Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2

Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa, a następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Chiang Rai. Następnie zwiedzanie Wat Rong Khun zwanej Białą Świątynią ze względu na kolor materiałów, z jakich została zbudowana. Jest to niezwykle współczesna, wręcz futurystyczna świątynia buddyjska, której biały kolor symbolizuje czystość i mądrość nauk Buddy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Chiang Rai.

Dzień 4

Dzień 4

Wczesne śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Chiang Khong, graniczącego z Laosem. Formalności wizowo – paszportowe, a następnie transfer do portu, gdzie wsiądziemy na tradycyjną drewnianą łódź, którą będziemy przemierzać Mekong, aż do miejscowości Pak Beng. Mekong, to najdłuższa rzeka na Półwyspie Indochińskim, która przepływa przez Chiny, Laos, Kambodżę oraz Wietnam i częściowi wyznacza granicę Laosu z Tajlandią i Birmą. W trakcie rejsu serwowany będzie lunch. W miarę możliwości zatrzymamy się również w tradycyjnych laotańskich wioskach, gdzie zobaczymy jak żyją ich mieszkańcy. Nocleg w hotelu w Pak Beng. (Trasa ok. 130 km, łodzią ok. 100 km).

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, a następnie wizyta na lokalnym targu. Po krótkich zakupach powrót na łódź i dalszy spływ, aż do miejscowości Luang Prabang, będącej niegdyś stolicą Królestwa Laosu, wpisanej na listę UNESCO. Po przybyciu do Luang Prabang udamy się na spacer do górskiej osady Hmong - tradycyjnej wioski założonej w XVIII w. przez imigrantów z Chin, w której do chwili obecnej zachowało się wiele tradycji kultywowanych przez jej pierwszych mieszkańców. Następnie odwiedzimy jaskinię Pak Ou, w której znajdują się setki posążków Buddy oraz Ban Sang Hai - wioskę, w której od stuleci produkuje się Lao-Lao, laotańską wódkę ryżową. W trakcie rejsu lunch, nocleg w hotelu w Luang Prabang. (Trasa łodzią ok. 100 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu całodzienne zwiedzanie Luang Prabang. Znajduje się tu wiele ciekawych świątyń, wspaniałych obiektów laotańskiej architektury sakralnej, uznawanych za jedne z najpiękniejszych obiektów buddyjskich w Azji Południowo - Wschodniej. Zobaczymy min.: Muzeum Narodowe (były Pałac Królewski), bogato zdobioną świątynię Wat Mai, wzgórze Phousi, z którego rozciąga się panoramiczny widok na: pobliską okolicę, świątynię Vixun, Sene oraz Xiengthong, która jest jedną z najważniejszych buddyjskich świątyń na terenie Laosu. Następnie odwiedzimy Phanon - słynną „wioskę tkaczy”oraz udamy się nad wodospady Kuang Si na południe od Luang Prabang. Jest to świetne miejsce na spacery, w większości "basenów" można się kąpać (należy więc zabrać stroje kąpielowe do bagażu podręcznego). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu transfer do Phonsavan oraz wycieczka na tzw. Równinę Słoi. Dziesiątki prehistorycznych kamiennych słoi o różnej wysokości i średnicy tworzy wręcz kosmiczny krajobraz. Nie jest znane pochodzenie ani wiek tych artefaktów. Archeologiczne znaleziska sugerują, że słoje wykorzystywane były jako urny grzebalne przez ludzi z epoki żelaza ponad 2000 lat temu. Równina Słoi ma zostać wpisana na listę UNESCO. Lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Phonsavan. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Laosu - Vientiane, a następnie krótkie zwiedzanie miasta: zobaczymy SiSaket - będącą najstarszą świątynią stolicy, pomnik wojenny Patuxai symbolizujący walkę Laotańczyków przeciwko francuskiemu panowaniu i często nazywanym Laotańskim Łukiem Triumfalnym. Zwiedzanie zakończymy w złotej świątyni PhaThat Luang, która jest uznana za symbol narodowy Laosu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Vientiane.
 

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Pakse. Następnie przejazd w kierunku Champassak, w okolicy którego znajduje się największa atrakcja południowego Laosu -ruiny khmerskiego kompleksu świątyń Wat Phu. Kompleks został wybudowany w XI w., lecz do dnia dzisiejszego można oglądać jedynie jego ruiny, ponieważ większość budynków nie przetrwało próby czasu. Po zwiedzaniu przejazd do Si Phan Don- krainy czterech tysięcy wysp, obejmujących fragment rzeki Mekong. Zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Si Phan Don. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie, a następnie zwiedzanie okolicznych wysp, z których tylko część jest zamieszkana. Występujące tutaj połączenie kolonialnej zabudowy (budynki i mosty), osad rybackich, pól ryżowych oraz tropikalnej roślinności stwarza niesamowite wrażenie i w pełni okazuje klimat tego miejsca. Si Phan Don to jeden z najbardziej malowniczych regionów w Laosie, chętnie odwiedzanych przez podróżników. Zobaczymy również słynny wodospad Li Phi, tworzący naturalną granice między Laosem i Kambodżą. Następnie udamy się w okolice jednego z największych wodospadów Azji Południowo-Wschodniej - Khone Phapheng. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicy Si Phan Don (Trasa ok. 30 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na granicę między Laosem i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa. Przejazd do Koh Ker, zapomnianej stolicy państwa Khmerów położonej w odludnym i niegdyś trudno dostępnym rejonie. Zobaczymy kompleks nieodrestaurowanych świątyń porośniętych dziką roślinnością, m.in. Prasat Thom, która wznosi się na 30 m ponad równiną i okolicznym lasem. Następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7 km od świątyń Angkoru. Późne zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa a następnie transfer do wybranego hotelu w Pattayi/Jomtien/Rayong lub na Koh Samet. Dla gości jadących na wyspę Samet lub w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 17:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek (Trasa ok. 420 km).

Dzień 14 - 15

Dzień 14 - 15

Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy Klientów wybierających pobyt na wyspie Koh Samet lub w Rayongu): wycieczka na wyspę Koh Lan (ok. 2000 THB/os lub ok. 60 USD/os), rewia transwestytów (ok. 1200 THB/os lub ok. 35 USD/os), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok. 2000 THB/os lub ok. 60 USD/os), wizyta w Sanktuarium Słoni (ok. 3200 THB/os lub ok. 90 USD/os) lub inne.

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, recepcja, bar

Zakwaterowanie

Hotele klasy ** na terenie Laosu i ***/**** na terenie Tajlandii i Kambodży (w ocenie organizatora). Należy jednak pamiętać, że w Kambodży i Laosie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii, Laosie i Kambodży nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli, hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).

Pokoje: skromne, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa. Hotele: opisy hoteli w sekcji Wypoczynek Tajlandia (Jomtien/Pattaya, Rayong, Koh Samet lub Koh Chang) i w systemie rezerwacyjnym R.pl.

Wizy

Wizy laotańska i kambodżańska
W celu uzyskania wizy laotańskiej i kambodżańskiej należy obowiązkowo:
- przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
- zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne) do wizy laotańskiej,
- w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 dodatkowe zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),
- w paszporcie należy mieć min. 3 wolne strony na wizy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Chiang Rai, Phonsavan - Vientiane oraz Vientiane - Pakse, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 273 USD/os + jednodniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 37 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: laotańskiej i kambodżańskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę laotańską - 200 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 220 zł/os).

Inne

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

 

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.
Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Katowic).
Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).
Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku linią rejsową Emirates i wrócić z Bangkoku do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Warszawy).
Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).

Po obu stronach Mekongu

5.0/6 (12 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Po obu stronach Mekongu
Galeria (13)
Po obu stronach Mekongu
Po obu stronach Mekongu
Po obu stronach Mekongu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bangkok i Szamargdowy Budda • Biała Świątynia w Chiang Rai • Luang Prabang i perły architektury sakralnej • tajemnicza Równina Słoi • Vientiane - stolica Laosu • tajemnicze Koh Ker • dawne imperium Khmerów w Angkorze
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Bangkok - Chiang Rai, Phonsavan - Vientiane oraz Vientiane - Pakse, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 273 USD/os + jednodniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 37 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: laotańskiej i kambodżańskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę laotańską - 200 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 220 zł/os).

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (60 opinii)
Cross Vibe Pattaya Seaphere (ex. X2 Vibe Pattaya Seaphere Residence)
Tajlandia: Pattaya/Jomtien
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (55 opinii)
D Varee Jomtien Beach
Tajlandia: Pattaya/Jomtien
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (74 opinie)
Asia Pattaya
Tajlandia: Pattaya/Jomtien
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (36 opinii)
Siam Bayview
Tajlandia: Pattaya/Jomtien

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Cross Vibe Pattaya Seaphere (ex. X2 Vibe Pattaya Seaphere Residence)
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.0
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.0
Transport
5.0
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jarek z Kasią 31.12.2019

Tajemnicza Kambodża, sielski Laos

To nie tak miało być !!! Plan był zupełnie inny. Kambodża - "Z dala od wydeptanych ścieżek" - to było nasze marzenie. Zupełnie przypadkiem, podczas przeglądania oferty Rainbow trafiliśmy na opinię klientów dotyczącej wycieczki do Laosu. Zaintrygowała nas opinia "Dziki Laos" z 2016 roku. Dokładnie przeanalizowaliśmy program wycieczki, wszystkie za i przeciw, i błyskawicznie podjęliśmy decyzję. Wcześniej niewiele wiedzieliśmy o Laosie. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Tajlandii. Zgodnie z programem zwiedziliśmy tutaj Bangkok i Białą Świątynię na północy kraju. Najlepsze było dopiero przed nami. Po przekroczeniu granicy Tajlandia - Laos pojechaliśmy do portu rzecznego i przesiedliśmy się na niewielką łódź. Przez dwa dni płynęliśmy z nurtem Mekongu. Był czas na podziwianie uroków dzikiej przyrody, na odpoczynek, nawiązywanie nowych znajomości i robienie ciekawych zdjęć. Po drodze zatrzymaliśmy się na zwiedzanie dwóch wiosek i jaskini Pak Ou. Na łodzi podawano nam przepyszny lunch, owoce i napoje. Po pierwszym dniu spływu zatrzymaliśmy się w niewielkiej miejscowości Pak Beng. Tutaj spotkaliśmy wielu turystów z Anglii, Niemiec i Holandii, którzy z nami wcześniej przekraczali granicę Tajlandia - Laos. Kwitło życie nocne. Można było zjeść coś dobrego, napić się lokalnego piwa w licznych knajpkach. Wczesnym rankiem po śniadaniu, zdążyliśmy zaliczyć lokalny targ i zrobić wiele ciekawych zdjęć. Spływ zakończyliśmy w miejscowości Luang Prabang - dawnej stolicy Laosu. Zwiedziliśmy Pałac Królewski i Świątynię Wat Mai. Weszliśmy na wzgórze Phousi, skąd można podziwiać panoramę miasta. Po wizycie w wiosce tkaczy pojechaliśmy oglądać kaskadowe wodospady Kuang Si. Tutaj spędziliśmy dużo czasu. Piękne widoki, przy okazji rekordowa ilość zdjęć. Wieczorem czas wykorzystaliśmy na spacer do miasta. Tutaj trafiliśmy na niepowtarzalny, jak dotąd, olbrzymi rynek. Warto zrobić tutaj zakupy. Mnóstwo ulicznego jedzenia ("szwedzki stół" - dwa dolary). Następnego dnia wyruszyliśmy w drogę przez góry, mijając wiele wiosek. Czas tutaj się zatrzymał. Sporo domów i lepianek, które okrutnie potraktował ząb czasu. Widać biedę. Dzień zakończyliśmy na zwiedzaniu Równiny Słoi i muzeum wojny. Początek następnego dnia to spacer po lokalnym miasteczku Phonsavan. Był czas na duży bazar z artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Po południu polecieliśmy do stolicy Laosu - Vientiane. Skończyło się na wieczornym zwiedzaniu Świątyni SiSaket. Obejrzeliśmy również Laotański Łuk Triumfalny. Z Vientiane polecieliśmy do miejscowości Pakse. Dalej autobusem udaliśmy się do kmerskiego kompleksu świątyń Wath Phu. Schody, schody, schody. Żeby wdrapać się na szczyt góry trzeba było się sporo namęczyć. Warto było. Następny punkt programu to kraina czterech tysięcy wysp. Tutaj zatrzymaliśmy się na nocleg. Hotel położony był na brzegu Mekongu. Była okazja podziwiać zachód i wschód słońca.Po śniadaniu zwiedzaliśmy okoliczne wyspy. Poruszaliśmy się na zmianę łodzią i śmiesznym rozklekotanym pojazdem. Dzień zakończyliśmy nad wodospadami Li Phi i Khone Phapheng. Kolejne dwa dni to Kambodża. Zwiedzanie dawnej stolicy państwa Kmerów położonej w dżungli a także kompleksu kamiennych świątyń z najbardziej znaną Angkor Wat. To był prawdziwy maraton, tym bardziej, że było bardzo gorąco. Wieczorem była możliwość zwiedzania Sien Reap - miejscowości, w której nocowaliśmy. Zaliczyliśmy kolejne bazary. Pozostałe trzy dni to pobyt w Pattayi. Czas wolny na odpoczynek, plażę, zakupy. Wybraliśmy hotel Pattaya Asia. Kierowaliśmy się położeniem hotelu. Było stosunkowo blisko do centrum miasta. Codziennie korzystaliśmy z basenu, plaży, kąpieli morskich. Teraz kolej na Wietnam. Mamy nadzieję, że trafimy na równie dobrego przewodnika jak p. Darek.

6.0/6

JACEK, POZNAŃ 19.02.2018
Termin pobytu: listopad 2017

Po obu stronach Mekongu

Program objazdu bardzo atrakcyjny. Rewelacyjny przewodnik -Pan Darek ( wraz z miejscowymi przewodnikami ) zapewnił sprawną organizację i realizację wszystkich punktów programu oraz dodatkowe atrakcje. Dwudniowa podróż po Mekongu wraz ze zwiedzaniem na trasie okazała się wspaniałym pomysłem.Laos nas mile zadziwił- hotele ciekawie zlokalizowane i porządne. Pogoda dopisała .Wycieczka pełna wrażeń wzrokowych i smakowych, a relaks zapewniły rewelacyjne masaże. Gorąco polecamy.
Pokaż więcej opinii (10)

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem