Opinie o Dolcestate
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Hotel Dolcestate
Ewa, --- 28.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymiZadbany, kameralny hotel. Cisza, spokój, można wypocząć. Pokoje codziennie sprzątane oraz codzienna wymiana ręczników. Jedzenie ok, każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze, najbardziej urozmaicone i smaczne kolacje. Śniadania monotonne, codziennie takie same, mogło by być więcej warzyw i owoców. Ogólnie oceniam hotel na 4+
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Piękna Sycylia
Jadwiga, Busko-Zdrój 29.08.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąHotel i sam pobyt super.Rezydentka wielce pomocna, fajnie opowiada podczas wycieczek.Jedynie przed czym ostrzegam-to przed "kolacją galową" w hotelu-żenada.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Hotel pośrodku niczego...
M 23.09.2024 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymiW pobliżu hotelu nie ma żadnego sklepu, żadnej restauracji. Do najbliższego dworca kolejowego kilka kilometrów, które trzeba pokonać ruchliwą ulicą beż chodnika. Wyżywienie-beż zarzutu. Duże urozmaicenie, pyszne desery :)
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Sycylia hotelDolcestate
Anna, Tarnobrzeg 08.07.2022 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymiSycylia urzekła mnie cudnym krajobrazem, błękitem morza i słodyczami. Hotel niestety nie spełnił moich oczekiwań, pokoje są przydzielane jak sądzę według uznania recepcji w standardzie od bardzo przeciętnego do dobrego, mimo że wykupione były w opcji standard . W części pokoi jest dostępny czajnik i filiżanki , w innych tylko plastikowe kubki. Jedzenie jak dla mnie smaczne a słodycze, ciasta wyśmienite. Obsługa generalnie bardzo uprzejma i stara być się pomocną. Plaża dla mnie trudna ,wizualnie niezbyt przyjazna w porównaniu do hoteli w sąsiedztwie , ale morze czyste, ciepłe z łagodnym brzegiem ,tylko trzeba pamiętać o butach do wody ze względu na kamienistą część plaży . Podsumowując hotel to trzy gwiazdki a nie cztery, no może mały plus za słodycze.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Pobyt w hotelu Dolcestate
Tomasz 17.05.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąOgólnie to All taki bardzo biedny, jedzenie na stołówce niby na ciepło a wszystko zimne . Pokoje bardzo fajne ale przez ściany wszystko słychać nawet rozmowy nie wspominając jak ktoś załączył Tv. Wokół hotelu zero infrastruktury,dojazd do Cefalu pociągiem i dojście do stacji PKP 3.5 km.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
pobyt
Klaudia 25.11.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 26-35 lat, z rodzinąPobyt ogólnie udany, zadbane i czyste pokoje, miła obsługa, jedzenie też w porządku - duża różnorodność potraw, ale chyba najbardziej przypadły mi do gustu śniadania. Animatorzy również spisali się na 5 :)
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Spokojny wypoczynek – idealne miejsce na oderwanie się od codzienności
Ilona 25.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 26-35 lat, z rodzinąHotel Dolcestate na Sycylii to świetna propozycja dla osób, które marzą o spokojnym wypoczynku z dala od zgiełku i tłumów. Położony na uboczu, z dala od większych miast, gwarantuje ciszę, relaks i możliwość pełnego „resetu”. Jednak warto mieć na uwadze, że lokalizacja hotelu wiąże się również z pewnymi ograniczeniami – okolica jest dość senna, a komunikacja miejska słabo rozwinięta. W pobliskim miasteczku praktycznie nic się nie dzieje, więc osoby liczące na wieczorne spacery po deptaku czy lokalne atrakcje mogą poczuć się zawiedzione. Stacja kolejowa ok. 4 km od hotelu, ubery/taksówki - raaaaczej nie jeżdżą. Pokoje ok. Na duży plus zasługuje plaża hotelowa – kamienista (co może nie każdemu odpowiadać), ale za to bardzo czysta i spokojna. To świetne miejsce na kąpiele w morzu i opalanie z dala od tłumu. Minusem są niestety leżaki, które zdecydowanie najlepsze lata mają już za sobą i przydałaby się ich wymiana. Jeśli chodzi o wyżywienie – naprawdę dobre! Obiadokolacje były bardzo smaczne i różnorodne, codziennie można było spróbować czegoś nowego z kuchni włoskiej i lokalnej. Śniadania z kolei przeciętne – wybór wystarczający, choć brakowało większej ilości warzyw (praktycznie tylko ogórek i pomidor). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pani Monika – pilotka z biura Rainbow, która towarzyszyła nam podczas wycieczek fakultatywnych. Jej wiedza, pasja i sposób opowiadania o Sycylii sprawiły, że każda wycieczka była ciekawa i świetnie zorganizowana. Dzięki niej udało się lepiej poznać wyspę i jej kulturę. Podsumowując: hotel Dolcestate to bardzo dobre miejsce na spokojny wypoczynek, szczególnie jeśli celem jest relaks nad morzem i odcięcie się od codziennego pędu + wycieczki fakultatywne. Warto jednak wcześniej mieć świadomość ograniczeń wynikających z lokalizacji – to bardziej miejsce na leżenie z książką niż aktywne zwiedzanie (chyba, że wynajmiemy auto i będziemy jeździć na własną rękę).
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wakacje na Sycylii
Grażyna 17.07.2023 | Tagi: 56-65 lat, w parzeObiekt nieduży, cicho, spokojnie, basen wystarczający, jedzenie skromne ale smaczne. A poza tym nie ma w pobliżu żadnego sklepu, restauracji, baru. Kawa tylko na basenie bardzo nie dobra. Nie ma dokąd pójść w okolicach hotelu. Nawet woda do kupienia tylko w hotelu. A wielkim absurdem jest płatna woda do kolacji. Rozumiem, że wino jest płatne, ale woda ?? Naprawdę??
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wyjazd 7 dniowy - czerwiec 2022
Piotr, Warszawa 30.06.2022 | Tagi: 46-55 lat, w parzeHotel kameralny i w mojej ocenie bardzo sympatyczny i spokojny. W pobliżu oprócz jednego fajnego baru nie ma żadnych sklepów czy życia kulturalnego, ale zależy czego oczekujemy. W hotelu stosują ich karty płatnicze zasilane kasą w recepcji, którymi płacimy w barze czy restauracji za napoje przy kolacji. Ostrożnie z zasilaniem tej karty, bo nie zwracają pozostałych środków. Minimalne zasilenie 5 euro. Ceny w barze są wygórowane, ale nie ma konkurencji to nie ma się co dziwić. Sklepów na miejscu brak, nawet takich hotelowych. Pokój mieliśmy od strony bramy wjazdowej na piętrze i był super. Mega duży: salonik z TV i szafą, osobna kuchnia w pełni wyposażona z lodówką i kuchnią gazową oraz stołem jadalnym, duża sypialnia, łazienka i mega duży taras. Basen niewielki, ale do pływania spoko. Plaża też spoko. Nie ma żadnych problemów z leżakami. Animacje beznadziejne, i wieczorne tzw. disco również, bo bardziej sami się bawią animatorzy niż dbają o rozrywkę gości. Tu lekka porażka. Jedzenie ujdzie, ale szału nie ma. Da się zjeść i każdy coś znajdzie, ale ma nic specjalnego czy wyszukanego smakowo. Uroczysta kolacja w poniedziałek - jedzenie oprócz przystawki i deseru - beznadziejne, a momentami wręcz nie jadalne. Opinia jest faktyczna, i proszę nie zrażać, ale czasem cena determinuje jakość i oczywiście dużo zależy od oczekiwań. My wypoczęliśmy i nie narzekaliśmy. Gdyby kuchnia była na wyższym poziomie, nie przeginali z tymi kartami płatniczymi, obniżeli ceny barowe i zadbali o smacze przystawki w barze, zadbali o dyskotekę wieczorną dla gości a nie dla animatorów z tańcem synchronicznym i otworzyli kilka sklepów na miejscu, a moze jeszcze otworzyli jaką restaurację a la carta, to byłoby mega super. Wycieczki z biura typu Etna czy po Sycylii - super. Pani Monika - rezydent super i fajne wycieczki, polecam. W sumie fajny wyjazd, i pewno jeszcze kiedyś wrócimy na Sycylię. Polecam. Biuro Podróży również - nie mamy zastrzeżeń na organizację, wg nas profesjonalnie i pod klienta.
4.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wakacje lipiec 2019
Kasia 23.07.2019 | Tagi: 26-35 lat, w parzeHotel sam w sobie bardzo ładny i zadbany. Do plaży ktora jest kamienista niedaleko ale akurat podczas naszego pobytu fale były duże co uniemożliwiało pływanie, plaża zdecydowanie nie dla dzieci. Większość obsługi w hotelu nie zna języka angielskiego co może stanowić pewien problem w komunikacji z kelnerami. W pobliżu jeden sklep w którym można też coś zjeść, ponieważ jest to jedyny sklep w pobliżu ceny są też zawyżone, następny sklep kilka kilometrów dalej. Brak opieki rezydentów rainbow już po przylocie ciężko ich było znajsc na lotnisku, brak opieki w drode powrotnej na lotnisko dla nas Nie stanowiło to problemu ale byli osoby starsze które nie umiały języka i gdyby nie pomoc innych osób z wycieczki mieli by problem z powrotem do kraju.