Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia się tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym bubu. W przypadku utrudnień związanych z niemożnością skorzystania z promu (problemy techniczne bądź trudne warunki pogodowe) udamy się w kierunku Mostu Transgambijskiego w Farafenni mając po drodze możliwość obserwacji codziennego życia gambijskich wsi zamieszkałych przez ludy Mandinka, Serer i Fulani. Przejazd do Senegalu. Po drodze w okolicach Sokone przejedziemy przez krainę Niominka. Dojazd późnym popołudniem do największego centrum turystycznego w Senegalu miejscowości Saly/Somone. Zakwaterowanie w hotelu kolacja, nocleg. Dla chętnych wyjazd na tańce w lokalnej dyskotece. Zabawa do późna w nocy. (trasa ok 200 km lub 400 km w zależności od wariantu drogi; czas przeprawy promowej jest porównywalny z czasem dojazdu do Mostu Transgambijskiego)

Dzień 3

Dzień 3

Dzień wolny. Dla chętnych (w cenie wycieczki) po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Bandia. Będzie to rodzaj safari specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem. Podczas wizyty w parku będziemy mogli podziwiać między innymi żyrafy, nosorożce białe, zebry, bawoły sawannowe, kilka gatunków antylop, hieny, patasy rude, koczkodany zielone i kilka innych okazów afrykańskiej fauny. Po południu czas na obiad oraz zakupy pamiątek w rezerwacie (likiery lokalne, pocztówki, magnesy, koszulki, biżuteria itp.). Czas wolny na plażowanie i wypoczynek. Dla chętnych mamy propozycje niezapomnianej wycieczki quadami po buszu ok. 100 Euro za dwuosobowego quada, od kierowcy wymagane jest prawo jazdy. (trasa 30 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu (dla chętnych w cenie wycieczki) udamy się na południe w kierunku nietypowej miejscowości Joal Fadiouth. To rodzinne strony pierwszego prezydenta Senegalu Leopolda Sedar Senghora. Joal uważane jest za najpiękniejszą wieś kraju, składa się z kilku kwartałów. Główny, to zabudowania rybaków plemiona Sererów. Wieś Fadiouth z kolei stanowi osobliwą wyspę złożoną z milionów muszli połączoną mostem drewnianym z lądem. Charakterystycznym elementem krajobrazu tej miejscowości są lasy namorzynowe oraz cmentarz katolicko-muzułmański świadczący o wyjątkowej tolerancji religijnej panującej w Senegalu. Pierwszymi europejskimi osadnikami byli żydzi portugalscy a po nich osiedlali się kolejno Holenderscy żeglarze oraz portugalscy katolicy i Francuzi. Niewątpliwą atrakcją są też spichlerze na palach. Rejon ten należy do najważniejszych centrów rybołówstwa w kraju obok północnego St Louis i południowego Kafountine. Powrót po południu do hotelu w Saly/Somone, czas wolny na plażowanie. (trasa ok. 80 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzanie stolicy kraju i najważniejszego miasta Zachodniej Afryki - Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, afrykański targ z pamiątkami „marché Kermel”, katedrę, Plac Niepodległości, pomnik Renesansu Afryki oraz najdalej wysunięty na zachód Afryki - przylądek Almadies. Następnie przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury, wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX w. wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Wyspa Goree była miejscem milionów ludzkich tragedii, tutaj ich więziono, sprzedawano i ładowano na statki. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Zwiedzimy jeden z Domów Niewolników. Następnie udamy się na spacer na wzgórze, które służyło jako plener podczas kręcenia scen do filmu” Działa Navarony”. Powrót do hotelu w rejonie Saly /Somone. (trasa ok 160 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się w rejon Lac Rose- słynnego różowego jeziora, które ma identyczne właściwości jak Morze Martwe. Jego zasolenie to 380 g na litr wody, co nie pozwala na normalną kąpiel, pływanie. Wielką atrakcją jest unoszenie się na jego powierzchni w pozycji siedzącej. Barwa jeziora (niegdyś różowo- amarantowa) pochodzi od żyjących w nim mikroorganizmów i jej nasycenie jest zależne od kąta padania promieni słonecznych. Sól z jeziora wydobywa się w ciekawy sposób. Mężczyźni wypływają na środek jeziora nabierając do łódki taką ilość soli aby nie dopełnić łodzi tylko na 1 cm. Na brzegu całe rodziny zajmują się osuszaniem, pakowaniem i wysyłką soli, która zaopatruje prawie całą Afrykę Zachodnią. Jezioro okalają fantastyczne, ogromne wydmy, które w dalszej części przechodzą w szeroką, piaszczystą plażę nad oceanem. W tym miejscu jeszcze niedawno znajdowała się meta słynnego rajdu PARYŻ - DAKAR. Udamy się na wycieczkę, która będzie stanowiła namiastkę legendarnego rajdu. Wycieczka odbywa się specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami terenowymi. Trasa będzie wiodła brzegiem Różowego Jeziora, przez wydmy a zakończy się fotosesją na dzikiej, atlantyckiej plaży. Emocje zapewnione! Wieczorem powrót do hotelu w rejonie Saly/Somone. (trasa ok 150 km)

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Gambii. Zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy. Zakwaterowanie w hotelu w Gambii, kolacja, nocleg (trasa ok. 400km)

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie, czas wolny na plażowanie i wypoczynek w Gambii. Wieczorem transfer dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, wylot do Polski. Dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii po południu transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy

Zakwaterowanie

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).

Przykładowe hotele z których korzystamy na tej wycieczce: Hotel Melia, Hotel Keparanga, Hotel Les Flamboyants.

Wizy

Zasady sanitarne COVID wjazdu do Gambii:

Brak obostrzeń

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena nie obejmuje: Lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, taxy, promy, park Bandia, rajd wokół Lac Rose, napiwki, płatne pilotowi na miejscu ok. 160 EUR/os. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os. Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą. 

Inne

Z uwagi na przewożenie bagaży w bagażniku dachowym sugerujemy spakowanie się w materiałowe walizki, miękkie torby podróżne lub plecaki.

Szczepienia
Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, Którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
 
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
Egzotyka Light - Senegal
1 / 22

3.6/6 (7 opinii)

Egzotyka Light - Senegal

Za osobę5 611
Razem
11 221 zł
Zaliczka 10% 1 120 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena nie obejmuje: Lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, taxy, promy, park Bandia, rajd wokół Lac Rose, napiwki, płatne pilotowi na miejscu ok. 160 EUR/os. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os. Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą. 

Atuty oferty

Żyrafy, zebry, nosorżce białe - safari w rezerwacie Bandia • Dakar • wyspa Goree - klimat minionej epoki • Lake Rose - drugie „Morze Martwe” • Joal Fadiouth - nituzinkowa wieś nad Oceanem Atlantyckim • stań na mecie rajdu Paryż - Dakar • park linowy w koronach baobabów • Katchikally - rezerwat krokodyli
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (87 opinii)
Palma Rima Hotel
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (48 opinii)
Holiday Beach Club
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (11 opinii)
Lemon Creek
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
Sarges
Gambia

Opinie

Intensywność programu
3.8
Pilot
4.9
Program wycieczki
3.9
Transport
3.8
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agnieszka Maria, Warszawa 27.01.2020

Wspaniała wycieczka

Wycieczka okazała się rewelacyjna, jak sama nazwa wskazuje był to program lekki i na taki się nastawiałam z koleżanką, ponieważ nie chciałam zmieniać hoteli. Nasz hotel Flanboja był w centrum miejscowości turystycznej Sally. Zupełnie przyzwoite pokoje z tv i bezpłatnym wifi, nasz pokój był na parterze przy uroczym patio porośniętym palmami. Budził nas śpiew ptaków, cisza i spokój wieczorem fantastyczna muzyka na żywo dobiegająca z okolicznych kafejek. Zupełnie bezpiecznie można było wieczorem wyjść pospacerować na plażę albo na bazarek. Dzięki temu, że mieliśmy popołudnia wolne tak na prawdę był czas, żeby poznać tą kulturę i ludzi nie tylko z okien busika. W Senegalu jest inaczej niż w Gambii jest to kraj dużo mniej turystyczny, a więc tubylcy nie są tak bardzo nachalni. Można na lokalnym targu w Sally kupić piękne szklane obrazy taniej niż na wyspie Gore. Generalnie pamiątki w Senegalu są dużo ciekawsze niż w Gambii i rzeczywiście jest to rękodzieło. Każdy dzień był inny, nawet jak wracaliśmy do Hotelu tą samą drogą co jechaliśmy rano to i tak na powrocie każdy spał. Mnie najbardziej oczarował Dakar z wyspą artystów, namorzyny z cmentarzem muzułmańsko katolickim. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to to, że nie było wspólnego wyjścia z grupą i pilotem na miasto tak jak mieliśmy w programie. Kilka osób miało ochotę, była to akurat sobota i festiwale muzyczne, ale sami pierwszego dnia nie mieliśmy w sobie tyle śmiałości i odwagi, żeby ruszyć na podbój Sally. Pilot Pan Kamil, profesjonalny z ogromną wiedzą, masą ciekawostek jak i praktycznych rad, umiejący współpracować z lokalną ludnością. Widać było, że świetnie zna tych ludzi i rozumie, a więc jego opinie czy wnioski były niesamowicie ciekawe, dla mnie osobiście kwestie społeczne są bardzo ważne w krajach, które zwiedzam. Doświadczenie i profesjonalizm oraz oddanie i pasja podróży takich pilotów niestety jest coraz mniej jak Pan Kamil.
Pokaż więcej opinii (6)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem