd do wybranego hotelu w Złotych Piaskach i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski)
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dob hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików, za dopłatą 4 obiadokolacji (zestawy serwowane do stolików)

Świadczenia

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Złotych Piaskach), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań, za dopłatą 5 obiadokolacji lub lunchy wg programu), a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 210 EUR/os płatna pilotowi imprezy); obiadokolacji; zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja w rumuńska ok. 60 EUR; Bukareszt nocą ok 35 EUR; dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Szlakiem hrabiego Drakuli - samolotem

4.5/6 (10 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Szlakiem hrabiego Drakuli - samolotem
Last Minute!
Galeria (11)
Szlakiem hrabiego Drakuli - samolotem
Szlakiem hrabiego Drakuli - samolotem
Szlakiem hrabiego Drakuli - samolotem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bukareszt - „Paryż Bałkanów” • Zamek Drakuli • Brama Schei • Zamki warowne • Muzeum Tortur • Salina Turda • Alba Julia – stolica Transylwanii • Zamek Hunedoara – jeden z 7 cudów Rumunii •Sibiu - miasto artystów • żelazny Most Kłamców • Szosa Transfogarska • Jeździec Madarski – lista UNESCO •
Długość lotu

2 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Złotych Piaskach), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań, za dopłatą 5 obiadokolacji lub lunchy wg programu), a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 210 EUR/os płatna pilotowi imprezy); obiadokolacji; zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja w rumuńska ok. 60 EUR; Bukareszt nocą ok 35 EUR; dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (74 opinie)
Detelina
Bułgaria: Złote Piaski
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (101 opinii)
Park Hotel Golden Beach
Bułgaria: Złote Piaski
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (174 opinie)
Sunrise All Suites Resort
Bułgaria: Obzor - Złote Piaski
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (166 opinii)
Sunrise Blue Magic Resort
Bułgaria: Obzor

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 072
Razem
6 144 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 18h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
5.5
Intensywność programu
5.2
Obsługa hotelowa
6.0
Pilot
5.6
Plaża
5.5
Pokój
2.8
Położenie i okolica
4.0
Program wycieczki
5.0
Rezydent
4.0
Sport i rozrywka
4.5
Transport
4.6
Wyżywienie
4.2
Zakwaterowanie
3.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa, Kielce 29.10.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Szlakiem hrabiego Draculi

Rumunia jest pięknym i bardzo przyjaznym krajem.Pani Moniką bardzo profesjonalna iempatyczna osoba.Pan kierowca mistrz kierownicy.

6.0/6

BARTOSZ, CHORZÓW 13.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Szlakiem Hrabiego Drakuli

Nigdy nie sądziłam że Rumunia jest tak piękna.Wspaniały objazd,piękne widoki,przyroda,było cudownie.Polecam.
Pokaż więcej opinii (8)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem