Wyspy Greckie - ile ich jest i które musisz zwiedzić?
Greckie wyspy to idealne miejsce na wakacje. Ile ich jest i które z nich koniecznie musisz zwiedzić? Sprawdź nasz ranking! Zapraszamy na Blog Rainbow!
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Znaleziono 32 oferty
Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Korfu uchodzi za najbardziej zieloną z greckich wysp. W dużej mierze zawdzięcza to obfitym deszczom, które padają tu od listopada do końca marca, zapewniają dużą wilgotność, która z kolei sprzyja bujnej wegetacji roślin. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi i szlaki we wnętrzu wyspy doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Wakacje All inclusive na Korfu, a może szybki wypad Last Minute? Na greckiej wyspie nie brakuje atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego zwiedzania, jak i osób, które nad wszystko przedkładają niczym niezmącony wypoczynek. A na rodziny z dziećmi czekają doświadczeni animatorzy z Figloklubu, którzy zadbają o to, by najmłodsi na długo zapamiętali pełne wrażeń wakacje na Korfu.
Korfu jest najdalej wysuniętą na północ wyspą Grecji, dzięki czemu jej klimat charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami i względnie dużą wilgotnością, dzięki czemu jawi się ona jako wiecznie zielona. Przyczyną kolorytu i żyzności wyspy są jednak ulewne deszcze, padające tutaj od połowy października do końca marca. Nie zapomnij więc zabrać za sobą parasola i kurtki przeciwdeszczowej, jeśli wybierasz się odwiedzić to urokliwe miejsce zimą. Sezon turystyczny trwa od maja do października, a swój szczyt osiąga w miesiącach letnich, kiedy zanikają opady deszczu, a temperatura wody, sięgająca 24-25 st. C sprzyja morskim kąpielom. Jeśli więc jesteś zdeklarowanym plażowiczem i chcesz wygrzać się w słonecznych promieniach najlepiej przyjechać tu w czerwcu, lipcu bądź sierpniu. Jeśli jednak należysz do bardziej aktywnych turystów i planujesz piesze, czy też rowerowe wycieczki zdecydowanie lepiej będzie, jeśli odwiedzisz ją na początku, bądź też na końcu sezonu. Panujące wówczas temperatury na pewne bardziej sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.
Kerkyra – stolica wyspy, nad którą góruje stara wenecka twierdza, położona na wysuniętym w morze górzystym cyplu. Równie ciekawa jest też położona wewnątrz miasta Nowa Twierdza, obok której znajdują się pozostałości starej żydowskiej dzielnicy. Goszcząc w stolicy, koniecznie trzeba też zobaczyć kościół Agios Spyridon (św. Spirosa), patrona całej wyspy, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Bizantyjskie iMuzeum Dionisiosa Salomona, wybitnego greckiego poety pochodzącego z Korfu, który jest m.in. autorem tekstu hymnu tego państwa. Warto też przespacerować się Listonem, główną ulicą miasta o wyraźnie francuskich wpływach.
Vlacherna – niewielka, ale malownicza wysepka (nazywana potocznie Mysią Wyspą) położona u wybrzeża sąsiadującej z lotniskiem dzielnicy Kanoni. Jej atrakcją jest mały biały klasztor Pontikonisi, do którego można dojść groblą pociągniętą tu z brzegu, można też obserwować go z nieodległego klifowego wybrzeża.
Świątynia Artemidy – ciekawe pozostałości po starożytnym kulcie tej boginie, znajdujące się nieco na południe od centrum Kerkyry. Po sąsiedzku warto też odwiedzić ruiny doryckiej świątyni Hery.
Achillion — położony w miasteczku Gastouri pałac z 1890 r., zbudowany przez Elżbietę Bawarską, cesarzową Austrii i królową Węgier, żonę cesarza Franciszka Józefa I (znaną szerzej jako cesarzowa Sisi), ku pamięci jej tragicznie zmarłego syna, Rudolfa.
Twierdza Angelokastro – położone w zachodniej części wyspy ruiny dawnej fortyfikacji wzniesionej na wysokości ok. 300 metrów, która pozwalała kontrolować północno-zachodnie wybrzeża wyspy.
Monastyr Mirtiotissas – ciekawa budowla sakralna, z której dodatkowo roztacza się piękny widok na południowo-wschodnią część wyspy, w tym m.in. na wspaniałą plażę Mirtiotissa.
Pantokrator – najwyższe wzniesienie Korfu (906 m n.p.m), leżące w północnej części wyspy. W okolicę prowadzą dwie trasy: jedna wiedzie z południa poprzez miejscowości Pirgi, Spartilas i Sprinilas, druga zaś (z północy) prowadzi przez malowniczo położoną miejscowość o nazwie Perithia.
Benitses – ta położona ok. 15 km na południe od Kerkyry miejscowość była niegdyś była to typową osadą rybacką. Mimo iż obecnie miejscowość powoli zamienia się popularny kurort, to w dalszym ciągu zachowała ona dużo ze swego pierwotnego charakteru.
Plaże – Paleokastritsa, Glyfada, Agios Stefanos, Agios Gordios, Agios Georgios.
Więcej informacji na temat największych atrakcji Korfu znajdziesz na naszym blogu.
Międzynarodowy port lotniczy (CFU) znajduje się 3 km od stolicy wyspy. W sezonie wakacyjnym można tam polecieć bezpośrednio z Warszawy, Modlina, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Poznania i Gdańska. W tym okresie biura podróży czarterują również samoloty na wyspę. Z Rainbow na Korfu można dostać się z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Poznania i Gdańska. Lot na Korfu trwa 2-2,5 godziny.
Restauracje na Korfu oferują oczywiście typowe dania kuchni greckiej, będąc tu, warto jednak poszukać lokalnych specjałów. Należą do nich:
Produkty spożywcze – rozmaite produkty z dodatkiem kumkwatu (np. likiery, mandolato, rum), miód (np. tymiankowy), piwo imbirowe, wino (Kakotrygis, Petrokoritho, Skopelitiko), oliwa z oliwek, baklava, chałwa.
Produkty użytkowe – mydła z oliwą z oliwek, wyroby z drzewa oliwnego (miski, łyżeczki), wyroby skórzane (sandały, torebki, portfele).