Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon (1)

Dokumenty

Oferty

Namibia
Namibia

Namibia

Stolica: Windhuk

Waluta: NAD

Powierzchnia: 825 418 km2

Liczba ludności: ‍2 165 828

Wakacje w Namibii

Wakacje w Namibii – Afrykańska przygoda

Wybierana często przez wytrawnych podróżników i amatorów prawdziwych przygód Namibia jest krajem, który wciąż dopiero otwiera się na turystykę. Dlatego też znajdziemy tu prawdziwie piękną dziką naturą, niezmąconą jeszcze turystyczną infrastrukturą. Ogrom i wielkość dzikich, słabo zaludnionych terenów w połączeniu z pustynnym krajobrazem, przerwanym od czasu do czasu formami skalnymi o niezwykłych kształtach oraz niespotykanymi nigdzie indziej drzewami świadczy o wyjątkowości Namibii. Piaszczyste zbocza i wybrzeża pustyni Namib oraz majestatyczna pustynia Kalahari to safari w swoim najlepszym wydaniu. Dlatego też wczasy w Namibii to niezwykłe przeżycie, które pozostanie w waszej pamięci na długo!

Wczasy w Namibii – raj dla spragnionych słońca

Panujący w Namibii suchy klimat zwrotnikowy odpowiedzialny jest za ponad 300 dni słonecznych w roku! Opady zdarzają się tutaj bardzo rzadko, stanowiąc jedynie kilka dni w skali roku. Ze względu na opływający kraj prąd Benguelski, przynoszący spore orzeźwienie, klimat w Namibii jest bardzo przyjemny. Charakterystycznym elementem aury na wybrzeżu są częste mgły, które pomimo braku opadów zapewniają odpowiednią wilgotność. Dlatego też wakacje w Namibii to gwarancja udanej, słonecznej pogody! Najcieplej jest tutaj w grudniu i w styczniu, kiedy to średnie temperatury sięgają 25-27°C. W okresie zimowym (lipiec-sierpień) średnia temperatura to 16-18°C.

Wakacje w Namibii - kulinarna egzotyka

Steki z prawdopodobnie najsmaczniejszej wołowiny na świecie, pyszne kiełbaski z grilla, paluszki krabowe, krewetki, homary, ośmiorniczki czy pyszne namibijskie piwa. To wszystko i wiele więcej czeka na Was podczas niezapomnianych wakacji w Namibii. Tutejsza kuchnia jest mieszanką lokalnych potraw z kolonijnymi wpływami (stąd np. zamiłowanie do kiełbasek i piwa, wywodzące się z Niemiec). Wczasy w Namibii to także niepowtarzalna okazja, aby spróbować suszonego mięsa z antylopy czy też oshifimy – regionalnej potrawy z rośliny przypominającej na talerzu puree.

Opinie o Namibii:

5.8/6

Ocena ogólna Namibia

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem