Opinie o Dolcestate

Kategoria lokalna: 4

5.1/6
(197 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Atrakcje dla dzieci
4.0
Obsługa hotelowa
5.4
Plaża
3.9
Pokój
5.2
Położenie i okolica
3.9
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
4.2
Wyżywienie
5.1
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Ogólnie ok

    ANDRZEJ, Olsztyn 13.07.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Hotel spełnił nasze oczekiwania, obsługa bardzo miła, jedzenie smaczne. Minas za brak wody butelkowanej w pokoju. Przyjechaliśmy rano i nie mieliśmy nawet czym popić tabletek. A niestety hotel na odludziu, w pobliżu nie ma żadnego sklepu (najbliższy ok 3 km). Bar czynny od 10.00 - może rozwiązaniem byłaby możliwość zakupu wody w recepcji, tak jak tytoniu. Wycieczki fakultatywne bardzo fajne, ciekawe i skrupulatnie zorganizowane. Polecamy wypożyczalnię samochodów, wystarczy zamówić w recepcji, przyjeżdża Pani i bezproblemowo w ciągu 15 min załatwia formalności, a samochód jest podstawiany pod hotel. Polecamy także Ubera - zamawianego również przez recepcję. Plaża kiepska, w ogóle nie zagospodarowana, kamienista. Baseny i bar przy basenach ok. Ogólnie wyjazd udany.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    20

    Wakacje-wrzesień 2017-Para

    Para 40-latków 22.09.2017 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Byliśmy w hotelu Dolcestate na poczatku wrzesnia 2017. Z pobytu byliśmy bardzo zadowoleni. Choć początki nie były obiecujące, pierwotnie zaproponowano nam mały i ciemny pokój , później apartament z mrówkami, skończyło się na pięknym apartamencie z ogromnym tarasem. Hotel znajduje się w przepięknym ogrodzie, niesamowity basen otoczony palmami...dojście do plaży pomiędzy innymi zabudowaniami. Plaża kamienista więc trzeba mieć buty do wody. Nastawieni byliśmy na animacje, które niestety były już ograniczone na początku września. Jedzenie urozmaicone, dużo owoców morza, raz zaserwowano nawet ślimaki. Na kolacje trzeba przychodzić wcześniej, gdyż jedzenie szybko się kończy i trzeba trochę czekać na uzupełnienie. W okolicy hotelu nie ma w zasadzie nic, jedynie restauracja prowadzona przez sycylijską rodzinę, przydała się....gdyż wykwaterowanie z pokoju jest do godziny 10 rano mimo transferu na lotnisko o godz. 19. Niewątpliwym plusem są busy hotelowe do Cefalu, które jeżdzą kilka razy dziennie. Warto udać się na zwiedzanie Palermo , niesamowite wrażenia robi też Etna, której pierwotnie nie planowaliśmy..niekoniecznie jako wycieczka fakultatywna, można bez problemu wynając samochód w hotelu. Jeśli szukacie wypoczynku w pięknym i spokojnym miejscu ...zdecydowanie polecam.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Fajne wakacje

    Katarzyna 26.08.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Zaczynamy od zalet, a tych jest więcej, hotel zadbany, czyściutko, obsługa w recepcji super pomocna, jedzenie z dobrych produktów, super przygotowane, ogromny plus, owoce morza każdego dnia, pyszna kuchnia sycylijską, szef kuchni w pełni profesjonalista i jego ludzie, baseny fajne, animatorzy dobrze przeszkoleni, hotel na uboczu ale nie ma problemu z dojazdem do Palermo czy Cefalu, bus z pod hotelu, druga opcja taxi zamawiamy w recepcji i dowowozi 4 km do stacji kolejowej, no i minusy, Kamienista plaża, piasek zaczyna się po 30 metrach, trzeba dopłynać, i jest głębokość do pasa, i paseczek. Wracamy do plusów samochód do wynajecia w hotelu, dwie firmy do wyboru, ceny rozsądne. Polecamy.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    hotel Dolcestate

    JOANNA, WARSZAWA 07.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Hotel i basen jak na zdjeciach, klimatyzacja dziala, pokoj sprzatany codziennie, uwaga niektore pokoje tzw wewnętrzne czyli okna na wewn. patio, jedzenie bardzo dobre, duzy wybor na sniadania i obiady (codziennie 2 posilki miesne i 2 rybne, warzywa, salaty, owoce, 2-3 desery), obsluga bardzo mila, pomocna, rozmawia po angielsku i francusku, hotel jest po srodku niczego, do stacji kolejowej Campofelice okolo 4 km, w hotelu jest kilka rowerów (kaucja 50 euro), niedaleko stacji kolejowej 2 supermarkety, w hotelu mozna tez wypozyczyc samochod; plaza 200 m od hotelu, na plazy lezaki, ratownik do godz 18, prysznic, plaza piaszczysto-kamienista, brudna niestety, zejscie do wody kamieniste okolo 3-5 metrow, potem piasek, animacja przy basenie codziennie 10-18, bylam z corkami nastolatkami, bylysmy bardzo zadowolone, polecam

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    relaks

    PIOTR 03.08.2017 | Termin pobytu: lipiec 2017 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Hotel bardzo czysty. nie brakuje leżaków przy basenie. Jedzenie bardzo smaczne. Dobry dojazd do Cefalu- warte odwiedzenia. Brak terenów spacerowych i jakichkolwiek sklepów w okolicy, tylko jeden bar. Poza terenami hotelowymi plaże bardzo zaśmieecone.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Lokalizacja

    Agata, Łódź 11.07.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Hotel bardzo ładny , czysty , sprzątane codziennie . Jedzenie dobre , dla mężczyzn trochę mało mięsa . Plaża ładna , ale kamienista , trzeba koniecznie buty do wody . Okolica spokojna minus to 4 km do najbliższego sklepu , bardziej polecam w tym hotelu allclusive , jeśli ktoś posiada dzieciaki , gdyż niema restauracji w pobliżu . Ogólnie spokojny hotel , trochę za mało rozrywki dla dorosłych w sensie dyskoteki i muzyka na żywo . Wrażenia dobre .

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    0

    Odpoczynek

    rodak2001@poczta.fm 13.08.2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Hotel super. Naprawdę można tu odpocząć a na tym mi zależało po ciężkim roku. Obsługa bardzo miła i pomocna. Jedyny minus to ograniczone posiłki dla wegetarian nawet przy all inclusive. Choć muszę przyznać że na kolacji powitalnej dla wszystkich postarali się.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    12

    Hotel godny polecenia!

    Kejta 10.07.2017 | Termin pobytu: lipiec 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Polecam osobom, które lubią spokój, wypoczynek i nie objadanie się!

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    3

    Ocena Dolcestate

    Krzysztof, Warszawa 26.05.2022 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Komentarz dotyczy Biura Podróży Rainbow: największym problemem były zmiany terminu i miejsca wylotu z Polski i zmiana linii lotniczych i miejsca przylotu z powrotem.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Wyjątkowo spokojne miejsce

    Dariusz Stefan, Łódź 27.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodziną

    Dość kameralny hotel położony na uboczu - i to jest jego wielki plus. Pełen spokój, brak walki o leżaki , czy miejsce przy basenie lub na plaży. No właśnie - określanie tego plażą to trochę na wyrost. Dojście do wody lub na brzeg po kamieniach do przyjemności nie należało. Bez butów nawet nie ma co próbować. Woda jednak ciepła, dalej nawet piasek na dnie... To był duży minus, jednak hotel posiadał wiele plusów - przyjazna atmosfera, dobre jedzenie i spokój zdecydowanie rekompensowały minus kamienistej plaży. Hotel położony na uboczu powodował jeszcze jedną niedogodność - wszędzie trzeba było jechać. Niestety Włosi nie wpadli jeszcze na pomysł budowy dróg wraz z chodnikami lub chociażby poboczami. Jako przykład mogę podać, że ok. 2km od hotelu znajdują się wykopaliska Himera (teren bitwy + ruiny świątyń). Czyli dystans na fajny spacer? Nic bardziej mylnego - nie można tam dość na piechotę! No chyba, że ktoś lubi życie na krawędzi i spacer drogą bez pobocza. Nawet obsługa hotelu zdecydowanie tego odradzała. Wieczorem także nie ma gdzie się po prostu przejść. Nie chciałbym jednak, żeby wybrzmiało to jako narzekanie. Pobyt zdecydowanie oceniam pozytywnie - można było odpocząć i pozwiedzać. A o to przecież chodzi, prawda? Zdecydowanie wielki plus dla pilotki - pani Monika to zdecydowanie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wycieczki z nią były prawdziwą przyjemnością. A to przecież ludzie tworzą atmosferę.