Opinie o Wielka azjatycka przygoda
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Azja w pigułce
Witek, OLSZTYN 10.04.2023 | Termin pobytu: luty 2023 | Tagi: 56-65 lat, z rodzinąWyjazd rewelacyjny, widoki fantastyczne, jedzenie przepyszne, wspomnienia na całe życie. Program wycieczki intensywny, ale po południu zawsze był czas wolny. Autokary zmieniały się za każdym przekroczeniem granicy, ale było to tak zorganizowane, że z walizkami mieliśmy niewiele do przejścia między przejściami. Hotele czyste i z dostępem do basenów wiec po całodniowej podróży autokarem można było się zrelaksować. Trzy kraje w Azji, a każdy inny. Wyjazd dopracowany przez biuro, przewodnik dobry (Zofia) ale jedzenie w każdym kraju było pyszne.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wycieczka życia
Karolina Agata, Warszawa 23.03.2026 | Termin pobytu: styczeń 2026 | Tagi: 36-45 lat, samemuZ wyjazdu wróciłam ponad miesiąc temu, ale emocje nadal trzymają, a wrażenia nie słabną. 1. Fantastyczna pilotka, p. Maria. Kopalnia wiedzy, niemal każdą wolną chwilę podczas przejazdów wykorzystywała na przybliżanie nam historii i kultury odwiedzanych krajów, miała też zawsze wszystko pod kontrolą, a do tego to po prostu przesympatyczna i niezwykle uczynna osoba, która m.in. nawet podczas czasu wolnego pomagała nam wypełnić karty wjazdowe z powrotem do Tajlandii. 2. Świetny program, z jednej strony intensywny (wczesne pobudki), z drugiej jednak ułożony w taki sposób, że wieczory (a czasem nawet i popołudnia) pozostawały do własnej dyspozycji. Pani Maria zawsze służyła wskazówkami, co warto odwiedzić w czasie wolnym, gdzie znajdują się najbliższe kantory i sklepy, gdzie warto zjeść kolację itd. 3. Przykładowo, pierwszego dnia po przylocie (zatrzymaliśmy się w hotelu Bangkok Palace) można albo pojechać do centrum (polecam Chinatown nocą i wszelkie bary/restauracje na dachach budynków, tzw. rooftop bars), albo zostać w okolicy hotelu i odwiedzić słynny punkt widokowy w hotelu Baiyoke Sky. My z koleżanką poruszałyśmy się po Bangkoku autobusami miejskimi (na podstawie Google Maps) - to zdecydowanie najtańsza opcja. 4. Z racji konfliktu na granicy przejazd do Kambodży odbył się drogą lotniczą - nie było o tym informacji w programie. Ważna informacja dotycząca przelotów: w zależności od przewoźnika (lecieliśmy z trzema różnymi) waga bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 20 lub 23 kg, zaś podręcznego (1 sztuka) 5, 7 lub 10 kg - i jest to również w zależności od przewoźnika egzekwowane w mniej lub bardziej rygorystyczny sposób. 5. W Siem Reap (zatrzymaliśmy się w hotelu Sokchea Angkor) można drugiego pełnego dnia pobytu wykupić wycieczkę fakultatywną do kolejnych świątyń lub mieć cały dzień dla siebie. Polecam wizytę w Angkor Wildlife & Aquarium (transfer w cenie biletu), w fundacji APOPO bądź wykupienie w lokalnym biurze podróży wycieczki do wodospadów Kulen, które zdecydowanie powinny trafić do programu Rainbow. 6. W Phnom Penh wizyta w Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng jest niezwykle przytłaczająca. 7. Warto odważyć się na przejście nawet 20 metrów partyzanckim tunelem Cu Chi. 8. Trzeba pamiętać, że na północy Wietnamu temperatury są dużo niższe od tych panujących w Bangkoku i Sajgonie, a w rejonie zatoki Ha Long rzadko świeci słońce, nie należy się zatem nastawiać na spektakularnie rozświetlone zdjęcia podczas rejsu. 9. W Hanoi koniecznie trzeba odwiedzić słynną Train Street (uliczkę z knajpkami, którą przejeżdża pociąg, a częściej sama lokomotywa), gdyż jej dni są policzone. Polecam również kanapki w Bánh my mama obok katedry (trzeba swoje odstać w kolejce). 10. Jeśli chodzi o wycieczki fakultatywne, to w Siem Reap polecam wieczór tańców khmerskich w połączeniu z pyszną kolacją (ogromny bufet nie do przejedzenia), zaś w Pattayi rewię. Z innych wycieczek nie korzystałam. 11. Z informacji praktycznych: we wszystkich hotelach (tu zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, że zdecydowanie najgorsze pod względem jakości zakwaterowanie było w Hanoi, choć to w Bangkoku hotel był najbardziej oddalony od centrum - w pozostałych miastach do większości atrakcji można było dostać się z hotelu na piechotę) znajdowały się: zestaw do parzenia kawy/herbaty, filiżanki/kubki/szklanki, darmowa kawa, herbata oraz woda. W żadnym kraju nie były potrzebne przejściówki do gniazdek. W każdym hotelu było WiFi, w autokarze w Tajlandii również, do tego w Siem Reap WiFi było dostępne w każdym supermarkecie, w restauracjach, w akwarium/zoo, w fundacji APOPO, praktycznie wszędzie poza świątyniami. W bardzo wielu miejscach były możliwe płatności kartą (także w klimatyzowanych autobusach miejskich w Bangkoku). 12. Na wypoczynek celowo wybrałam jeden z hoteli najbardziej oddalonych od Pattayi - Bayphere Hotel z cudnym basenem na dachu. Polecam gorąco, jeśli komuś faktycznie zależy na odpoczynku. Podsumowując, wycieczka zdecydowanie warta polecenia. Kambodża robi ogromne wrażenie, a zgrabne połączenie komunizmu z kapitalizmem w Wietnamie przyprawia momentami o zawrót głowy.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wielka azjatycka przygoda- najlepsza z Leonem !
Marek Jerzy, Nowa Wies Koscierska 14.01.2023 | Termin pobytu: grudzień 2022 | Tagi: powyżej 65 lat, z rodzinąPodróż oraz zwiedzanie niebyłoby tak udane, gdyby nie ogromne zaangażowanie pilota p. Leona, który był dyspozycyjny 24/dobę i odpowiadał na każde pytanie, pomagał w sprawach dodatkowych i wykazywał się niezwykłą cierpliowścią do niektórych (niewłwściwie się zachowujących) uczestników. Polecam ! Aleksandra
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wielka Azjatycka Przygoda
Emilia, 11.02.2026 | Termin pobytu: styczeń 2026 | Tagi: 46-55 lat, w parzeWycieczka bardzo różnorodna, program wycieczki umożliwił w krótkim czasie zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami Tajlandii, Kambodży i Wietnamu. Dobrze położone hotele w trakcie części objazdowej dawały możliwość samodzielnego poznawania okolicy i lokalnej atmosfery odwiedzanych miejsc. Kambodża i Tajlandia zachwyciły nas najbardziej, pełne wyjątkowych miejsc i klimatu. Wietnam pozostawił nieco słabsze wrażenia w porównaniu z pozostałymi etapami wycieczki, spośród atrakcji Wietnamu najbardziej zapadła nam w pamięć Zatoka Ha Long. Pozostałe miejsca były jednak dość głośne i bardzo ruchliwe. Zamiast wizyty w Ho Chi Minh/Sajgonie fajniej byłoby zobaczyć most w Da Nang lub rejony bardziej przyrodnicze -górskie takie jak Sapa. Pilot Leon/Lesław posiadał rozległą wiedzę na temat regionu i z dużym zaangażowaniem realizował program, zapewniając uczestnikom poczucie bezpieczeństwa i dobrą organizację wyjazdu.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Zakochaj się w Azji
Katarzyna, Oleśnica 20.12.2015 | Tagi: 26-35 lat, w parzeWycieczkę polecam każdemu, kto chce posmakować, dotknąć i poczuć klimat Azji Południowo Wchodniej. Zapomnijcie o zdjęciach i filmach w tv - Zatoka Ha Long czy Angkor to jest coś co trzeba zobaczyć na własne oczy. Zachwyci i oczaruje was z miejsca :-)
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
przygoda w 100 %
Jerzy, Marta 19.03.2025 | Termin pobytu: grudzień 2024 | Tagi: powyżej 65 lat, z rodzinązachęcam do wyjazdu na tego typu wycieczkę, pełen profesjonalizm pani Zofii- naszej przewodnik i opiekunki, wiedza- nieograniczona, posiłki i zakwaterowanie -ogólnie bardzo dobre, nie czekaliśmy w korkach- przemyślany sposób realizacji programu, organizacja na 100 %. Warto poznać odmienną kulturę oraz styl życia. Program pozwalał na zapoznanie się z życiem nie tylko wielkich miast , ale również mieszkańców wsi i małych osad. Polecam w 100 %.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wielka azjatycka przygoda
Agnieszka, Częstochowa 15.02.2026 | Termin pobytu: styczeń 2026 | Tagi: 46-55 lat, w parzeFantastyczna wycieczka, bardzo dobrze zorganizowana ( granica Tajlandia- Kambodża zamknięta, ale biuro zmieniło przejazd autokarem na lot samolotem), Zobaczyliśmy to co najważniejsze: Kambodża - Angkor Wat, Wietnam - Sajgon , Hanoi, zatokę Ha Long. Tajlandia, Kambodża, Wietnam - niby tak podobne a tak różne. Przewodnik z ogromną wiedzą, szkoda tylko ,że nie było zestawu Tour Guide. Dobre hotele za wyjątkiem Hanoi, ale za to byliśmy w centrum ( coś za coś).
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Podróż doskonała - dynamiczne metropolie, zaginione świątynie i niezwykła przyroda Azji.
Iwona i Sylwia 10-25/lis/2025 30.12.2025 | Tagi: 56-65 lat, z rodzinąWspaniała wycieczka ze względu na dobrze opracowany program i świetną organizację podróży. Każdy dzień był zaplanowany w najdrobniejszych detalach i wypełniony od rana do wieczora licznymi atrakcjami. Wycieczka ukazuje oblicze Indochin w wielu różnorodnych odsłonach - od wielkich miast i spektakularnych zabytków po niezwykłą azjatycką naturę i wspaniałe kulinarne doznania. Ogromną wartością dodaną wycieczki był pilot pan Łukasz - osoba sympatyczna, dowcipna, wielki pasjonat Azji z szeroką wiedzą na temat regionu, którą przekazywał w sposób wyjątkowo interesujący. Kompetentny, zawsze dostępny dla uczestników, służył wszelką radą i pomocą również podczas części pobytowej. Wszystko było zgodne z opisem oferty. Szczerze polecam tą wycieczkę, na pewno wrócę do Azji !!!
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
pierwsze wrażenia
WŁADYSŁAW, NOWY SĄCZ 25.08.2019 | Tagi: 46-55 lat, z rodzinąTak zaraz po powrocie - warto , warto warto było pojechać :)
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Niezapomniane przeżycie!
Paulina i Karol 31.07.2019 | Tagi: 26-35 lat, w parzeNa wycieczce objazdowej z R byliśmy po raz pierwszy i jesteśmy pod wielkim wrażeniem!!! Doskonała organizacja od przywitania na lotnisku w Bangkoku przez Pilota P. Łukasza po wylot do Polski. Spodziewaliśmy się codziennego noszenia walizek z hotelu do autokaru i odwrotnie, a tutaj wielka niespodzianka. Jedyne co trzeba było zrobić to wskazanie palcem naszych walizek które były sprawnie dostarczane do naszych pokoi jak i do autokaru. Transport na całym objeździe bardzo komfortowy, klimatyzowane wygodne autokary przebojowi kierowcy (szczególnie Pan w Wietnamie, król lewego pasa:):) ). Negatywnymi opiniami o pilocie P. Łukaszu jesteśmy bardzo zaskoczeni. Dobrze zorganizowany, konkretny, miły, energiczny i otwarty człowiek, chętnie odpowiadał na pytania i zaangażowany w swoją prace. Pełnił role nie tylko naszego pilota ale również przewodnika. Posiada ogromną wiedzę na temat każdego z trzech krajów i co bardzo ważne jako mieszkaniec Tajlandii przybliżył nam życie i kulturę tamtejszych ludzi. Nie nudziliśmy się podczas przejazdów autokarami, codziennie można było usłyszeć mnóstwo ciekawych informacji. Jak wcześniej zaznaczyła Pani Ela , pilot nawet tak żonglował programem, aby w trakcie zwiedzania było jak najmniej ludzi, oraz aby słońce padało w dobrą stronę podczas robienia zdjęć. BRAWO!!!! Jeżeli chodzi o samą wycieczkę naprawdę gorąco polecamy!!! Trudno to wszystko opisać, to trzeba zobaczyć. Szalony Bangkok, niesamowita Kambodża z kompleksem świątyń Angkor (polecamy rejs po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski – punkt obowiązkowy) Niesamowita zatoka Ha Long w Wietnamie. Hotele na objeździe bardzo dobre, czyste, dobrze wyposażone ze świetną lokalizacją. W każdym z nich jest mini bar, ręczniki, kosmetyki i suszarki. Jedyne czego nam brakowało to żelazka o którym zapomnieliśmy. Warto sprawdzać dachy hoteli, tam można się natknąć na miłą niespodziankę. Intensywność wycieczki jak dla nas odpowiednia, wieczorami był czas na samodzielne zwiedzanie. Codzienne wstawanie ok go 6:00 dużo wynagradza. Komarów oraz innych nękających zwierząt nie zauważyliśmy. Ps. Pozdrawiamy sąsiadów z trzeciego rzędu:):):):)