Opinie klientów o Dookoła Hiszpanii

5.1 /6
246 
opinii
Intensywność programu
5.1
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.4
Transport
4.9
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
Najlepiej oceniane
Wybierz

3.5/6

Andrzej, Gdynia 14.10.2023

Dookoła Hiszpanii = objazd 02-08.10.23

Ogólnie wycieczka ciekawa, chociaż dosyć wyczerpująca. Ale o to chodziło azeby zwiedzić jak najwięcej. Pogoda dopisała. około 30 st. i słońce. Jedzenie w hotelach serwowane i i i bardzo marne. W kraju o największej produkcji pomidorów ani jednego pomidora do śniadania. Brak całkowity czarnej herbaty. . Mało owoców. owoców. Przewodniczka Aneta oprócz szczegółowych wykładów z historii Hiszpanii , żadnych opowiadań o zyciu w codziennym i gospodarczym w Hiszpanii. Na długich przebiegach autobusowych godzinami cisza . Największy problem był z odrębnymi łuszkami dla dwóch singli mężczyzn w hotelach. W każdy hotelu było przygotowane wspólne spanie na dwóch złączonych razem łóżkach (dobrze że nie pod jedną kołdrą). W każdym hotelu po interwencji proponowali abyśmy sami sobie przemeblowywali pokój i rozsuwali łózka i meble !!!. Nie pojechałem na wycieczkę po to aby przemeblowywać pokoje hotelowe. Dla nas to był skandal i oczywista wina organizatora wycieczki (niezgoda z przepisami). Ponadto P. Aneta twierdziła że jeżeli dwa łóżka są zsuniete razem ale posiadają odrębne materace to są to spania odrębne.!!!.

3.5/6

karol 07.07.2016
Termin pobytu: lipiec 2016

karol

PRZED ZAKUPEM RADZE SIE ZASTANOWIC CZY PODOLACIE TAKIEJ WYCIECZCE

3.5/6

Adam 18.08.2017
Termin pobytu: sierpień 2017

Ciekawie ale wyczerpująco

Ciekawie ale wyczerpująco.

3.0/6

Krystyna, Warszawa 01.04.2014

Rozczarowanie

Skusiliśmy się na objazd, który w opisie zapowiadał się ciekawie. Rzeczywistość z lekka nas rozczarowała. Na wstępie usłyszeliśmy, że wycieczka na Gibraltar nie jest realizowana, a w ofercie umieszczana tylko pro forma. Zwiedzanie odbywało się w tempie ekspresowym. Czas wolny był zbyt krótki na zobaczenie czegoś indywidualnie i jednocześnie za długi jako przerwa na kawę lub lunch. Program wycieczki był uwarunkowany godzinami pracy kierowcy. Z tego powodu zwiedzanie odbywało się do wczesnego popołudnia, a resztę dnia spędzaliśmy w autokarze, żeby przed wieczorem dojechać do hotelu. Wieczory (mniej więcej od godziny 18.00)spędzaliśmy w hotelach "w polu", bez możliwości ruszenia się gdziekolwiek. Najbardziej pozytywnie wspominamy wycieczkę fakultatywną "Barcelona nocą" oraz zwiedzanie Malagi, które zorganizowaliśmy sobie indywidualnie w pierwszym dniu, w całości wolnym. Szkoda, że w program nie przewiduje wizyty w Toledo, pomimo, że wymagałoby to zboczenia z trasy o ok.30 km. Zwiedzanie Muzeum Prado w Madrycie odbywało się w podziale na dwie grupy. Pierwsza przez godzinę zwiedzała muzeum z przewodnikiem, druga w tym czasie spacerowała indywidualnie, według własnej koncepcji. Potem następowała zmiana. Było to bezsensowne, ponieważ przez godzinę niewiele można zobaczyć nie znając topografii budynku. W Barcelonie kolejne rozczarowanie - zwiedzanie Sagrada Familia to obejście budynku wokół, bez wchodzenia do wewnątrz. Do najciekawszych akcentów wycieczki należy zaliczyć pobyt w Kordobie i Granadzie. Totalną porażką było wyżywienie. W większości hoteli serwowano nam dania inne niż pozostałym gościom, w wydzielonych miejscach. Był to nasz pierwszy objazd z Rainbow Tours i w porównaniu do podobnych imprez realizowanych przez inne biura zdecydowanie na "-". Reasumując: bardzo negatywnie odczuliśmy drastyczne oszczędności organizatora i chętnie dopłacilibyśmy trochę do ceny wycieczki, aby wspominać ją pozytywnie. Sądzimy, że pilotka była świadoma niskiej jakości wycieczki, na zakończenie nie otrzymaliśmy nawet ankiety oceniającej imprezę. :(
156575862
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem