Opinie o Kaya Maris
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Bardzo fajne miejsce, Hotel był swietnym miejscem wypadowym i do odpoczynku.
Piotr, Reda 11.08.2023 | Termin pobytu: lipiec 2023 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąŻyczliwa obsługa, czyste i schludne pokoje. Jedzenie - dużo do wyboru na szwckim stole, aczkolwiek sporo powtórek. Jednak przy tej ilości można kombinować i urozmaicać. Świetna ekipa barmanów, chłopaki ekstraklasa, pozdrawiamy. Spokojnie codziennie było jak skorzystać z leżaków, basenu. Sporo atrakcji dookoła. Polecamy.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
wczasy w Turcji
Iwona, Będzin 07.06.2025 | Termin pobytu: maj 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąprzepiękne widoki urokliwe miejsce polecam rodzinom z dziećmi i starszym i singlom jedzenie przepyszne i nawet puszczają polską muzykę okolica bardzo ładna i transfer w miarę blisko
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Udany wypoczynek
Halina 08.09.2025 | Termin pobytu: czerwiec 2025 | Tagi: powyżej 65 lat, w parzeKameralny hotel blisko plaży i promenady. Różnorodne ,pyszne jedzenie, dużo owoców i warzyw, każdego dnia coś innego
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kaya Maris
Oskar Piotr 30.09.2025 | Termin pobytu: wrzesień 2025 | Tagi: 26-35 lat, w parzeHotel bardzo dobry. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Jedynie plaża przy hotelu strasznie mała. Hotel położony około 2,5 km od portu i centrum ale prowadzi tam super promenada wzdłuż plaży i zanim się człowiek obejrzy już jest na miejscu. Jedzenie w porządku a na czystość tez nie ma jak narzekać.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Porządny hotel nie dla fanów plażingu
JUSTYNA, Skierniewice 29.07.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąHotel porządny i jakość jest adekwatna do ceny. Dbają o czystość, a to jest najważniejsze. przy basenie i w holu cały czas uwija się pan. Pan bardzo się przykłada do swojej pracy, Sprzątnął mi nawet kawę, co ją zostawiłam na leżaku do wystygnięcia :) Pokoje sprzątane codziennie albo co drugi dzień, jak się zawiesi kartkę, to przyjdą od razu. Obsługa uprzejma i pomocna. Pokój mały ale ma wszystko, co potrzeba i trzeba wykazać się inwencją twórczą podczas rozmieszczania ubrań w szafie. Są tylko wieszaki a brak jest półek więc ubrania trzymaliśmy na dnie szafy oraz na półce zrobionej z walizki. Łazienka jest spora i jest dużo miejsca na kosmetyki. Są tylko ręczniki hotelowe, u nas zapomnieli zostawić ale poprosiłam w recepcji i od razu przynieśli. Nie ma ręczników basenowych. Koniecznie spakujcie basenowe ręczniki. Jedzenie bardzo dobre i różnorodne, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na śniadanie owoce, płatki, bułeczki- kilka rodzajów, pancakesy, jajka, kiełbaski, fasolki oraz wędliny, sery, warzywa, bagiety. Można poczekać w kolejce na omleta a długość oczekiwania zależy od godziny, my chodziliśmy na śniadania o 7:30 i w ogóle nie było kolejki. Na obiad i kolację zawsze jest zimna płyta z oliwkami, sałatkami, sosami, marynowanymi i grillowanymi warzywami oraz dania ciepłe typu gulasze mięsne, zupa, ryż, frytki, cebulowe krążki, pieczone ziemniaki, makaron, curry, zapiekanki i bagiety. Dodatkowo są słodycze i owoce, gdzie dużo jest tureckich specjałów. Na kolację zawsze jest grill- mięso, ryba, warzywa i wypiekane na miejscu pyszne chlebki z nadzieniem. Grillowany indyk to majstersztyk i nigdzie nie jadłam lepszego. Na stołówce jest automat do kawy i napojów oraz wielki zaparzacz z dość mocną ale smaczną herbatą, po alkohol i gazowane napoje trzeba pójść do barmana. Drugi automat stoi w holu, więc o każdej porze jest dostęp do kawy i nie tylko, jest herbata i gorąca czekolada oraz soki z dystrybutora. Warto wziąć kubek termiczny lub mały termos i zrobić sobie kawę na wynos, jak się jedzie na wycieczkę. Można też sobie wlać wody do butelki z dystrybutora, jak się rusza w teren. Pomiędzy posiłkami w holu albo obok basenu można zjeść ciasteczka i tureckie lokum. Basen jest mały z wydzieloną malutką częścią dla dzieci. W jednej połowie płytszy i stopniowo zwiększa się głębokość do około 150cm więc sobie nie poskaczecie na główkę. Czynny jest od 8:30 do 18:30 a potem wyganiają i bardzo tego obsługa pilnuje bo potem jest czyszczenie, wlewają jakieś roztwory i to się filtruje przez noc. Leżaków jest sporo i pierwszy raz nie zauważyłam rezerwacji ręcznikami. Leci muzyka z głośników przy barze. W barze kilka drinków do wyboru, za fajniejsze opcje trzeba dopłacić. Do plaży jest 50 metrów pomimo tego, że hotel położony jest w drugiej linii brzegowej. Trzeba dojść uliczką kawałeczek dosłownie. Plaża hotelowa jest tragiczna, najgorsza na jakiej byłam. To malutki wydzielony teren, na którym upchnięto około 40 leżaków z parasolami. Obok znajduje się kanał ze stojącą wodą, odgrodzoną od morza łachą naniesionego przez morze piachu. W tej wodzie gniją i śmierdzą wodorosty oraz można znaleźć śmieci, co je wywiało z plaży. Czasami wieczorem ktoś wybiera śmieci, przekopuje tamę i woda z kanału wpływa do morza... Za kanałem znajduje się pomost sąsiedniego hotelu i wieczorami urządzane są kolacje przy świecach, pięknie to wygląda. Plaże sąsiednich hoteli są wielkie i z nich korzystaliśmy a rzeczy zostawaliśmy na naszych leżakach. Konieczne są buty do wody bo wejście jest kamyczkowe a dalej można znaleźć różne niespodzianki. Jak przyjechaliśmy woda była mętna a potem się odmuliła i ukazało się dno z żyjątkami. Pod pomostem są spore kraby, ciągle tam wpływaliśmy i je oglądaliśmy bo wychodziły na podpory ponad wodę. W morzu pływają ławice małych rybek, a te większe podskubują. Znaleźliśmy też małe rozgwiazdy. Warto wziąć zestaw do snurkowania. W hotelu jest małe spa z masażami, fryzjer i dwa sklepy, jeden z biżuterią a drugi ze wszystkim :) Można kupić pamiątki, ręczniki, rzeczy na plażę, kosmetyki słodycze i podróbki znanych marek, np. czapka NY z daszkiem za 20 zetów. Niektóre rzeczy bardzo opłacało się kupić w tym właśnie sklepiku, polecam najpierw zrobić research cen zanim się dokona zakupu. Około 800 metrów od hotelu znajduje się Migros, taki turecki Lidl :), gdzie znajdziecie wszystko w normalnych cenach więc nie ma potrzeby przepłacać na wycieczkach w "zaprzyjaźnionych sklepach". W aptece kupicie olejki trzy razy taniej niż te na wycieczce. Można dojść deptakiem wzdłuż plaży do portu, do słynnej fontanny, do zamku oraz na bazar. To odległość lekko ponad 3km, idealna na wieczorny spacer ale nie idźcie w środku dnia, bo jest za duży upał i nie idzie się w cieniu. Poza tym Marmaris to takie wielkie Władysławowo jeżeli chodzi o imprezy, bary i stoiska z badziewiem. Idziecie i wszędzie was wołają, zapraszają a muzyka wieczorem niszczy bębenki. Warto sprawdzić godziny wieczornych pokazów przy fontannie i tak wyjść, żeby dotrzeć na to widowisko. Na serio warto to zobaczyć. Zamek ładny ale do zwiedzania rano lub wieczorem bo w ciągu dnia tam jest patelnia i brak cienia. Bazar jak to bazar, głównie podróbki, drożyzna, targowanie ale jak ktoś lubi, to proponowaną cenę podzielcie przez 2 a jak się nie zgodzą, to wychodzicie ze sklepu. Jest kilka butików z fajnymi ubraniami z tureckiej bawełny, są ceny to przełknięcia ale trzeba poszukać tych perełek w morzu tandety :) W porcie kupicie rejs po zatoce za 20/22 euro od dorosłego i 10/12 euro od dziecka. Bus zabierze was spod hotelu. W cenie jest obiad i napoje słodkie, woda. Za drinki i piwo trzeba dopłacić. Statek zatrzymuje się 3 razy na pływanie w zatoczkach, dają kamizelki dla dzieci oraz dorosłych jak ktoś chce, zwiedza się jaskinię i Turunc, gdzie robią ponad godzinę przerwy na zakupy lub plażing. Wraca się około 16:00-16:30 a wypływa o 10:00-10:30. Rejsy są organizowane codziennie. Można kupić wycieczkę na konkretny dzień wcześniej albo pójść z rana do portu i zobaczyć, co wam pasuje i czy mają miejsca. Jeżeli płyniecie z dziećmi warto wybrać statek ze schodkami opuszczanymi do pływania, my wzięliśmy z pionową drabinką i mój 10-latek miał problem z zejściem. Płynęliśmy statkiem Davy Jones i była to jedna wielka impreza z głośną muzyką, śpiewem, polewaniem wodą i skokami z drugiego piętra statku do wody. Jeżeli ktoś woli spokojniejsze klimaty i nastrojową muzykę, to szukajcie statku, który odpowiada wyglądem waszym upodobaniom. Tych statków jest dużo, każdy znajdzie swój idealny :) Wycieczki warto kupić w Rainbow w Polsce, będzie taniej niż na miejscu. Jest też polskie biuro około 1,5km od hotelu. Wyszukajcie sobie w necie i udajcie się do niego na miejscu, na pewno taniej niż u rezydenta i oczywiście po polsku. Przystanek busów jest obok hotelu. Można jeździć dolmuszem za 1 euro od osoby po mieście oraz na plażę Icmeler. Można tam dopłynąć też łódką taxi, zaraz obok hotelu macie postój taxi boat i co godzinę pływają do Turuncu, Icmeler i dalej do Plaży Żółwia itd.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Hotel Keyamaris
Grzegorz, Kalisz 01.08.2025 | Termin pobytu: lipiec 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąOgólnie polecam.Całość można ocenić pozytywnie zarówno sam hotel,obsługę jedzenie.uwagi mam jedynie do małej plaży hotelowej nad morzem która nie do końca może satysfakcjonować wczasowiczów. Położenie hotelu też jest bardzo dobre (jedynie kwestia dojazdu pod hotel autokarów jest problemem wczasowicze muszą wędrować do głównej ulicy z bagażami) Jednak ocena całościowa jest pozytywna
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kaya Maris w lipcu
Agnieszka, Myślenice 29.07.2024 | Termin pobytu: lipiec 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąHotel ma swoje lata, ale jest czysto. Widok z tarasu był rewelacyjny. Klimatyzacja działała bez zarzutu, co było bardzo ważne przy temperaturach sięgających 41 stopni. Obsługa uprzejma i pomocna. Jedzenie smaczne choć trochę monotonne, na plus duży wybór lokalnych słodkości do obiadu i kolacji. Na minus: plaża - mikroskopijna, jakieś 30 leżaków, które były zajęte jeszcze zanim je obsługa rozłożyła czyli ludzie wstawali przed 6 żeby zająć leżak :(. A parę metrów dalej praktycznie puste plaże ale należące do innych hoteli i możliwość skorzystania wyłącznie za opłatą. Która swoją drogą wzrosła w tym roku do 400 lir OD OSOBY - pierwszy raz się spotkałam, że trzeba zapłacić za pojedynczy leżak a nie za komplet. Na szczęście plaża jest na tyle blisko, że można się wykąpać i wracać na leżak nad basen - o ile oczywiście uda się jakiś zająć, bo też jest o nie walka...
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
udany wypoczynek
Grzegorz, Łódź 24.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 46-55 lat, w parzehotel spokojny , kameralny, brak atrakcji dla dzieci warto ruszyć się (mimo upału) z hotelu w teren - miasto gwarne, dużo muzyki , tańcząca fontanna, zamek i oczywiście Grande Bazar - wycieczki fakultatywne : Efez, Pamukkale , rejs po rzece Dalyan warte zobaczenia przewodniczka Klaudia - super osoba
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wypoczynek
Ilona 23.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąHotel i pokoje bardzo w porządku. Codziennie sprzątane. Wyżywienie bardzo obfite i roznorodne. Basen czysty. Wystarczająca ilość lezaków. Nie trzeba o nie walczyć. Prawie pełne zadowolenie z wyjazdu. Prawie dotyczy plaży, która praktycznie nie istnieje. Ma wielkość dużego salonu w domu. Leżaki na niej są zaniedbane i brudne (w przeciwieństwie do leżaków przy basenie, które są czyste i w bardzo dobrym stanie). Ponadto plaża jest w mało atrakcyjnym miejscu. Poza tą plazą wyjazd atrakcyjny urozmaicony dwoma ciekawymi wycieczkami.
5.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Całkiem, całkiem.
Mariusz, 08.01.2025 | Termin pobytu: sierpień 2024 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąOgólnie pobyt na plus. Jedzenie dobre, obsługa, codziennie sprzątany pokój .Jedynie czego brakuje to animacji.