Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka bardzo udana, program ciekawy, może trochę za krótko w Kairze, bo tylko w programie są Piramidy, Sfinks i Muzeum, a Kair ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania. Pozostały program SUPER
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka bardzo fajna , godna polecenia.Dokupiliśmy wszystkie wycieczki fakultatywne, dzięki którym program był dosyć intensywny , .minusem tego wszystkiego było wczesne wstawanie , ale było warto.Można było wcześniej iść spać.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Wspaniały był rejs statkiem po Nilu. Obsługa w hotelach bardzo miła.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Warto wykupić wszystkie wycieczki fakultatywne. M.in. w programach jest fabryka papirusu, figurek z alabastru oraz esencji zapachowych. Gdyby nie hotel Royal Star ocena mogłaby być maksymalna. Obsługa w recepcji słaba, all inclusive słabe. Ocenę ratuje rejs na pokładzie Monaco - coś wspaniałego! Trzy świetne doby hotelowe na Nilu.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Ogromna ilość wrażeń: luksusowy rejs po Nilu, Kair i piramidy. Do poprawy kwestie logistyczne oraz standard zakwaterowania w Hurghadzie i będzie 6/6.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Jesteśmy bardzo zadowoleni z programu, znakomitego pilota i opieki. Szczerze polecamy "Nil i Piramidy".
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
wycieczka bardzo intensywna az za bardzo, wczesne wstawania i przeokropne zmeczenie. Pilot oraz wyzywienie super, na statku tez bardzo fajnie.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka świetnie zorganizowana, pozwoliła na zwiedzenie najważniejszych obiektów, typu piramidy, świątynie, Luksor itp. tempo zwiedzania w porządku, przewodnik egipski miły, dużo opowiadał ciekawych rzeczy, nie nudził. Rejs statkiem bardzo fajny, kajuty dobrze wyposażone, codziennie sprzątane, na dachu statku mały basen i jacuzzi, restauracja serwuje pyszne posiłki. W ciągu kilka dni udało się poznać kulturę i historię Egiptu. Z pewnością polecam tę wycieczkę, choć miała też swoje wady: - zmiana godzin wylotu w pierwszy dzień z 7 rano na 19.45 co skutkowało skróceniem pobytu o cały jeden dzień w hotelu, wylot ostatniego dnia również rano, opuszczenie hotelu już o 9.30, - "naciąganie" na wycieczkę do Abu Simbel, której koszt wynosi 100 dolarów od osoby, a transport to 6-7 godzin w autobusie w dwie strony i godzina zwiedzania na miejscu, gdzie zdecydowana większość wycieczki była zawiedziona - długie trasy w transporcie, m.in 10 h w ciągu jednego dnia w autobusie, 7.5 h w kolejnym dniu, 10 h w pociągu, ale dzięki temu udało się tak wiele zwiedzić dojeżdżając do najciekawszych atrakcji Mimo kilku wad, uważam że wycieczka jest warta uwagi.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Zalety: - dobrze opracowany i przemyślany program - miejscowe usługi transportowe - wielki szacunek do kierowców autobusu - punktualność i 'ludzka' organizacja czasu Wady: - polski przewodnik, który był egipcjaninem nie mówił po polsku :) Mówił po polskawemu. Najpierw było zabawnie, później lekko męcząco, a na koniec irytująco - można było mieć krytyczne uwagi do pracy tego przewodnika, ale w końcu to tylko jego praca a my byliśmy jedną z bardzo wielu grup w jego 'karierze' - niewystarczająca informacja biura o warunkach przejazdu koleją. Stwierdzenie, że "warunki w pociągu odbiegają od polskich standardów" osobiście odbieram jako wprowadzanie w błąd. Szykowaliśmy się do czegoś podobnego do nocnych kolei ukraińskich lub rosyjskich - było duuuuużo gorzej - pomimo prośby przed wylotem biuro nie podało OGÓLNEGO rozliczenia sporej dopłaty dolarowej. Patrząc na ceny biletów wstępu to nie wiem na co poszły te pieniądze skoro opłata za transport, itp była już wcześniej zawarta w cenie wycieczki.
4.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Ogólne wrażenie b.dobre- Hotel powinien być jednak wyższej kategorii, natomiast warunki na statku zaskakująco dobre! Zdecydowanie przejazd lokalnym pociągiem do Kairu powinien być zastąpiony jednak np samolotem.