Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry. Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu. Budapeszt to najpiękniej położona stolica nad Dunajem, zobaczymy Plac Bohaterów, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi i kościołem Macieja oraz zapierający dech w piersiach widok na miasto i rzekę z Góry Gellerta. Zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie lub w Serbii. Nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu dotrzemy do Suboticy. W secesyjnym centrum miasta odwiedzimy ratusz, którego wieża jest symbolem miasta i jednocześnie najwyższym punktem w okolicy. Miasto słynie z kamienic w stylu węgierskiej secesji. Przejazd w stronę Karłowic (Sremski Karlovci). Spacer po barokowym centrum miasta - Pałac Patriarchy, cerkiew św. Mikołaja, najstarsze gimnazjum serbskie, fontanna „Cztery Lwy” oraz Kościół Pokoju - miejsce podpisania Pokoju Karłowickiego, który zmienił mapę tej części Europy. Region Fruszka Gora słynie z uprawy winorośli, odwiedzimy jedną z miejscowych winiarni (degustacja win i tradycyjnych przekąsek). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy wizytą w stolicy autonomicznego okręgu Wojwodina, zobaczymy - Nowy Sad, uznawany za najładniejsze miasto w kraju. Zwiedzanie rozpoczniemy od Twierdzy Pietrovaradin, następnie spacer Starówce, której architektura wskazuje na wielokulturowość mieszkańców miasta. Zwiedzanie stolicy Serbii: spacer po parku utworzonym na terenie twierdzy Kalemegdan oraz czas wolny na deptaku, reprezentacyjnej ulicy Kneza Mihajla. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu odwiedzimy Zamek Golubac strzeże on wejścia do przełomu dziewięcioma białymi wieżami. To tutaj zginął w walce najsłynniejszy polski rycerz - Zawisza Czarn. Popołudniem dla chętnych, rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach (płatne dodatkowo 25 EUR/os.). Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie - legendarnego wodza Daków, Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Rogljevaczkich lub Rajaczkich Piwnic winnych koło Negotina. To unikatowe kilkusetletnie kamienne piwnice, w których do dziś leżakują wysokiej jakości wina, produkowane metodami mającymi swoje korzenie w starożytności. Degustacja win i tradycyjnych smakołyków. Przejazd w kierunku miasta Zajeczar we wschodniej Serbii, przy granicy z Bułgarią. Następnie przejazd do archeologicznego wykopaliska Felix Romuliana - pałacu cesarskiego ozdobionego mozaikami z III w. n.e. (UNESCO). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do Resavskiej Jaskini - jednej z najciekawszych w Serbii ze względu na bogatą szatę naciekową. Po południu zwiedzanie monastyru Manasija - najlepiej ufortyfikowanego w całej Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd widokową trasą doliny rzeki Ibar zwaną Doliną Jorgovana (Doliną Bzów) do średniowiecznego kompleksu klasztornego Studenica, pięknie położonego w dolinie rzeki o tej samej nazwie. To największy i najbogatszy serbski klasztor. Na terenie otoczonym murami z konakiem znajdują się trzy cerkwie, w tym Cerkiew Królewska - miejsce wiecznego spoczynku władców z rodu Nemanjićów, z dobrze zachowanymi cennymi freskami z XIV w. Przejazd do Sjenicy, zwanej „serbską Syberią”. Wyprawa busami na punkt widokowy Modlitwa, skąd widać zjawiskowo uformowane meandry rzeki, i gdzie przy odrobinie szczęścia można podziwiać sępy białogłowe. Kanion Uvca jest głównym siedliskiem tych ogromnych ptaków.Obiadokolacja i nocleg w Mokrej Gorze lub okolicach.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu odwiedzimy Drvengrad – drewnianą wioskę –skansen- zbudowaną przez znanego reżysera, Emira Kusturicę . Urocze, drewniane domy, cerkiew z dzwonnicą, restauracje, kramy z pamiątkami i rękodziełem; więzienie, biblioteka, galeria oraz liczne gadżety prosto z planu filmowego, np. czarna wołga, czy różowy cadilac. Swoje ulice mają tu Fellini, Bergman, czy Bruce Lee.. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. W Wyszegradzie spacer przez najsłynniejszy most na Bałkanach, zbudowany w XVI w. przez mistrza Sinana na zamówienie Mehmeda Paszy Sokolovića. Historia tego mostu, harmonijnie spinającego brzegi rzeki jedenastoma lekko przerzuconymi łukami, stała się inspiracją dla pisarza Ivo Andrića do napisania powieści pt.: „Most na Drinie”, za którą otrzymał Nagrodę Nobla. Dla chętnych ok 30 min widokowy rejs po rzece Drinie. W trakcie rejsu statki przepływają pod jednym z 11 łuków mostu Sokolovicia (płatne dodatkowo ok. 17 EUR/os.). Przejazd do Mokrej Gory i przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową, zwaną Szargańska Osmica. Trasa prowadzi przez 22 tunele, 5 mostów i pokonuje różnicę poziomów około 300 metrów na całkowitej długości 15 km. Po drodze pociąg zatrzymuje się w ciekawych widokowo miejscach, między innymi na stacji Golubici, zbudowanej specjalnie na potrzeby filmu Emira Kusturicy „Życie jest cudem”. Zakwaterowanie w hotelu hotelu w Sarajevie lub okolicach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzimy Sarajevo. Stolica dzisiejszej Bośni i Hercegowiny została założona w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacki. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Zobaczymy miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Sercem Sarajewa od wieków pozostaje Bascarsija - turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi w wąskich uliczkach, sukiennicami oraz restauracjami, gdzie można np. zjeść najlepsze cevapcici na Bałkanach. Na głównym placu, który jest stałym miejscem spotkań mieszkańców Sarajewa, stoi piękna studnia o ażurowej konstrukcji - ostatni fragment wodociągu zbudowanego w XVI w. Po drodze mijać będziemy bośniackie piramidy. Przejazd do miasta Jajce, położonego na jajowatym wzgórzu nad wodospadem. Nad miastem malowniczo góruje twierdza. W drodze powrotnej niesamowitym kanionem rzeki Vrbas kierujemy się na Banja Lukę. Przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach porannych. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3600 km - liczone od granic Polski).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele**/ *** (8 noclegów: na Węgrzech - 1, w Serbii - 6, w Bośni i Hercegowinie - 1).

Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, często z balkonami.

Do dyspozycji gości: na miejscu bar, restauracja i recepcja, niektóre hotele posiadają basen

Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje

Naszym zdaniem: Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań i 7 obiadokolacji (w hotelu na Węgrzech tylko śniadanie), ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 130 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Witajcie w Serbii!

5.2/6 (122 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Witajcie w Serbii!
Galeria (13)
Witajcie w Serbii!
Witajcie w Serbii!
Witajcie w Serbii!
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Budapeszt i Belgrad - stolice nad Dunajem • Sremski Karlovci • twierdza Golubac • Żelazne Wrota • Fruszka Gora • Felix Romuliana • cuda serbskiej przyrody - kanion Uvac • winnice - Ivo Andrić i słynny most w Wyszegradzie • Mokra Gora • wioska Emira Kusturicy • koleją przez Serbię • Sarganska Osmica • Sarajevo • bośniackie ciekawostki - Jajce i Banja Luka
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań i 7 obiadokolacji (w hotelu na Węgrzech tylko śniadanie), ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 130 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu, zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 320
Razem
4 639 zł
Zaliczka 30% 1 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Witajcie w Serbii!

5.2 / 6(122 opinie)
Intensywność programu
4.7
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.2
Transport
5.2
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Władysław, Jordanów 17.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Pogodna Serbia

Wybierając tę wycieczkę nie spodziewałem się jakiejś rewelacji. Okazało się że to całkiem ciekawa wyprawa. Program dość napięty. Przez te 9 dni bardzo dużo my zobaczyli. Dzięki Pani przewodnik Karolinie poznaliśmy historię kraju , który jest dla nas mało znany i nie modny, a naród serbski ciągle musiał walczyć o niepodległość, Grupa chociaż wiekowo zróżnicowana była bardzo punktualna. Kierowcy autokaru super. Pani Karolina rewelacyjna . Gratuluje wiedzy historycznej i kulinarnej Serbii. Zamówiła też super pogodę. (ma znajomości). Dziękuję wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas. Władek Zaremba

6.0/6

Katarzyn, Nowakowska 15.07.2015

Udany wyjazd

Szczerze mówiąc trochę się obawiałam bo w poprzednim roku byłam z we Włoszech i nie byłam zadowolona z warunków i programu wycieczki. Ale tym razem było zupełnie inaczej. Serbia to przepiękny kraj wspaniali ludzie, piękne widoki i smaczne jedzenie. Hotele całkiem niezłe warunki OK.
Pokaż więcej opinii (120)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem