Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot i aklimatyzacja w Agadirze

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na kolację i nocleg w Agadirze. Czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2
Dzień 2

Taroudant i Taliouine: śladami szafranu i filmu

Po śniadaniu wyjazd do malowniczego Taroudant, miasta zwanego „Małym Marrakeszem”. Spacer po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah. Następnie przejazd do miejscowości Taliouine, słynącej z upraw szafranu – najcenniejszej przyprawy świata. Wizyta w tradycyjnej spółdzielni. W drodze do Ouarzazate postój na zdjęcia na stacji „Gas Haven”, będącej scenerią do kilku amerykańskich horrorów. Przed dojazdem do hotelu zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka – Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem, położonym na zboczu góry. Kręcono tam sceny do takich hollywoodzkich hitów, jak „Gra o tron” czy „Klejnot Nilu”. Kolacja i nocleg w Ouarzazate. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 3
Dzień 3

W otchłaniach Atlasu: śladami filmowych hitów i malowniczych oaz Maroka

Po śniadaniu zwiedzanie Kazby Taourirt, jako przykład tradycyjnej architektury południowego Maroka, następnie zwiedzanie monumentalnych dekoracji, znajdujących się na rozległym terenie studia filmowego Atlas, w którym powstało mnóstwo filmów, w tym takie hity, jak "Gladiator", „Klejnot Nilu” czy „Gra o tron”. Następnie przejazd w kierunku miejscowości Agdz, od której rozpoczniemy magiczną podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze mijać będziemy liczne palmy daktylowe, skupione w malownicze oazy. Zatrzymamy się na spacer po jednej z nich. Odwiedzimy również Muzeum Doliny Draa, mieszczące się w ksarze Tissergate (ksar czyli ufortyfikowana wioska). Nocleg i kolacja w Zagorze. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4
Dzień 4

W krainie berberyjskich wiosek i pustynnych zachodów słońca

Śniadanie, a następnie wyjazd z Zagory i przejazd przez tradycyjne wioski berberyjskie. Dalej trasa wiedzie przez góry Jbel Saghro z charakterystycznymi dla tego regionu skałami i zatopionymi w nich skamielinami. Po południu dojedziemy do Erfoud, gdzie odwiedzimy jeden z lokalnych warsztatów rzemieślniczych (wyroby z marmuru, wykorzystanie skamielin). Zakwaterowanie w hotelu. Następnie dla chętnych wycieczka fakultatywna – zachód słońca na pustyni: wyjazd spod hotelu samochodami terenowymi na pustynię, aby na skraju ogromnego Ergu Chebbi zamienić jeepy na wielbłądy, które zabiorą nas na przejażdżkę po piaszczystych wydmach. Na koniec (o ile pogoda pozwoli) podziwianie niesamowitego, pełnego impresji zjawiska, jakim jest zachód słońca nad Saharą. Wycieczka dodatkowo płatna ok 65 EUR/os. Nocleg i obiadokolacja w Erfoud. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Dzień 5

Trasa tysiąca kazb: malownicze uroki Maroka

Po śniadaniu wyjazd z Erfoud. Postój przy Khetarras – jednych z najstarszych na świecie podziemnych systemów nawadniających. Podróż w kierunku Tineghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry ze stromymi skalnymi ścianami wysokimi na 300 m, zaliczany jest do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejazd przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też „drogą tysiąca kazb”. Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna, który słynie z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej „rosa damascena”. Nocleg i kolacja w hotelu w Ouarzazate. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 6
Dzień 6

Marrakesz i Ait Benhaddou: pomiędzy filmowymi kulisami a magicznym placem

Po śniadaniu wyjazd w stronę Marrakeszu. Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykle malowniczą drogą, wiodącą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.), do Marrakeszu. W programie; spacer po medynie, wizyta w zielarni berberskiej, minaret Kutubija, szkoła koraniczna Ben Youssef’a oraz zlokalizowane w pięknym, typowo marokańskim budynku – Muzeum Marrakeszu.  Wieczorem czas wolny na magicznym placu Dżamaa el Fna, gdzie będzie okazja zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg i kolacja w Marrakeszu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7
Dzień 7

Miejskie zakątki Marrakeszu

Po śniadaniu zwiedzanie słynnego ogrodu Majorelle, należącego kiedyś do Yves Saint Laurent’a. Przejazd do Agadiru i zakwaterowanie w hotelu objazdowym w Agadirze. W wyjątkowych sytuacjach możliwy nocleg w Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu objazdowym. Kolacja i nocleg Agadirze. (Trasa ok. 270 km w przypadku noclegu w Agadirze).

Dzień 8

Relaks i zakończenie pobytu w Agadirze

Po śniadaniu czas wolny. Transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Uwagi do programu

Studia Filmowe Atlas są zamknięte dla zwiedzających podczas nagrywania filmów. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.
UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu, a także przepisy wjazdowe obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejsca na potwierdzenie.
Ze względu na narodowy program rewitalizacji obiektów turystycznych i zabytkowych (wejście do niektórych miejsc może być czasowo utrudnione/niemożliwe).
• W miesiącach letnich w Maroku panują wysokie temperatury.
• Ze względu na kręte ulice i górskie drogi, na trasie Ouarzazate- Marrakesz możliwy będzie jeden przystanek – przy przełęczy oraz podziwianie innych widoków podczas podróży autokarem.
• W wyjątkowych sytuacjach pierwszy lub ostatni nocleg w Agadirze może być zamieniony na nocleg w innym mieście.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajdują się: restauracja, bar, kantor.

Wyżywienie

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele ***/ **** - (7 noclegów).

Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i WC.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Maroko".

Wizy

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
 
 
 

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 110 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), a także fakultatywnej wycieczki jeepami na pustynię (około 65 EUR/os.), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Maroku trwa od 2024-06-15 do 2024-09-30.

Magiczne Południe

5.4/6 (884 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Magiczne Południe
Bestseller
Last Minute!
Galeria (14)
Magiczne Południe
Magiczne Południe
Magiczne Południe
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Zachód słońca na Saharze • przejażdżka na wielbłądach • Wytwórnia Filmowa Atlas Studios • Taroudant i Ouarzazate • Ksar Ait Benhaddou • przełom Todry i dolina rzeki Draa • droga tysiąca kazb • Marrakesz - czerwone miasto • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze
Długość lotu

4 godz. 30 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 110 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), a także fakultatywnej wycieczki jeepami na pustynię (około 65 EUR/os.), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (110 opinii)
Agador Caribbean Village
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (68 opinii)
Allegro Agadir (ex. Atlas Almohades)
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (67 opinii)
Anezi Tower
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (50 opinii)
Riu Tikida Palace Taghazout
Maroko: Agadir

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 314
Razem
6 628 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 38h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Magiczne Południe

5.4 / 6(884 opinie)
Intensywność programu
4.6
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.5
Transport
5.6
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Dariusz Paweł, Szczecin 30.07.2019

Maroko chwyta za serce

Ten afrykański kraj ma różne odcienie. Od zielonych oaz, poprzez szare i szerokie po granice widnokręgu, półpustynne równiny, aż po zachwycającą wszelkimi odcieniami brązu i żółci Saharę. Maroko to kraj ogromnych kontrastów, w którym co trzeci mieszkaniec nie potrafi czytać ani pisać. To kraj, który zaskakuje na każdym kroku, a widoki zapierają dech w piersi. Czy wyjazd w lipcu na objazdową wycieczkę do Afryki to dobry pomysł? Trochę obawialiśmy się upałów. Prognoza w Zagorze przewidywała 44 stopnie. I faktycznie tyle było, ale suchy klimat sprawił, że upały absolutnie nie były wyjątkowo uciążliwe. Pogoda panująca w czerwcu w Polsce była dużo trudniejsza do zniesienia. Po tygodniu pobytu w tym afrykańskim kraju stwierdzamy z całą pewnością, że do niego jeszcze wrócimy. Ludzie, choć z reguły bardzo biedni, są ogromnie życzliwi i uśmiechnięci. Tam czas płynie zupełnie inaczej. Nikt się nie spieszy, każdy ma na wszystko czas, a radość sprawia najdrobniejsza nawet rzecz. Maroko to jednak przede wszystkim wspaniała przyroda. Krajobrazy zachwycały, choć w życiu niejedno już przecież widzieliśmy. Spacer po oazie otworzył nam oczy na ten cud natury. Dotychczasowe wyobrażenie oazy to klika palm, gdzieś tam na pustyni. Tymczasem oaza ciągnie się dziesiątkami, a nawet setkami kilometrów, wzdłuż koryt rzek, nawet tych, które w porze letniej wyschły niemal całkowicie. W oazie są trzy piętra roślinności. Palmy zajmują największe z nich. Ale jest jeszcze piętro środkowe, w którym rosną między innymi drzewa figowe, granaty, morele, cytrusy czy śliwki, Najniższe piętro, pomiędzy palmami, drzewami i krzewami porasta zboże, a także warzywa popularne u nas, jak marchew, bób itp. Właściciele oaz to zazwyczaj bogaci rolnicy. Ale jest ich bardzo niewielu. Większość Marokańczyków z trudem wiąże koniec z końcem. W Maroku wszyscy wielbią panującego tam miłosiernie króla Muhammada VI. Na każdym kroku widnieją jego portrety. Zdjęcie z królem to szczyt marzeń w zasadzie każdego Marokańczyka, a wywieszona odbitka fotki z Muhammadem to powód do dumy i szczęścia. Przypomina to trochę kult jednostki z ponurych komunistycznych czasów. Oprócz wyjazdu jeepem na zachód słońca i przejażdżki po Saharze na wielbłądach, koniecznie trzeba odwiedzić Marrakesz i tamtejszy plac targowy. Czego i kogo tam nie ma? Zaklinacze węży, gawędziarze wokół których zbiera się mnóstwo Marokańczyków słuchających ich opowieści z otwartymi ustami, małpki na ramionach kupców. Na nas największe wrażenie zrobił jednak domorosły dentysta. Na środku placu rozłożył swój warsztat, czyli koc na którym w ramach reklamy leżało kilkadziesiąt usuniętych zębów. W ręku dzierżył coś na kształt małych obcęgów. Każdemu kto miał problem z uzębieniem natychmiast przychodził z pomocą. Gestami zachęcał nas do skorzystania ze swojej oferty. Nie skorzystaliśmy. Przeciętnego Marokańczyka nie stać jednak na wizytę u stomatologa, dlatego wyrywanie zębów bez znieczulenia na środku placu targowego to zupełnie normalna sprawa... Warto wspomnieć, że marokańskie krajobrazy stały się miejscem, gdzie kręcono takie filmy jak Gladiator, Babel, Mumia, Ostatnie kuszenie Chrystusa. W planach objazdu była także wizyta w studio filmowym Atlas, gdzie znajdują się makiety całych miast, w których nagrywano niezliczone filmy i seriale. W ciągu tygodnia przemierzyliśmy około 2 tysięcy kilometrów. Maroko nas urzekło. Mamy jednak świadomość, że ledwo go liznęliśmy i poznaliśmy drobną część jego uroków. Dlatego na pewno powrócimy do północno-wschodniej Afryki i każdemu z ręką na sercu możemy polecić wyjazd do tego przepięknego kraju.

6.0/6

Edyta Katarzyna, Lublin 20.02.2020

cudowne Magiczne Południe

Wycieczka godna polecenia. Kraj piękny o bardzo ciekawej kulturze. Program zrealizowany zgodnie z planem. Odwiedzane miejsca zapierają dech w piersiach. Koniecznie trzeba skorzystać z wycieczki na zachód słońca. Przejażdżka na wielbłądach to fantastyczna przygoda. Zachód słońca na pustyni to obraz, który na długo zostanie w pamięci. Pilotka, Pani Kasia to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Posiada olbrzymią wiedzę o kulturze i kraju. Pomocna na miejscu.
Pokaż więcej opinii (882)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem