wypoczynek

Wczasy w Walii - co musisz wiedzieć?

  • O Walii
  • Opinie
  • Pogoda

Walia

Walia czyli wakacje w najbardziej malowniczej części Wielkiej Brytanii

Wczasy w Walii – krainie górskich krajobrazów
Walia jest wyjątkowym miejscem na mapie Wielkiej Brytanii. Mocno różni się ona od reszty tej krainy geograficznej, dlatego ludzie z wielką chęcią przylatują tu na wakacje. Walia istnieje w zasadzie jako taka odrębna kraina, gdzie mnóstwo jest, gór, dolin i kamiennych miasteczek. W dodatku, bardzo dużo zwiedzić tam również można potężnych, średniowiecznych zamków. Zdecydowanie, ciężko w ogóle w jakikolwiek sposób przypasować Walię do Wielkiej Brytanii – tu nawet powitanie bywa inne, jak np. w Londynie. Jesteś ciekawy, jakie jeszcze tajemnice skrywa w sobie Walia? Koniecznie przyleć więc tu na urlop!

Historyczna Walia na wakacje w Wielkiej Brytanii
Ze względu na średniowieczną historię, Walia na wczasy wybierana jest bardzo często przez wielbicieli dawnych dziejów. W Walii ukrywa się wiele pięknych zamków oraz fortów, jakie są najpiękniejsze w całej Wielkiej Brytanii! To również region doceniany przez miłośników odpoczynku oraz ludzi chcących uciec od zatłoczonych i gwarnych miast. Walia jest plątaniną malowniczo położonych miasteczek, otoczonych wzgórzami porośniętymi lawendą. Również wielbiciele spacerowania znajdą tu swoje idylliczne miejsca. Całości smaku dodaje Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie oraz Kanał Bristolski, które leniwie opływają półwysep. To po prostu wypada zobaczyć!

Walia – wczasy wśród potężnych zabytków
Historyczna Walia będzie doskonałym pomysłem na wypoczynek zwłaszcza, jeżeli w malowniczym otoczeniu pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o historycznych obiektach. W Walii koniecznie wybierz się do zamków należących do „żelaznego kręgu” – wybudowane one zostały za panowania Edwarda I. Rzecz jasna, trzeba również pojechać do zabytkowego Cardiff, Parku Narodowego Snowdonia czy na najwyższy wodospad w Walii, Pistyll Rhaeadr. Walia nie jest duża, jednak może zaoferować naprawdę wiele atrakcji turystycznych. Znajdują się one stosunkowo niedaleko siebie, więc na pewno zdążysz zobaczyć te najważniejsze punkty. Jesteś ciekawy, jak wygląda jedno z najbardziej tajemniczych miejsc Wielkiej Brytanii? Leć więc do Walii na wakacje i odkryj ją!

Opinie o Walii

Walii
4.5 /6

Spokojna duża wioska

W Wali przewrzają wiejskie klimaty. Nawet drogi przypominają nasze np. na Mazurach - wąskie, kręte i porośnięte pobocza. 

Dodał(a):
Mirosława, WARSZAWA, 26.07.2018
4.5/6 Ocena ogólna Walii

Pogoda w Walii