Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Kobieta z lornetką

Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy ofert.

Możesz usunąć część kryteriów wyszukiwania i spróbować ponownie.

Poniżej znajdziesz wycieczki o zbliżonych kryteriach wyszukiwania

Kobieta z lornetką

Poniżej znajdziesz wycieczki o zbliżonych kryteriach wyszukiwania

Namibia
Namibia

Namibia

Stolica: Windhuk

Waluta: NAD

Powierzchnia: 825 418 km 2

Liczba ludności: ‍2 165 828

Wakacje w Namibii

Wakacje w Namibii – Afrykańska przygoda

Wybierana często przez wytrawnych podróżników i amatorów prawdziwych przygód Namibia jest krajem, który wciąż dopiero otwiera się na turystykę. Dlatego też znajdziemy tu prawdziwie piękną dziką naturą, niezmąconą jeszcze turystyczną infrastrukturą. Ogrom i wielkość dzikich, słabo zaludnionych terenów w połączeniu z pustynnym krajobrazem, przerwanym od czasu do czasu formami skalnymi o niezwykłych kształtach oraz niespotykanymi nigdzie indziej drzewami świadczy o wyjątkowości Namibii. Piaszczyste zbocza i wybrzeża pustyni Namib oraz majestatyczna pustynia Kalahari to safari w swoim najlepszym wydaniu. Dlatego też wczasy w Namibii to niezwykłe przeżycie, które pozostanie w waszej pamięci na długo!

Wczasy w Namibii – raj dla spragnionych słońca

Panujący w Namibii suchy klimat zwrotnikowy odpowiedzialny jest za ponad 300 dni słonecznych w roku! Opady zdarzają się tutaj bardzo rzadko, stanowiąc jedynie kilka dni w skali roku. Ze względu na opływający kraj prąd Benguelski, przynoszący spore orzeźwienie, klimat w Namibii jest bardzo przyjemny. Charakterystycznym elementem aury na wybrzeżu są częste mgły, które pomimo braku opadów zapewniają odpowiednią wilgotność. Dlatego też wakacje w Namibii to gwarancja udanej, słonecznej pogody! Najcieplej jest tutaj w grudniu i w styczniu, kiedy to średnie temperatury sięgają 25-27°C. W okresie zimowym (lipiec-sierpień) średnia temperatura to 16-18°C.

Wakacje w Namibii - kulinarna egzotyka

Steki z prawdopodobnie najsmaczniejszej wołowiny na świecie, pyszne kiełbaski z grilla, paluszki krabowe, krewetki, homary, ośmiorniczki czy pyszne namibijskie piwa. To wszystko i wiele więcej czeka na Was podczas niezapomnianych wakacji w Namibii. Tutejsza kuchnia jest mieszanką lokalnych potraw z kolonijnymi wpływami (stąd np. zamiłowanie do kiełbasek i piwa, wywodzące się z Niemiec). Wczasy w Namibii to także niepowtarzalna okazja, aby spróbować suszonego mięsa z antylopy czy też oshifimy – regionalnej potrawy z rośliny przypominającej na talerzu puree.

Opinie o Namibii:

5.8/6

Ocena ogólna Namibia

6.0 / 6
Kraina wydm

Namibia jest krajem wartym odwiedzenia. Największym atutem są niezwykłe krajobrazy pustyni Namib, pomarańczowe wydmy schodzące wprost do oceanu, pomarszczone fantazyjnie przez pustynny wiatr. Warto też odwiedzić parki narodowe na czele z Etoshą, jednym z największych parków przyrodniczych na świecie. Atrakcją pobytu jest też wizyta w wiosce Himba, to szansa na spotkanie z egzotyką i folklorem Afryki.Dodał(a):
Jadwiga, 2019.11.25
6.0 / 6
Czysta,poniemiecka Afryka.

B.db.serwis hotelowy,super namioty na safari,czysto,b.smaczne jedzenie,piękne widoki,dużo zwierząt na safari,czysto, bezpiecznie,dobry kraj na wakacje.Dodał(a):
Darek, 2019.03.23
6.0 / 6
Namibia

bardzo fajny kraj podobalo mi sieDodał(a):
Krystian Narloch, 2018.02.27
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem