Opinie o Dolcestate

Kategoria lokalna: 4

5.1/6
(197 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
4.0
Obsługa hotelowa
5.4
Plaża
3.9
Pokój
5.2
Położenie i okolica
3.9
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
4.2
Wyżywienie
5.1
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Osłodzony

    Joanna, - 22.09.2022 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Hotel na dobrym poziomie, jedzenie bardzo dobre wszystko świeże i każdy znajdzie coś dla siebie . Pokoje sprzątane codziennie. Brak wody mineralnej czy czajnika w pokoju to normalne na Sycylii. Do sklepu dosyć daleko ale można zrobić sobie spacer .

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Polecam

    Katarzyna 31.07.2019 | Tagi: 26-35 lat, ze znajomymi

    Sycylia piękna. Pobyt w hotelu uważam za udany. Czysto, dobre jedzenie. Wspaniała obsługa. Zawsze wolne leżaki. Fajny basen - jest jak popływać. W okolicy bar gdzie można kupić podstawowe produkty. Brak sklepu.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Dolcestate

    Waldemar, Łódź 18.09.2021 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Bardzo dobry hotel z doskonałym i urozmaiconym jedzeniem. Fajna grupa animacyjna /dwie dziewczyny i chłopak/

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    25

    Sycylia po raz drugi

    Andrzej, Warszawa 28.03.2014 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Bardzo dobry 4* hotel. Ciekawie zaaranżowany architektonicznie, trochę w stylu arabskim. Duże pokoje, wygodne, dobrze wyposażone. Mieliśmy pokój z dość dużym tarasem oraz z dalekim widokiem na morze.Bardzo miło spędziliśmy dwa tygodnie, zwiedzając oddalone o ok.6 km Cefalu . Uczestniczyliśmy w ciekawej wycieczce do Palermo tym, bardziej że oprowadzał nas po mieście pan Marcin Sukiennik, pasjonat miasta i mieszkający w Palermo. Wypożyczonym na dwa dni samochodem zwiedziliśmy okolice nadmorskie oraz zapuściliśmy się w góry, spacerując w urokliwych miasteczkach ,położonych na ich szczytach. Niezapomniane wrażenia pozostawiło Cefalu, które odwiedziliśmy trzy razy. Był to nasz drugi pobyt na Sycylii i tym razem jesteśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. W przyszłości wybierzemy się jeszcze raz na Sycylię, tym razem w rejony zachodnio - południowe. Polecamy pobyt w okolicach Cefalu.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    10

    dolcestate

    Krzysztof, Białystok 15.07.2015 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    udany. Odpoczynek od pracy.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Pobyt 8 dni czerwiec 2024

    Magda 03.07.2024 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Hotel bardzo czysty. Jedzenie typowo włoskie, ale smaczne i różnorodne. Opcja all inclusive bardzo różni się od tej, którą spotkamy w Grecji, Turcji czy Egipcie. Z tego powodu oraz z powodu lokalizacji warto ją wybrać, gdyż hotel położony jest na końcu świata. Do sklepu czy restauracji trzeba dojechać busem za opłatą, do Cefalu. Raz w tygodniu jest uroczysta kolacja, taka elegancka forma integracji z muzyką. Bardzo dobry pomysł. Wykupując wycieczki fakultatywne pobyt oceniamy bardzo dobrze. Koniecznie polecamy Wyspy Liparyjskie. Minus dajemy za chaos ze stolikami przy posiłkach. My mieliśmy stolik 3 osobowy i okazało się, że inny pokój również dostał ten sam stolik. Stoliki są przypisane do numeru pokoju. Opaski czerwone są dla all inclusive a i tak obsługa ma z tym problem. Dużym plusem jest Pani rezydent. Bardzo miła i kompetentna osoba.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Bardzo udane wakacje

    Magdalena, Gdańsk 22.08.2018 | Termin pobytu: lipiec 2018 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    To mój kolejny pobyt na Sycylii i równie udany. Polecam każdemu kto chciałby zobaczyć zarówno najwieksze atrakcje wyspy jak i mniejsze miescowości pełne sycylijskiego uroku.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Etna zdobyta

    Waldemar, Nowe Miasto nad Pilica 01.10.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Hotel -pokój położony przy drodze i linii kolejowej. Mały dyskomfort w czasie pobytu w nim. Wyposażenie pokoju standard. Posiłki urozmaicone, duży wybór potraw włoskich i owoców morza. Czasem zdarzało się , że posiłki gorące były podane za zimne. Plaża kamienista niezagospodarowana. Obsługa hotelu bez uwag Rezydent na ocenę wzorową. Podczas wycieczek przekazywane informację przez Panią rezydent były bardzo interesujące , potwierdzone literaturą.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Fajnie,ale lekki niedosyt za tą cenę

    Katarzyna 20.09.2022 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Hotel nam się podobał, wyżywienie smaczne, ale all inclusive bardzo okrojony. Słabe godziny wylotu. Z Katowic mieli dzień dłużej,za tą samą cenę.

    4.5/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    23

    Dolcestate - słodki czerwiec na Sycylii

    Piotr, Gdańsk 16.07.2018 | Termin pobytu: czerwiec 2018 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Tygodniowy pobyt w drugiej połowie czerwca uważamy za udany. Pogoda jak na ten okres lekko kapryśna - w czasie objazdu wyspy spotkał nas deszcz raczej rzadki w czerwcu na Sycylii. Hotel zgodny z opisem katalogowym Rainbow. Transfer z lotniska około 2 godzin autostradą (ok.180km). Trzeba uświadomić sobie, że położenie obiektu w niedlaekim sąsiedztwie strefy przemysłowej, bez możliwości pieszych wędrówek poza terenem hotelu i ew. eskapady plażą może być uciążliwe. Brak w najbliższej okolicy sklepów, chodników etc - wyjątkiem jest przyjemna restauracyjka opisywana przez wiele osób położona około 100 metrów kierując się na lewo od bramy hotelu. Hotel o ładnej architekturze, niska (parter+piętro) klasyczna sycylijska zabudowa z dachówką, ładne patio z fontanną i salami konferencyjnymi, bar główny, restauracja, recepcja i dojście do basenów ciekawie zaprojektowane. Przyzwyczajenia wymaga położenie niektórych pokojów. Specyficzny jest też system płatności w restauracji i barach za pomoca karty magnetycznej, którą trzeba doładowywać w recepcji. Minimalna kwota doładowania to 5 Euro. saldo karty możemy sprawdzić wszędzie tj. w restauracji, barach i recepcji. trzeba pamiętać, że środki, które pozostają na karcie nie podlegają zwrotom - trzeba rozsądnie doładowywać kartę mniejszymi kwotami, np. 20 Euro na start przy opcji HB. Przy All inclusive karta bez środków służy jako potwierdzenie transakcji do rozliczeń/statystyk wewnętrznych obiektu. Wybraliśmy opcję HB ze względu na bardzo drogą opcję Full board i All inclusive, których ze względu na plan objazdu wyspy nie moglibyśmy racjonalnie wykorzystać. W zależności od charakteru pobytu można te opcje rozwazażyć, chociaż z rozmów z osobami, które opcję All wykupiły wnioskowalismy dość słaby jej poziom daleko odbiegajacy od standardów greckich, hiszpańskich, tureckich czy nawet egipskich:)