Obiekt

Pokoje

W hotelu znajduje się 98 przyjemnie urządzonych pokoi delux, wszystkie z widokiem na ocean. W każdym pokoju można komfortowo zakwaterować 2 osoby dorosłe oraz osobę na dostawce (możliwość dostawki w formie rozkładanego łóżka). Pokoje wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak przysufitowy, TV Sat., bezpłatny sejf, telefon, mini lodówkę (woda butelkowana uzupełniana bezpłatnie, na zapytanie możliwość uzupełnienia napojami, konsumpcja płatna dodatkowo), zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, umeblowany balkon lub taras. Na zapytanie istnieje możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Internet

W częściach wspólnych hotelu oraz w pokojach Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie.

Kategoria lokalna

Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.

Wyżywienie

All Inclusive: śniadanie, lunch, obiadokolacja w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-23:00).

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji. W ramach infrastruktury sportowej: siatkówka plażowa, tenis stołowy, bilard, siłownia. Za opłatą: masaże i zabiegi w centrum SPA.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 299 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

Wszystkie osoby podróżujące na Sri Lankę zobowiązane są do przestrzegania poniższych wytycznych:

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.

- Karta Lokalizacji Podróżnego.

Regulacje dot. COVID-19

Brak obostrzeń. Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zachorowania na Covid-19.

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 03.02.2023 i mogą ulec zmianie.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Sri Lanka - informacje ogólne

Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 1,17 PLN; 1 USD = 362 LKR. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Na Sri Lance nie są akceptowane dolary wydane przed 2006 rokiem i/lub zniszczone, naddarte itp.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.

Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie, pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.

Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.

Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2023/2024 Poya przypada m.in: 28.10.2023, 26.11.2023, 26.12.2023, 25.01.2024, 24.02.2024, 24.03.2024, 23.04.2024. Zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych obowiązuje również w święta państwowe i religijne.

Czas

+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD. Woda w sklepie - ok. 0,5 USD. Piwo - ok. 2 USD. Wino - ok. 4 USD. Kawa - ok. 2 USD.

Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.

Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko-hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP: Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.

Honorowy Konsulat Generalny RP w Kolombo, Honorowy Konsul Generalny: Krishan Balendra, adres: N0 -10, Malalasekara place, Colombo 07, Sri Lanka, osoba do kontaktu: Senora Ekanayake nr tel. +94 773 585997 e-mail: senora.jkh@keells.com

Przelot
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przelot bezpośredni), 

W regionie

Negombo: tętniąca życiem turystyczna miejscowość, która dawniej była typową wioską rybacką. O niegdysiejszym charakterze miasta przypominają targi rybne, kolorowe łodzie rybackie oraz menu lokalnych restauracji pełne wyśmienitych potraw z owoców morza.

Kalutara: Urocze, turystyczne miasteczko z szerokim wyborem barów, lokalnych restauracji oraz sklepików. Na osoby zainteresowane historią czeka stupa Gangatilaka, która jest jedną z największych stup na Sri lance oraz zamek Richmond inspirowany architekturą pałaców Maharadżów.

Bentota: niewielkie, turystyczne miasteczko, będące lankijską stolicą sportów wodnych. Malowniczo rozciąga się nad niewielką zatoką, nad którą znajduje się wiele barów i restauracji kuszących zapachami lokalnej kuchni.

Tangalla: To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, zlokalizowana na południowym wybrzeżu wyspy. Jest bramą do bezkresnych wód oceanu gdzie skrywa się podwodne życie. Region znany z obecności wielu wspaniałych zwierząt morskich  np. delfiny lub wieloryby które można podziwiać w tkacie rejsów.


 

 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Sri Lance, trwa od początku listopada do końca marca.

The Palms

Udostępnij
Dodaj do schowka
The Palms
Galeria (10)
The Palms
The Palms
The Palms
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Kameralny hotel z miłą obsługą, który polecamy szczególnie parom szukającym relaksu, chcącym wypocząć wśród zieleni i uciec od blichtru charakterystycznego dla wielkich kurortów. Bliskość Bentoty sprawia, że jest to idealny hotel dla osób nastawionych zarówno na plażowanie jak i odkrywanie lokalnego życia.

Długość lotu

11 godz. 50 min.

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie jak w opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 01.02.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Położenie

Ten przyjemny hotel położony jest w niewielkiej miejscowości Beruwala, na ładnie zagospodarowanym terenie zielonym, porośniętym drzewami palmowymi. Miejscowość Bentota z szerokim wyborem restauracji, barów i sklepów, oddalona jest o ok. 6 km. Hotel położony jest w odległości ok. 60 km od centrum Colombo oraz ok. 95 km od lotniska.

Mapa

Plaża

Obiekt zlokalizowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, kantor wymiany walut, restauracja główna Golden Palms z widokiem na ogród, restauracja a’la carte przy plaży Fisherman's Wharf serwująca dania z owocami morza, 2 bary: główny oraz bar przy plaży, coffee shop. Duży basen z wydzieloną częścią dla dzieci, ręczniki plażowe, leżaki i parasole dostępne przy basenie bezpłatnie, dobrze wyposażona siłownia. Za dodatkową opłatą: sklepiki z pamiątkami, ubraniami i biżuterią, fryzjer.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój deluxe

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 2 pokoje

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(pokój deluxe)

Za osobę7 780
Razem
15 560 zł
Zaliczka 15% 2 330 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Zostały ostatnie 2 pokoje

Opinie klientów

Opinie o The Palms

2.0 / 6(1 opinia)
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
1.0
Pokój
4.0
Położenie i okolica
2.0
Rezydent
4.0
Sport i rozrywka
3.0
Wyżywienie
3.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

2.0/6

Małgorzata, Sieradz 04.01.2015

Grudniowy pobyt.

To był nasz 3 pobyt na Sri Lance w ciągu ostatnich 5 lat.Najgorszy!!!Zawiodłam się na Rainbowtours.Po rozmowie z rezydentką wiem,że nikt z biura nie był w tym hotelu,a opinie zasięgnięto z internetu.To niedopuszczalne!!! To nie jest kameralny hotel,choć tak go oceniło biuro.W weekendy zjeżdża się mnóstwo miejscowych gości.Te liczne rodziny są bardzo hałaśliwe a ich normy zachowania różnią się od ogólnie przyjętych:np wielogodzinne moczenie się w getrach i tunikach w basenie a nawet w bluzie dresowej z kapturem na głowie.Nic dziwnego,że woda w basenie jest mętna mimo codziennego porannego czyszczenia przez obsługe. Wieczorne programy rozrywkowe w otwartym lobby trwają do północy i przy zamkniętych oknach słychać je w pokojach,chociaż nie każdy i wciąż ma ochotę w nich uczestniczyć. Największym jednak rozczarowaniem jest plaża która nie jest wcale ani piękna ani szeroka jak podaje biuro,tylko brudna,dość wąska jak na Sri Lankę,ciągle mokra,poprzecinana co i rusz rzeczkami "smródkami"spływającymi z okolicznych wiosek.Woda jest mętna także z powodu wpływającej jakiś kilometr dalej rzeki Bentoty.Na plaży szczególnie po deszczach można znależć prócz patyków i korzeni(co się może zdarzyć) także śmieci ,plastikowe butelki,szkło, żarówki(w czasie 1 spaceru znależliśmy 5 sztuk!!!). Na ładną plażę jeżdziliśmy tuk-tukiem do Bentoty. Hotel b.ładny architektonicznie,pokoje bez zastrzeżeń,jedzenie też.To są te ***. Natomiast lokalizacja nie do przyjęcia.Absolutnie nie polecam.Jeśli ktoś na jego podstawie wyrobi sobie opinię o Sri Lance to błąd.Powinien zostać wycofany z oferty z wyżej wymienionych powodów.
Pokaż wszystkie opinie

Zachodnia sri lanka - pogoda

Grudzień

25

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Sri Lance na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem