Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Spotkanie z pilotem transferowym, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku oraz Muzeum Apteki. Dla chętnych rejs statkiem wokół murów Dubrownika (dodatkowo płatne). Następnie przejedziemy zachwycającą trasą widokową do Kotoru w Czarnogórze. W programie zwiedzanie miasta, malowniczo położonego u podnóża masywu Lovćen, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie przejedziemy słynnymi serpentynami do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej u podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Dalej trasa wiedzie do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Tirany, stolicy kraju i jednocześnie największego miasta w Albanii, zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy twierdzę Skanderbega, największego bohatera narodowego. Przejazd do Czarnogóry, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w stronę Bośni i Hercegowiny do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) - most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejedziemy do wodospadów Kravica przyrodniczego fenomenu na rzece Trebizat. Wodospady rozciągają się na szerokości ponad 100 m, spadek poziomu wody to około 25 m. Powstały, podobnie jak wodospady na rzece Krka w Chorwacji, nie sposób zresztą nie zauważyć podobieństwa, wskutek akumulacji trawertynu, czyli martwicy wapiennej, wystepującej wszedzie tam, gdzie istnieje podłoże wapienne i odpowiednie źródła wody, w tym wypadku rzeka Trebizat. Czas wolny, latem dla chętnych możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. W Splicie, największym mieście Dalmacji, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III-IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru - uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu, a na koniec turnusu transfer i wylot do Polski,
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym. Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2100 km.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Prosimy o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościołów i meczetów).
- Przelot na Bałkany - Rainbow oferuje połączenia ze Splitem, Dubrownikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
- Uprzejmie prosimy o uzupełnienie danych z dokumentów na podstawie, których klienci będą podróżować podczas objazdu. Nie jest to niezbędne do realizacji programu, ale znacznie przyśpieszy to jego realizację, skracając czas spędzony na przejściach granicznych.

Uwaga!
W sprzedaży dostępne 2 wersje programu ,,Miedzy niebem, ziemią a morzem,, CTK z przelotem do Dubrownika dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Chorwacji lub Bośni CKT z przelotem do Podgoricy dla Klientów, którzy chcą przedłużyć pobyt w Czarnogórze.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** (razem 7 noclegów) położone w Czarnogórze, Albanii, Bośni i Hercegowinie, oraz w Chorwacji.

Gwarantujemy większość hoteli nad morzem. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja większości hoteli ( nad morzem) daje możliwość relaksu po zwiedzaniu

Kategoria lokalna: **/***

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji, Bośni lub Czarnogórze.

Opisy hoteli w dalszej części katalogu.

Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.

Wizy

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii
- jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.

Aktualne warunki wjazdowe dotyczące COVID :

Bośnia i Hercegowina:

Brak obostrzeń wjazdowych

Albania:

Brak obostrzeń wjazdowych

Chorwacja:

Brak obostrzeń wjazdowych

Czarnogóra:

Brak obostrzeń wjazdowych

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 145 EUR/os.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)

4.8/6 (300 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)
Bestseller
Galeria (11)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)
Między niebem, ziemią a morzem (z przelotem do Dubrownika)
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Albania - Tirana i Kruja • Split, Trogir, Dubrovnik - perły Adriatyku • fiordy Południa Europy • Wodospady Kravica• słynne mosty i meczety w Bośni - Mostar i Sarajevo • Budva i Kotor - najpiękniejsze w Czarnogórze • dla chętnych wypoczynek na chorwackim wybrzeżu
Długość lotu

1 godz. 55 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5-2 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 145 EUR/os.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 877
Razem
7 754 zł
Zaliczka 30% 2 320 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.1
Transport
5.2
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa Gutowska 16.10.2016

Od Zatoki Gdańskiej do Zatoki Kotorskiej

Przewodnik Rainbow pani Magda, znająca swój fach od podszewki, potrafiła bogate w historię opowieści wzbogacić trafnymi dowcipami. Panowała nad liczną 47 osobową grupą. Dobrej klasy kierowca na tysiące ostrych zakrętów ze stromymi przepaściami. Malownicze zatoki, błękit morza. Trudne do życia usytuowanie terenu. Smaczne jedzenie, duża życzliwość i sympatia w stosunku do Polaków. Dało się odczuć nazbyt dużo przejazdów tymi samymi drogami, co jest zrozumiałe przy takim ukształtowaniu terenu. W sumie bardzo udany wyjazd, jeden z lepszych kilkunastu w ostatnich latach. Dziękuję wraz z małżonką.

6.0/6

Sławomir i Mała Aga 21.08.2016

Obiektywnie, ogólnie i szczegółowo

Chętnie podzielę się wrażeniami z wycieczki objazdowej po czterech bałkańskich krajach. Warto skorzystać i warto zobaczyć wszystko co oferuje biuro w programie wycieczki. Nie ukrywam, że tydzień spędzony na wycieczce wymaga sporego wysiłku firzycznego i psychicznego przez wzgląd na tempo podróży i zwiedzania. Program zrezalizowany w stu procentach, wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Jak to wygląda w skrócie? Wszystkie kraje honorują nasze dowody osobiste, ale jak ktoś chce może posługiwać się paszportem. Wstawaliśmy codziennie około 6:00 rano, żeby być na 7:00 na śniadaniu, po czym punktualnie o 8:00 wyjazd w trasę. Powroty następowały około 18:00 - 19:00 każdego dnia z obiadokolacjami. Podczas wycieczki spaliśmy w 5 różnych hotelach, zatem trzeba bardzo dobrze się zorganizować z codziennym "załadunkiem i rozładunkiem" walizek. Hotele różne, ale w zupełności spełniające podstawowe potrzeby podróżników. Zdyskwalifikowałbym jeden: Mediteran w Czarnogórze w mijscowości Ulcijn za schody, które trzeba tam pokonać, by dostać się do pokoju. Było ich 90, co przy bagażu 20 kg i po całym dniu zwiedzania jest sporym wyzwaniem. Dodatkowym minusem było położenie hotelu blisko promenady, gdzie późnym wieczorem zaczęły budzić się dyskoteki. Hałas bardzo duży, muzyka - kociokwik, trochę trudno było zasnąć. Nasza wycieczka wyglądała tak: 1. Przylot do Podgoricy (Czarnogóra) i popołudnie i wieczór wolny. Obiadokolacja. Nocleg. 2. Zwiedzanie Czarnogóry: Budva, Njegusza, Cetinje. Przejazd do Tirany (ponad 5 godzin). Nocleg w hotelu na przedmieściach. Za oknem szrot samochodowy, nic ciekawego, ale hotel bardzo zadbany. 3. Albania. Zwiedzanie miast: Kruja, Tirana.Przejazd do Czarnogóry do Ulcijn. Nocleg. 4. Czarnogóra. Kotor. Przeprawa promem (10 minut) zatoką i trasa dalej do Dubrownika w Chorwacji. Tu dodatkowo można skorzystać z rejsu wokół murów Dubrownika w i wyspy Locrum za 10 euro. Polecam koniecznie. Przejazd do Bośni, miejscowości Neum na nocleg. Neum to jedyny nadmorski kurort Bośni i Hercegowiny. Bardzo skromny, zaniedbany, plaża wybetonowana, z hotelu na plaże 200 schodów do pokonania. 5. Bośnia i Herc. Przejazd do miasta Mostar, dalej do Sarajewa. Podróż długa, ale widoki przepiękne. Towarzyszy nam cały czas widok na rzekę Neretwę , której kolor jest zachwycająco szmaragdowy. Nocleg na przedmieściach Sarajewa. W okolicy można kupić prowiant, wodę na stacjach benzynowych. Nic więcej nie ma. Można ewentualnie taksówką lub tramwajem pojechać do centrum na wieczorne łażenie. 6. Bośnia i Hercegowina. Wyjazd z Sarajewa. Po drodze fakultatywnie przy zgodzie większości uczestników pobyt w Mjedugorie.Koszt wycieczki 5 euro.Warto z ciekawości zobaczyć. Dalej jedziemy do Chorwacji do Parku Narodowego Krka (wodospady). Tu spacer 45 wzdłuż krętych tras i 2 godziny wolnego na kąpiel. Dla mnie to był najgorszy dzień. Licząc czas wolny i zwiedzanie mieliśmy go raptem 4 godziny. Reszta to podróż. Na kapiel 2 godziny to zdecydowanie za mało. Trzeba się przebrać, znaleźć miejsce, skorzystać z toalety, napić się i koniec czasu i bieg do autokaru. Przejazd do chorwackiego Splitu na kolację (serwowany zestaw dwudaniowy+owoce i woda) i nocleg. 7. Przejazd do miejscowości Omisz w Chorwacji. Rejs łodzią po rzece Cetina w kanionie. Wszystko w cenie. Piękne widoki, miły relaks. Dalej przejazd do Trogiru i z powrotem do Splitu na zwiedzanie. 8. Wykwaterowanie o 5:00 rano. Dostajemy zamiast śniadania lunchbox (kanapka , jogurt, pudding). Transfer 200 km. na lotnisko w Dubrowniku. Wylot o 12:30. Podsumowując, wycieczka stanowi prawdziwy maraton. Pobyt w miejscowościach, to z regułu około 2-3 godzin, z czego połowę czasu zwiedza się z lokalnymi przewodnikami (każdy ma do dyspozycji urządzenie tour guide i na bieżąco słucha głosu przewodnika w swoim uchu) a reszta to czas dla siebie. Jest go bardzo mało. Zwłaszcza, że to jedyna okazja na znalezienie miejsca i czegoś do jedzenia, zakup wody na dalszą drogę, skorzystanie z toalet.Zatem trzeba być mega szybkim i zorganizowanym i wówczas wszystko da radę:) Odległości między krajami nie są może przerażająco duże, ale doliczyć trzeba czas spędzony na kontrolach granicznych, gdzie czasem staliśmy godzinę lub półtorej. Autokary (dwa), którymi jeździliśmy bardzo przyzwoite.Kierowcy wspaniali. Nasza pilotka, Pani Maria Jodłowska - świetna i doskonale zorganizowana. Wycieczka do polecenia dla osób zwartych, zorganizowanych, wytrwałych i niemarudzących. Jak dla mnie chętnie skorzystam z innych ofert tego typu, bo jest to doskonała okazja do zobaczenia dużej liczby miejsc i poczucia klimatu róznych miejscowości. W każdym kraju generalnie można płacić w euro, choć w Chorwacji jest to najrzadsza możliwość. Tu wymieniamy sobie walutę na miejscu w kantorach na Kuny. Dobrze jest sobie przygotować przelicznik walut (Leki w Albanii, Marki konwertybilne w Bośni, Euro w Czarnogórze, Kuny w Chorwacji) żeby nie pogubić się w przeliczeniach. Poniżej załączam link do autorskiego filmiku, który pokazuje gdzie byliśmy i co można zobaczyć w tych czterech krajach: https://www.youtube.com/watch?v=1HOq-C_5zOI
Pokaż więcej opinii (298)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem