Kaukaski kwartet

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.4 /6 ( 7 opinii )
Wycieczka samolotem
●Teheran – pałace Szachów w alpejskiej scenerii ● Masuleh – bajkowa wioska ponad herbacianymi polami ● Ardabil - mauzoleum Safawidów ● Baku – bogactwo historii i petrodolarów ● Lachicz – rzemiosło w antycznej wsi ● półwysep apszeroński i Gobustan – świątynie ognia i wulkany błotne ● Szeki – pałace Szachów Szyrwanu ● Tbilisi – największy klejnot w koronie Gruzji ●Kazbeg – najpiękniejsze scenerie wielkiego Kaukazu ●fantastyczne klasztory Armenii ● Erywań – miasto różowego Tufu.

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Teheranu (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Przylot do Teheranu we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Teheranu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Zobaczymy Muzeum Narodowe oraz zajrzymy do jednego z szyickich meczetów. Wjedziemy także na platformę widokową najwyższej budowli kraju - wieży Milad, skąd ujrzymy ogrom Teheranu. Powrót do hotelu. W tym dniu obiad lub kolacja. (Trasa: ok. 100 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiady lub kolacje wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików; napoje dodatkowo płatne).
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji i Armenii (konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu).
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie  UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Iran (Teheran) oraz Armenia (Erywań) - Warszawa (możliwa przesiadka), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 12 śniadań/pakietów śniadaniowych oraz 11 obiadów lub kolacji wg programu, napoje dodatkowo płatne), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Iranu i Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłaty wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 250 EUR/os płatne na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kaukaski-kwartet/zakwaterowanie-iro

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon