Opinie o Wielka, meksykańska wyprawa

5.3/6
(686 opublikowanych opinii)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.5
Transport
5.3
Wyżywienie
4.3
Zakwaterowanie
4.8
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    5

    Wielka przygoda

    ADAM PIOTR, Olsztyn 10.12.2019 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka bardzo ciekawa obejmująca swoim zasięgiem najciekawsze miejsca w Meksyku. Dobrze przygotowana pod względem logistycznym , co głównym dziełem jest Pani Małgorzaty. Mimo wielu godzin w autokarze obejrzane obiekty rekompensowały wszelkie trudy. Przyroda, piramidy i ludzie pokazali prawdziwy - duch Meksyku.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Meksyk - wielka konkwista

    Czesława, Wejherowo 14.08.2014 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Program dobrze przemyślany i świetnie zorganizowany. Duża dawka historii, przepiękne krajobrazy. Wypoczynek w Cancun na plaży Morza Karaibskiego wspaniały, poczułam się jak w raju. Pilot: pan Paweł z ogromną wiedzą i pasją, przesympatyczny człowiek. Wycieczka wspaniała.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    12

    Meksyk pełen wrażeń.............

    Grażyna K. 15.07.2015 | Tagi: 56-65 lat, samemu

    Bardzo udany wyjazd do Meksyku uważam z powodu fantastycznej przewodniczki Pani Kasi. Pasjonatka, "kopalnia" wiedzy o Meksyku i nie tylko..... Uczynna, symatyczna, cierpliwa a przy tym konkretna, świetnie zorganizowana, nie znająca słowa niemożliwe. Dzięki Pani Kasi nie straszne były niedogodności bardzo napiętego programu(co nie było łatwe mając na uwadze rozpiętość wieku w grupie (od 25 do 80 lat). Mnóstwo informacji nie tylko książkowych ale również z życia wziętych jakie przekazywała nam Pani Kasia pozwalały zrozumieć i odkrywać Meksyk bez żadnych uprzedzeń. Warunki podróżowania i zakwaterowania na bardzo dobrym poziomie, myślę że dla tych wybrednych także. Program bardzo ciekawy. Polecam wszystkim którzy są ciekawi ludzi i świata po drugiej stronie. Pani Kasiu GORĄCO POZDRAWIAM, DZIĘKUJĘ za super fajny wyjazd i życzę w dalszym ciągu takiej fantastycznej energii....

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    18

    Intensywna, niesamowita przygoda zmieniająca wrażenie o Meksyku.

    Alicja, Warszawa 22.02.2020 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Wycieczka bardzo intensywna ale w pozytywnym znaczeniu. Przez 2 tygodnie zwiedza się wielki kawał Meksyku i poznaje dużo informacji o historii i bardzo różnorodnej kulturze tego kraju. Zdecydowanie zmienia to obraz Meksyku z wizerunku chili con carne, sombrero i tequili na dużo głębszy i prawdziwy, pełen rozmaitości, sprzeczności, fascynujący. Na długo zapadnie w pamięci.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    6

    Viva Mexico :-)

    Tadeusz, Katowice 07.01.2022 | Tagi: 36-45 lat, ze znajomymi

    Wycieczka bardzo udana. Pogoda też trafiła się dobra ( Październik 2021) tylko raz padało, a raz był tajfun :-) . Wyjazd, jak to objazdówka, bardzo intensywna, ale dużo miejsc zwiedzonych. Pilot , Pan Marcin, posiadacz wielkiej wiedzy dlatego też przejazdy nie były nigdy nudne :-) Klasa hoteli wystarczająca. Jedzenie całkiem smaczne, do jajecznicy da się przyzwyczaić. Ale obowiązkowo wozić ze sobą własne przyprawy. Nie spodziewałem się, że w meksyku tak mało przypraw używają ( nie liczę ostrych). Ogólnie polecam wyjazd.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Super wyjazd do Meksyku

    IZABELA 14.02.2024 | Termin pobytu: styczeń 2024 | Tagi: 46-55 lat, w parze

    Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki objazdowej do Meksyku pt.,,Wielka meksykańska wyprawa". Wszystko bardzo dobrze zorganizowane, ciekawy program i fantastyczny pilot Marcin. Marcin to człowiek z bardzo dużą wiedzą na temat tego kraju, wielką cierpliwością i kulturą osobistą . Jedyne czego zabrakło to postoju w Acapulco !!! i tego nam żal...

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Kolorowy, egzotyczny i fascynujący Meksyk podczas szaro- burej polskiej zimy- to jest to!!!!podc

    Barbara, --- 07.02.2017 | Tagi: 56-65 lat, ze znajomymi

    To jest to!!!! Świat jest piękny! Carpe diem!!!

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Daleka podróż

    Andrzej Robert, Wrocław 22.01.2023 | Termin pobytu: grudzień 2022 | Tagi: 46-55 lat, samemu

    Było to odkrywanie starej cywilizacji, zwiedzanie zabytków wielkich imperiów, oglądanie ciekawej architektury kolonialnej. Pogoda idealna do dobrej zabawy i wspaniałego samopoczucia. Piękna egzotyczna przyroda Meksyku i interesujące krajobrazy długo utkwiły w mojej pamięci.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    68

    Meksyk nie tak jak w stereotypie

    Leszek Wiesław, GDYNIA 15.12.2018 | Tagi: powyżej 65 lat, w parze

    Program & pilot Zrealizowany perfekcyjnie z grupą 53 osób w różnym wieku i różnorakiej kondycji fizycznej przez wybitną panią pilot Natalię. Wyrazy uznania 😊.Doskonałe talenty organizacyjne i marketingowe -zachęcanie do wycieczek fakultatywnych- połączone z pięknie opowiedzianymi historiami z epoki klasycznej Mezoameryki, czasami konkwisty oraz współczesnymi podparte przytaczaniem artykułów z periodyków oraz licznymi filmami np. Coco, Frida, Jak powstało imperium Majów oraz inne wraz z objaśnieniami przed projekcją i wyjaśnieniami po projekcji z wszechobecną muzyką meksykańską w tle lub w roli głównej. Ten konglomerat miał nas zapoznać nas z różnorodnymi aspektami życia w Meksyku tym najdawniejszym, dawnym i współczesnym. Brawo za pomysł i realizację😊.Pani Natalia zapewniła nam dodatkowe bonusy tj.wizyta w Santa Maria del Tule przy cyprysiku meksykanskim oraz w Puebla wizytę w Kaplicy św,ŚmierciNagroda pióro z quetzala dla pani Natalii!Wycieczki fakultatywnecenote- do zastanowienia. Moim zdaniem kąpiel w cenote w Ik Kil to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Kąpiel w ciemnej studni – w czasie naszej wizyty nie zaglądało słońce do wnętrza tak jak na zdjęciach reklamowych - a we wnętrzu stojąca woda z tłumami tubylców i turystów w większości nie korzystających z prysznica przed wejściem do wody po jedynej przerdzewiałej drabince (można też skakać ze skałki) ale wyjść i tak trzeba tą jedyną drabinkąwioska Indian Tzotzil w San Juan Chamula nie ma nic wspólnego z obrazem zarejestrowanym przez Tonego Halika & Elżbietę Dzikowską w programie Pieprz i wanilia. To betonowy, potworek z gigantyczną ilością straganów i towarem , który można ewentualnie nabyć w wielu innych miejscach. Wnętrze kościoła św. Jana bardzo ograniczona możliwość poruszania się z powodu układania terakoty. Długopisy z imieniem opatulone w rękodzieło można zamówić u Anity poprzedniego dnia i odebrać następnego w autobusie. Tylko tyle i aż tyle.Tak, ale -Przejazd szybką motorówką, jako sternik, to ogromna dawka adrenaliny z dodatkowym postojem, dla wyciszenia emocji, na piaszczystej plaży wśród namorzynów. Kawalkada motorówek płynie też wolno wzdłuż promenady Cancun co pozwala na zrobienie zdjęć z perspektywy wody. Cena też niższa niż w opisie bo tylko 85 USD ale za to kolorowe zdjęcie, 1 szt o wymiarach 215mmx135mm, wykonane przez zawodowego fotografa kosztuje 15 USD!-rejs na zachód słońca nad Pacyfikiem w Acapulco na pokładzie dużego , trzy pokładowego katamarana z barem w formule all inclusive z podziwianiem Acapulco od strony oceanu z objaśnieniami w języku polskim oraz tańcami przy lokalnej muzyce + solista. W czasie rejsu konkurs tańca, w który dwa miejsca ( na trzy ) zdobyły pary z Polski. I tam też można zobaczyć meksykańskiego tancerza ubranego w poncho oraz w sombrero na głowie podczas tańca Tequila punch- skoki ze Skały Śmierci przy sztucznym oświetleniu ale o takim natężeniu, że zdjęcia i filmy dobrze wychodzą ale trzeba dobrze stanąć-znowu tłumy. Gdy dysponuje się dużym zoomem to po zejściu schodami skręcić na pierwszą platformę w prawo-wieczór folklorystyczny w Mexico wart swojej ceny, która zawiera 2 drinki bezpłatne, oświetlenie odpowiednie do rejestracji obrazu i dźwięku profesjonalnego show-piękne głosy, bogate stroje, taniec ze świecami na głowach to najwyższej klasy popis – a na koniec muzyka na żywo z solistką oraz parkiet do tańca dla par z Polski, z Meksyku i z zagranicy-tratwami po kanałach z muzyką mariachi – niezapomniane przeżycie kulinarne- zakrapiane tequilą- i dźwiękowe kiedy mariachi przemieszczają się z tratwy na tratwę grając ,,do kotleta”. Na tratwach można również tańczyćTransportLuksusowy ,nowy autokar z dużą ilością miejsca na nogi oraz toaletą.Pomiędzy siedzeniami gniazdo USB i gniazdko standard USA do ładowania komórki.Kierowca Alberto codziennie w nienagannie wyprasowanej białej koszuli pod krawatem prowadził pojazd bardzo bezpiecznie i dał się poznać jako wirtuoz kierownicy. Autobus utrzymywany w wysokim standardzie czystości podczas trwania całej imprezy.ZakwaterowaniePokoje hotelowe czyste i zadbane. Bardzo dobry standard jak na imprezę objazdową. Prawie w każdy hotelu basen i szybki internet.Woda kapslowana 200 ml na głowę ,na dobęWyżywienieDla miłośników jajek, ryb, owoców morza ale również lokalnych przekąsek (25 -65 peso) lub obiadów (150-160 peso) oczywiście + napoje. Zemsta Montezuny szalała w grupie i niekiedy potrafiła naprawdę dać się we znaki. Syrop z lokalnej apteki popijany Coca Colą ..i już

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    Ciekawy wyjazd dla ciekawych życia:)

    Małgorzata, Opole 18.02.2015 | Tagi: 26-35 lat, z rodziną

    Ogólnie wyjazd oceniam za bardzo udany z wyjątkiem: 1. autokar - ciągle psujący się, nie mogący podjechać pod górkę, przez 3 godziny brak klimatyzacji przez co jechaliśmy w 45 stopniowym upale, jadący jak żółw przez co zamiast mieć więcej czasu na zwiedzanie ciekawych miejsc wlekliśmy się w autokarze... po jakimś czasie zmieniliśmy autokar na lepszy tz. lepiej psujący się:) 2. nie mogliśmy zobaczyć fresków Diego Riwiery w Pałacu Narodowy (ze względów politycznych) co było w programie uważam że w tym wypadku biuro powinno zapłacić za wstęp w mieście gdzie było możliwe zobaczenie ww. fresków a nie mówić ze możemy tam pójść i sami zapłacić. Cała reszta jak w programie tz. kiepskie hotele, narzekający na wszystko dziadki i walczący o miejsce w autokarze:))) Ogólnie cały wyjazd poza powyższym uważamy za dobrze zorganizowany, udany i ciekawy.