Opinie o Dolcestate
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Super wypoczynek
hs 17.09.2017 | Tagi: 56-65 lat, w parzeJak każdy wypoczynek ma swoje plusi i minusy. Wyjazd należy do udanych.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cudowna Sycylia
Teresa, Opole 04.07.2024 | Termin pobytu: czerwiec 2024 | Tagi: 56-65 lat, w parze1. Hotel - dla osób które nie lubią wędrówek po sklepach. Trzeba jednak zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy (na wyposażeniu tylko suszarka do włosów i papierowe kubeczki do mycia zębów). Teren hotelowy pięknie zadbany. posiłki obfite, bardzo smaczne, bez kolejek. Basen, blisko do morza, plaża kamienista (leżaki bezpłatne, konieczne buty do wody). W poniedziałek uroczysta kolacja z muzyką na żywo. Opcja - dwuposiłkowa super. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych - bardzo ciekawych, urozmaiconych - polecam ! Rezydentka - przewodniczka Monika - bardzo kompetentna i sympatyczna.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Przyjem
Mariusz, Warszawa 03.10.2019 | Tagi: 46-55 lat, w parzehotel czyściutki, zadbany, raczej kameralny z niezbyt rozbudowaną infrastrukturą . My byliśmy już po szczycie sezonu we wrześniu . Obsługa bardzo uprzejma i miła, szczególnie pani Aleksandra -kelnerka. Pokój średniej wielkości urządzony dość skromnie ale funkcjonalnie - brakowało jedynie miejsca na dwie walizki . W naszym pokoju balkonik wychodził na wewnętrzny dziedziniec - trochę to krępujące gdyby chciało się spędzać tam czas bo widać chodzących turystów - trochę brakowało intymności. Ale spędzaliśmy niewiele czasu w pokoju i na balkonie więc nie był to problem. Lazienka przestronna czysta pokój i łazienka sprzątane codziennie codziennie wymieniane ręczniki. Wyżywienie - śniadania kontynentalne włoskie, obiadokolacje smaczne zróżnicowane bogate menu . Otoczenie na terenie hotelu zadbane, ale infrastruktura dość skromna więc osoby z dziećmi mogły by czuć niedosyt. Z animacji i basenów nie korzystaliśmy . Plaża blisko , małym spacerkiem . Dostępne leżaki i parasole bez dopłaty . Plaża mała , kamienista niezbyt urodziwe otoczenie . Konieczne buty i to najlepiej bez dziurek i otworków bo drobny żwirek wchodzi do butów . Samo otoczenie hotelu mało ciekawe w pobliżu jeden barek, gdzie można zjeść i napić się wina lub kawy . W barku bardzo mili ludzie witający gości po polsku - co było ogromnie sympatyczne .
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
wiewald
Wiesław, Gdynia 11.10.2016 | Tagi: 56-65 lat, samemuHotel na bardzo wysokim poziomie. Byłem we wrześniu i jest to okres, kiedy dominują seniorzy. Spokój, cisza znakomity wypoczynek. Bardzo atrakcyjnie wycieczki proponowane przez rezydenta, Panią Jolę, która znakomicie wspomaga oraz oprowadza po zabytkach Sycylii, a jest ich co nie miara. Posiłki bardzo dobre, kuchnia południowa. Duże wrażenie robi inviting party pierwszego wieczoru pobytu. Istotnym mankamentem pobytu była organizacja ostatniego dnia pobytu. Z pokoi wymeldowano turystów o godz. 10.00, zaś transfer na lotnisko miał miejsce o godz. 23.00. Wprawdzie można było koczować na terenie hotelu, nie mniej zważywszy osoby z dolegliwościami (piszący po zawale) oraz osoby wiekowe, postuluję aby Biuro w swojej ofercie zamieszczało wariant umożliwiający za dopłatą przedłużenie pobytu w pokojach do godziny transferu na lotnisko. Poza opisanym mankamentem, wyjazd bardzo udany.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Smaki Sycylii
Anna z Januszem 17.07.2017 | Tagi: 56-65 lat, w parzePobyt w hotelu Dolcestate uważam za bardzo udany. Wprawdzie początek nie był obiecujący , gdyż przyjechaliśmy z lotniska na miejsce ok. godz. 9,00 a pokoje miały być gotowe dopiero za kilka godzin ale tu bardzo pomocna okazała się p Jola nasza rezydentka . Pokoje dostaliśmy wczesniej i mogliśmy odpocząć, to było bardzo ważne dla całej grupy. Dostaliśmy duży , przestronny pokój z wygodnym łóżkiem, pościel zmieniana codziennie, CZYŚCIUTKO, W hotelu dużo miejsc do odpoczynku i relaksu , dużo zieleni i pachnącej lawendy , basen czysty , dużo leżaków . Jednakże sam hotel usytuowany na uboczu , daleko od miasta , sklepów, kawiarenek i atmosfery Sycylii , na czym nam zależało. Plaża kamienista ok 400 m od hotelu , trudno tam spacerować i korzystać z kąpieli wodnych . ZNAKOMITE jedzenie , codziennie przygotowywane posiłki ze świeżych ,często lokalnych produktów , owoce , warzywa , owoce morza , pasty- wyrafinowane . Słodkości niestety mnie skusiły i poddałam się tortom, tartom, ciasteczkom z owocami i świeżym owocom , warto było, do dziś tęsknię za niektórymi smakami. Zawsze można było liczyć na pomoc obsługi w każdej sytuacji , to dla nas bardzo miłe - gratuluję takiego zespołu pełnego zaangażowania. Sycylia piękna , pachnąca słońcem i lawendą, świeżymi ziołami i pysznym jedzeniem. Miasteczka urokliwe pełne zabytków i tradycji , warto tam pojechać.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Potwierdzam
Irena z siostrą 26.05.2017 | Termin pobytu: maj 2017 | Tagi: 56-65 lat, z rodzinąPotwierdzam przeczytane przed wyjazdem opinie innych podróżnych o wspaniałej obsłudze hotelowej, szczególnie w restauracji, niespotykana dyskrecja i klasa jak w hotelach co najmniej typu Hilton. Hotel przyjemny urokliwa archtektura, ogólnie b. fajny.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Uroczy hotel
Ewa, ŁÓDŹ 31.07.2017 | Termin pobytu: czerwiec 2017 | Tagi: 26-35 lat, samemuBardzo ciekawy kompleks usytuowany na uboczu. Dookoła inne duże kompleksy hotelowe i tylko jeden bar. Do najbliższej miejscowości (4km od hotelu) lub Cefalu (13km) można zamówić busa w recepcji. Pokoje ładne - codziennie sprzątane, z klimatyzacją i lodówką (pustą) w pokoju. Przy basenie bar, drugi koło restauracji, ale żeby coś w nich kupić trzeba doładować "kartę hotelową w recepcji". Miejsca na posiłki przydzielane odgórnie. Leżaki koło basenu i na plaży za darmo - zwykle nie było najmniejszego problemu, by znaleźć wolne. Na tyłach basenowego baru ładne toalety. Codziennie (prócz poniedziałków) animacje i zajęcia przy basenie lub na boiskach należących do obiektu (streching, aqua areobik, boccia, szkoła tańca, rzutki, ping pong oraz zajęcia dla dzieci). Wieczorem gry i zabawy koło baru.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Spokojny hotel na uboczu
Aga 20.06.2017 | Termin pobytu: lipiec 2017 | Tagi: 26-35 lat, w parzeNiewielki hotel położony w sporej odległości od miasta (niby tylko 4km, ale dość ciężko dostępne). Hotel dla osób nastawionych na leniwy relaks. Cisza i spokój, niewiele animacji, jednak wynika to raczej z typu klienta. Cicha, leniwa plaża, jednak nieco dalej niż deklarowane 200m i zdecydowanie nie hotelową alejką. Plaża raczej kamienisto- żwirowa, bo piasku śladowe ilości, niemniej bardzo przyjemna. Wejście do wody kamieniste, jednak można przejść się ok. 200m do sąsidniego hotelu z "mostkiem" nad kamieniami i można pływać:) Jedzenie- niewielki wybór jednak 90% dań poprawnych lub bardzo dobrych. Obsługa nie zawsze nadąża donosić potrawy, więc momentami trzeba trochę poczekać na "świeżą dostawę", ponieważ wykładane ilości są niewielkie. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne dla osób chcących w ciszy i spokoju odpocząć i nie szukających problemów na siłę.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Dolcestate
Małgorzata, Ryki 09.06.2015 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymihotel bardzo ładny,niska zabudowa, ładnie wkomponowany w otoczenie, niezwykle czysto, zarówno w środku jak i na zewnątrz, piękne baseny i zieleń wokół hotelu. Jedzenie bardzo urozmaicone. Zwykle po ok. 3 dniach jedzenie hotelowe jest powtarzalne. W Dolcestate przyjemne zaskoczenie, przez 7 dni pobytu z przyjemnością spożywaliśmy posiłki, naprawdę smaczne, duża różnorodność surówek i sałatek. Jadalnia hotelowa wyposażona w stoliki czteroosobowe z ładną zastawą i codziennie czystym białym obrusem.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Dolcestate
Kamila 29.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymiWspaniały pobyt w hotelu Dolcestate na Sycylii! Jedzenie przepyszne, szczególnie kolacja powitalna – pyszne lokalne dania i świetna atmosfera. Hotel położony bardzo blisko morza, z pięknym widokiem i zadbanym terenem. Pokoje czyste, wygodne, z polskim programem TV (1 stacja). Co ważne – cudowny personel, serdeczny i pomocny, a do tego chętnie uczy się języka polskiego! Polecam każdemu, kto szuka relaksu i ciepłej, włoskiej gościnności.