Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon (1)

Dokumenty

Oferty

Kolumbia
Kolumbia

Kolumbia

Stolica: Bogota

Waluta: COP

Powierzchnia: 1 139 825 km2

Liczba ludności: ‍48 229 000

Śladami konkwistadorów – Wakacje w Kolumbii

Położona w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, Kolumbia to niezwykle ciekawy kraj o przebogatej kulturze i historii. Wyrusz w niezapomnianą podróż śladami średniowiecznych konkwistadorów i odkrywaj piękno tego regionu. Wczasy w Kolumbii to najlepsza okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak smakuje prawdziwa kolumbijska kawa, przeżyć przygodę w amazońskiej dżungli, odwiedzić przepiękną kolonialną Bogotę, obalić mity dotyczące (nie)bezpieczeństwa w Medellin czy zatańczyć salsę na ulicach Cali – światowej stolicy tego tańca.

Kokaina czy szmaragdy? – Wczasy w Kolumbii
Choć do niedawna Kolumbia kojarzyła się niezbyt korzystnie z działającymi tu przed laty kartelami narkotykowi, obecnie sytuacja w kraju zmienia się, a Kolumbia stała się krajem bezpiecznym i przyjaznym dla turystów. Wprawdzie dochody z produkcji narkotyków stanowią tu 10% rocznego PKB, jednak to nie to kokaina czy marihuana są największym bogactwem Kolumbii. Niewiele osób wie, że to w Kolumbii znajdują na świecie złoża szmaragdów (ponad 60% światowych zasobów). Kolumbia także może pochwalić się dużym wydobyciem ropy naftowa, gazu ziemny, węgla, rud żelaza czy miedzi oraz złota. Coraz istotniejszym źródłem dochodu jest również turystyka.

Andy, dolina Amazonki czy karaibskie plaże? Wakacje w Kolumbii
Krajobraz Kolumbii jest niezwykle zróżnicowany. Z jednej strony majestatyczne Andy, z drugiej rajskie plaże rodem z karaibskich wysp. A gdzieś po środku dolina Amazonki. Podczas wczasów w Kolumbii odkryjecie wiele niezwykłych zakątków. Jednym z takich magicznych miejsc jest choćby Guatape. Malutka miejscowość, w której znajduje się przepiękny szczyt skalny o tej samej nazwie. 385 metrowa skała to wyzwanie dla tych, którzy lubią trekking. Aby znaleźć się na jej szczycie, trzeba pokonać 469 betonowych schodków. Widoki z góry szybko zrekompensują jednak ten wysiłek. Zapierające dech w piersiach krajobrazy znajdziemy także w kanionie Chicamocha, położonym malowniczo pomiędzy dwiema miejscowościami znanymi z aktywnego wypoczynku – Bucaramangi i San Hill. Wreszcie wakacje w Kolumbii to również okazja, aby korzystać ze słońca i morskich kąpieli. Położona w klimacie równikowym Kolumbia ma zaskakująco lekki i przyjemny klimat. Wszystko za sprawą morskiej bryzy i bliskiego sąsiedztwa Andów.

 

Najlepsze artykuły o Kolumbii:

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Wciąż mało znana na świecie kuchnia kolumbijska to zaskakujące połączenia smaków, których warto spróbować. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 10 tradycyjnych potraw Kolumbii.

Historia kolumbijskich szmaragdów

Historia kolumbijskich szmaragdów

Szmaragdy z Kolumbii są szczególnie cenione na całym świecie. Poznaj historię ich wydobycia. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich turystów – a szkoda, bo choć skarby El Dorado już dawno uznano za mit, to na turystów czeka tam wiele innych, często cenniejszych od złota, wrażeń. O wszystkim opowiemy w szczegółach n…

Opinie o Kolumbii:

5.8/6

Ocena ogólna Kolumbia

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem