Opinie o Dolcestate
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cudowny wypoczynek
Jacek 26.06.2017 | Termin pobytu: lipiec 2017 | Tagi: 46-55 lat, w parzeJesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w hotelu Dolcestate. 1. Wspaniała architektura hotelu.Niska zabudowa na dużej przestrzeni ze stosunkowo niewielką ilością pokoi. Wszystkie pomieszczenia czyste, eleganckie i przestronne. Tego się nie da opisać. To trzeba zobaczyć. 2. Bardzo duży (ok.800 m2) basen o różnej głębokości z wydzielonym brodzikiem. Dookoła basenu leżaki i parasole. Jest ich tyle, że starczy bez problemu dla każdego, kto chce odpoczywać przy basenie. Bar przy basenie. 3. Wyżywienie urozmaicone i bardzo smaczne (króluje kuchnia sycylijska). Raz w tygodniu oficjalna kolacja z serwowanymi do stolika daniami. 4. Kulturalna i miła obsługa ( dyskretna i na wysokim poziomie) . 5. Do plaży hotelowej dochodzi się przyjemną alejką (ok 200 m). Plaża jest kamienista, ale ładnie położona z leżakami i parasolami. Bez większego problemu można wejść do morza i popływać (dobrze jest mieć obuwie ochronne). 6. Pokoje stosunkowo duże i czyste (codziennie sprzątane). Chyba wszystkie mają taras. Łazienki też czyste (ręczniki zmieniene co drugi dzień). Bezpłatny sejf w każdym pokoju. Małym mankamentem jest centralnie sterowana klimatyzacja, ale w czerwcu nie powodowało to specjalnego dyskomfortu. 7. Trójka sympatycznych animatorów zachęcająca zarówno dorosłych jak i dzieci do wspólnej zabawy i różnych rodzajów aktywnego wypoczynku. Ale są też mankamenty. 1. Do najbliższej niewielkiej miejscowości Campofelice jest ok. 4 km (ok 40 min pieszo w jedną stronę, a żar z nieba bije), a do miasteczka Cefalu ok. 15 km. Do Cefalu (a warto odwiedzić to piękne miasteczko) możemy się dostać hotelowym busem (6 EUR od osoby w obie strony), który jeździ trzy razy dziennie (powrót dwa razy dziennie). Jeżeli nie zdążymy na ostatni bus o 18.00 to mamy problem (taksówka do hotelu kosztuje ok.30EUR). Są oczywiście rozwiązania pośrednie (pociągiem do Campofelice i później pieszo). Generalnie położenie hotelu z dala od jakichkolwiek miasteczek jest jego dużym mankamentem. 2. W pobliżu hotelu jest niewielki bar gdzie można w ograniczonym zakresie zjeść lunch. Nie ma natomiast w pobliżu żadnego sklepu. 3. Dużym minusem jest organizacja dojazdu do hotelu i zakwaterowanie w nim. Samolot z Warszawy przylatuje ok. 5-6 rano, a do hoteluprzyjeżdżamy autokarem ok.9.00 rano. Doba hotelowa zaczyna się o godz.15, a pierwszy należny posiłek to lunch (dla wersji all inclusive) lub obiadokolacja o 19.30 dla pozostałych. Co prawda hotel stara się jak najszybciej udostepnić pokoje ( w naszym przypadku czekaliśmy tylko ok. 1 godzinę), ale nie zawsze tak może być. Duży plus dla hotelu i minus dla biura podróży.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
5,5
Bogumiła, Kuźnia Raciborska 14.10.2015 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymiBardzo udane wakacje z Rainbow Tours.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Sycylia wyspa Słońca
Piotr, Śliwniki 13.08.2019 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąNa początek o samej Sycyli. Cudowna kolorowa wyspa. Zaskakuje ukształtowaniem terenu, rożnorodnością przyrody. 7 dni to za mało aby zobaczyć wszystko. Ludzie mili, zawsze odpowiadają na okazany uśmiech .Co do samego pobytu. Hotel Dolcestate, ładna zabudowa nie żaden kolos. Pokoje duże + łazienka + duży balkon. Uwaga jeżeli lecisz "Lastem" duże prawdopodobieństwo że dostaniesz balkon .. na korytarz wewnetrzny. Najlepsze balkon wg.mnie ulokowane na wewnętrzny basen. Basen główny duży jest gdzie popływać głębokość 1,60 m stopniowo głębokość maleje do 1,20m. Basen sprzątany codziennie. Nie ma problemów z leżakami- hotel ma z 60 pokoi.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
spokojnie i miło
Stefan, Bytom 23.07.2015 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeHotel zadbany, przyjemny, wyżywienie dobre. Mieliśmy odpocząć i odpoczęliśmy. Mankamentem jest nędzne otoczenie poza hotelem i dostęp do morza .
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Dolce vita w 2 tyg
Monika 31.07.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 46-55 lat, w parzeCały pobyt bardzo udany, jedyna rzeczą, którą w przypadku hotelu Dolcestate bym zmieniła to kwestia kwaterunku. My dotarliśmy około godz.9.00 i do 14.00 musieliśmy czekać na zakwaterowanie, bez śniadania i po opóźnionym locie z powodu warunków pogodowych w Pyrzowicach, więc dość zmęczeni. Za śniadanie musieliśmy zapłacić mimo iż był to 1 -szy już dzień naszego pobytu. Gdyby nie to, że nie doczytałam tej informacji w umowie a biuro ją jednak podała( i tu są w porządku) pewnie domagałabym się tej usługi. Tak pozostało tylko zapłacić, finalnie mniej niż podano nam na początku. I to był jedyny zgrzyt. Reszta pobytu rewelacyjna. Hotel kapitalny, jedzenie obłędne, i przede wszystkim rezydentka pani Monika Sobków, która zasługuje na osobny wpis. Dziewczyna naprawdę wie jak prowadzić wycieczki fakultatywne, jak je organizować, co pokazać w tej części wyspy, kompetentna i moc informacji o Sycylii, jej mieszkańcach, kulturze i jedzeniu. Rainbow mam nadzieję, że wie jakiego ma pracownika!!! Wyjazd ze wszech miar udany. Etna obłędnie majestatyczna, buchająca i dymiąca, Taormina urocza. Wyspy Liparyjskie ciekawe, Palermo - stolica niezapomniane, zwłaszcza targ z całym bogactwem wspaniałego sycylijskiego jedzenia i atmosferą typową dla Włochów i Sycylijczyków, obłęd, no i wjazd w interior, w góry Madonie. Cudowny dzień zakończony wspaniałym posiłkiem. Czego chcieć więcej? I jeszcze Cefalu, najbliższe hotelu miasteczko, bardzo urokliwe. Podsumowując wyjazd udany i to ze wszech miar!
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Dolcestate - 24.06-01.07.2018
Andrzej 09.07.2018 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąByliśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Widzieliśmy inne hotele w miasteczkach, bez pięknej roślinności, obetonowane, co prawda bliżej do sklepów i barów, ale z miejskim zgiełkiem. Polecamy Dolcestate, wypoczęliśmy tu znakomicie. Korzystaliśmy też z wycieczek organizowanych przez Rainbow na Etnę i do Taorminy oraz tzw, Sycylia Nieznana- po górskich miasteczkach z pysznym włoskim obiadem przy włoskich przebojach na akordeonie. Gorąco polecamy, po drodze ciekawe opowieści przewodniczki, sympatycznej P. Eli
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Super hotel
Dorota 07.06.2026 | Termin pobytu: maj 2026 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąHotel Dolcestate jest uroczy, magiczny z przepysznym jedzeniem i ze świetną obsługą hotelu. Pokoje codziennie sprzątane, czyste i duże baseny, nie brakuje leżaków zarówno przy basenie jak i na prywatnej plaży kamienistej położonej na wzniesieniu. Dogodne połączenia busem hotelowym do miasteczek: Cefal i Palermo. Pani Monika- rezydentka Rainbow to osoba kompetentna, empatyczna z ogromem wiedzy o wyspie, jej historii i ciekawostkach. Spokojna okolica lecz brakuje promenady i dojścia do sklepu oddalonego od hotelu 4 km.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Przyjemny sycylijski hotel
Łukasz, - 04.09.2024 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 26-35 lat, w parzeHotel w pełni spełnił nasze oczekiwania pod kątem 2 tygodni wypoczynku. Przestronny, dobrze utrzymany, przyjemny w odbiorze wizualnym i zapewniający wszystko co niezbędne dla wypoczynku połączonego z doraźnym zwiedzaniem. Na naszą ogólną pozytywną ocenę obiektu najbardziej zapracowały pokój, obsługa, animatorzy, restauracja i basen wraz z jego otoczeniem. Hotel zapewnia szeroki zakres usług (bus, taxi, wynajem rowerów), napojów alkoholowych i bezalkoholowych w dość przystępnych cenach jak na kraj, w którym środkiem płatniczym jest euro. Dla samoorganizujących się podróżników dostępny jest najem aut w przystępnych cenach. Na duży plus bliskość Palermo i Cefalu, do których można szybko i łatwo się dostać busem hotelowym i nim wrócić. Miasta warte zwiedzenia ze względu na architekturę, zabytki i typowo sycylijskie przeplatanki kulturowe w historii wyspy (wpływy normańskie, arabskie, bizantyjskie, gdzieniegdzie greckie). Sama organizacja wycieczki bardzo sprawna, bez zarzutów i w pełni punktualnie. Niestety, jedyny minus w tym zakresie to brak wyżywienia przy fakultatywnych wycieczkach całodziennych, co zmieniło się przez lata. W opinii mojej i żony organizator powinien zapewnić obiad w ciągu dnia, w szczególności, że są to wycieczki intensywne i energochłonne. W każdym razie nasz sierpniowy wypoczynek zaliczamy do BARDZO udanego :)
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Dolcestate
Aleksander, Gdynia 30.08.2018 | Termin pobytu: sierpień 2018 | Tagi: 46-55 lat, w parzeDziekuję za dobrą obsługę. Pozdrawiam Olek Dubowski
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Miejsce na odpoczynek z dala od zgiełku miast
Andrzej, Lublin 14.05.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeWygodny pokój, dobre wyżywienie HB. Hotel położony w "odludnym" miejscu, do najbliższego miasteczka 6 km bez komunikacji zbiorowej. Plaża kamienista, niezbyt dobrze utrzymana, leżaki dostępne, prysznic, ratownik. Przyzwoity basen hotelowy z leżakami, bez fajerwerków. Brak "ogrodowej" powierzchni wypoczynkowej. Dobre miejsce na krótki wypoczynek lub jako baza wypadowa na zwiedzanie okolicznych atrakcji wypożyczonym samochodem.