Opinie o Włoski Niezbędnik - Dla wygodnych

5.1/6
(272 opublikowane opinie)
Powyższa ocena stanowi średnią arytmetyczną ocen z opublikowanych opinii.
Zobacz szczegóły

Oceny szczegółowe

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
3.7
Zakwaterowanie
4.0
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
pani z lornetka
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AI

Zastanawiasz się, czy ta wycieczka to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Wycieczka do Włoch

    Danuta i Anna, Jeżewo 15.05.2024 | Termin pobytu: kwiecień 2024 | Tagi: 56-65 lat, w parze

    Wycieczka bardzo wyczerpująca, ale warto było. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca we Włoszech na których nam zależało. Miejsca sakralne niesamowite i zobaczenie ich osobiście wywołują niesamowite wrażenia, odczucia i wzruszenia. Wyżywienie wystarczające. Hotele też ok. Jesteśmy z koleżanką bardzo zadowolone. Wspaniali ludzie byli z nami tak że będziemy długo wspominać ten wyjazd też dzięki pani Ani opiekunce naszej grupy, która jest wspaniałą osobą i cierpliwą. Na następny wyjazd we wrześniu wybieramy się również z waszym biurem.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    4

    Ciekawa wycieczka. Nastawiona na zwiedzanie. Polecam!

    Anna z Gdańska 01.11.2022 | Termin pobytu: październik 2022 | Tagi: 36-45 lat, z rodziną

    Ciekawa wycieczka. Nastawiona na zwiedzanie. Idealna dla osób, które w krótkim czasie chcą zobaczyć najważniejsze zabytki Włoch.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    90

    Włoski niezbędnik - niezbędnik w podbojach świata

    Sławek 23.10.2016 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Powiem to tak – opinia bez słodzenia … Bardzo ciekawy i atrakcyjny program wycieczki. Byłem mocno zaskoczony organizacją transportu, przesiadek itp. Człowiek nie martwi się o nic jest dowożony na miejsce i jeszcze kilkukrotnie informują, co i jak. Autokar do samych Włoch też ok., choć trzeba nastawić się na długie i uciążliwe siedzenie w jednym miejscu. Mieliśmy wyśmienitego pilota Łukasza, którego z chęcią bym zabrał na każdą kolejną wycieczkę. Osoba taka w brew pozorom na wyciecze zorganizowanej jest niezastąpiona - to on się martwił, aby wszystko było na czas, żeby kupić bilety, ominąć kolejki, dawał wskazówki gdzie kupić dobrą pizzę i wypić pyszną kawę. Czytając wcześniejsze opinie nie potrzebnie nastawiałem się negatywnie do paru kwestii - zimna w autokarze czy w hotelach i konieczność zabrania koców - niestety nam się nie przydały i nie potrzebnie zabierały miejsce w walizkach. Bardziej potrzebne są poduszki do autokaru. Trafiliśmy na dość dobry hotel pierwszego dnia, co zrobiło na nas dobre wrażenie, ale niestety kolejne to już tragedia - co było potwierdzane w innych wcześniejszych opiniach. Rozumiem, że może standard hoteli jest niższy, aby i wycieczka była tańsza niż u konkurencji - ale skoro od pół roku pisze się, że suszarki w pokojach są uszkodzone i problem jest z prysznicami to coś jest nie tak a właścicielom hotelu widać, że najzupełniej nie zależy, co raczej źle wpływa na ogólną opinię Rainbow. Jeśli chodzi o posiłki - śniadania są bardzo skromne wręcz raczej drobną przekąską, ale sprytnie przez wszystkich nazywane są śniadaniami kontynentalnymi, aby nie zrażać turystów. Choć nie powiem, iż chodziłem głodny. Wiele do życzenia też miały obiadokolacje w opcjach dodatkowych. Te wykupiłem licząc na to, iż zjem coś bardziej regionalnego a tu niestety kotlet niby schabowy upaćkany mąką. Jeśli chcemy nastawić się na włoskie pyszności to szkoda zamawiać tych obiadów. Choć podsumowując jak mam w czasie wolnym tracić czas na jedzenie a nie rozkoszowanie się uroczymi zaułkami Florencji czy Rzymu to jednak cieszyłem się, że lądowałem na hotelu późnym wieczorem i nie martwiąc się o nic dostawałem ciepły posiłek. Podsumowując ogólnie wiem, że teoretycznie wyjazd na własną rękę wypadnie taniej, ale ile przy tym jest organizacji, zmartwień, niepewności, zachodu itp. Tu przy wycieczce zorganizowanej o nic się nie martwiłem, praktycznie wyłączyłem się na siedem dni zdając się na niezastąpioną rolę pilota. A dzięki temu, że mieliśmy na każdej wycieczce lokalnej przewodnika, który nas oprowadzała po obiektach to nie skończyło się zwiedzanie na zasadzie no tak te drzwi do katedry są faktycznie ładne tylko człowiek przy okazji i wiedział gdzie spojrzeć i wiedział na co patrzy i usłyszał kawałek historii. Ps. polecam zakup przewodnika "RZYM" w polskim sklepie pod bazyliką św. Piotra – ja na niego trafiłem przez czysty przypadek. Jest bardzo ciekawie przygotowany gdzie opisuje Rzym, Watykan i są piękne zdjęcia z kaplicy Sykstyńskiej (gdzie sami nie będziecie mogli fotografować). I niespodzianka – do przewodnika jest też film gratis.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Podróż Italia

    Robert, Grudziądz 13.06.2023 | Termin pobytu: czerwiec 2023 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Wycieczka bardzo fajna intensywne zwiedzanie Rzym Watykan piękny sporo zwiedzania pani pilot Klałdia mega profeska i bardzo pomocna polecam warto jechać i zobaczyć Italie

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    8

    Włoski niezbednik dla wytrwałych

    Ela 31.05.2017 | Termin pobytu: czerwiec 2017 | Tagi: 46-55 lat, ze znajomymi

    Nie rozumiem, dlaczego wycieczka nazywa sie dla wygodnych, jest dla młodych i dla wytrwałych. Zwiedzanie Rzymu w jeden dzień -to jakaś pomyłka. Powinno być przynajmniej 2 dni. 5-godzinny spacer po Rzymie nie sprzyja podziwianiu, każdy marzy aby gdzieś przysiąść na chwilę. Cieszę sie, że dałam radę. Ale następne wycieczki tylko samolotem!

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    1

    Włoski niezbędnik

    Monika 11.09.2023 | Termin pobytu: wrzesień 2023 | Tagi: 36-45 lat, w parze

    Dobrze zorganizowana wycieczka. Ciekawy program dla osób, które nie były wcześniej we Włoszech. Polecam.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    Doskonały pilot!

    ik_89 08.06.2017 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Bardzo nam się podobała organizacja wycieczki- pani Ewa Mirska jest bardzo troskliwym, dobrze zorganizowanym pilotem. Bardzo dobrze informowała nas o wszystkich punktach programu, omawiała ciekawe miejsca w czasie drogi do i z Włoch, w autokarze nawet muzyka była dostosowana do miejsc - przejeżdżając przez Wiedeń- walce Straussa!! Bardzo skrupulatnie nas liczyła, dbała, by nikt się nie zgubił. Pomagała wybrać dobre "pamiątki" z Włoch w supermarkecie. Bardzo życzliwie odpowiadała na pytania, dbała o sprzęt nagłaśniający, by wszyscy słyszeli, testując go z humorem. W autokarze świetnie dopasowane filmy podczas długich przejazdów- o tematyce i obrazach włoskich miejsc, które zwiedzaliśmy lub o tematyce podróżniczej.

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    2

    Włoski niezbędnik w 100 %

    Katarzyna, Wrocław 21.08.2019 | Tagi: 26-35 lat, ze znajomymi

    Bardzo udany wyjazd do Włoch. Naszej pani Julii bardzo dziękuje . Rejs barką i gondolą po kanale w wenecji coś wpaniałego i te widoki . Też chciałam podziękować pani Małgosi , która nas oprowadzała po wenecji . Florencja i rzym , asyż zobaczyć ciekawe i wspaniałe zabytki tych pięknych miastach . Żałuje się nie odbyły wycieczki fakultetywne do Padwy i Monte cassino .

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    7

    Wspaniała przygoda 23- 29.06.2018r.

    Ola i Daniel 15.07.2018 | Termin pobytu: czerwiec 2018 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Bardzo udana wycieczka, idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać Włochy w pigułce ( romantyczna Wenecja, urokliwy Asyż, wieczne miasto Rzym, Watykan pełen dzieł sztuki ). Pani pilot Julia osobą pełna optymizmu, zawsze słuzyła pomocą i zawsze uśmiechnięta. Przewodnicy w każdym miescie byli inni, posiadali ogromną wiedzę. Wspaniałym przeżyciem była audiencja papieska. Program zrealizowany w 100% . Polecam gorąco

    5.0/6

    Czy ta opinia była pomocna?

    9

    Fajna wycieczka

    Małgorzata i Krzysztof 20.07.2019 | Tagi: 26-35 lat, w parze

    Wycieczka o bardzo fajnym programie. Dużo zwiedzania, ale był też czas wolny dla siebie. Bardzo miła i pomocna pani pilot Klaudia oraz kierowcy. Wszyscy przewodnicy o ogromnej wiedzy, ale zczególnie trzeba wyróżnić p. Grażynę z Florencji i p. Karolinę z Rzymu. Widać że kochają te miasta i ich historia jest dla nich pasją co można było wyczuć w sposobie opowiadania. Hotele jak na tą cenę znośne (nie jesteśmy wymagający) prócz hotelu Elena w Toskanii. Pokoj mały, duszny i co najgorsze brudny. Łącznie z tym że w doniczce w uschniętym kwiacie na balkonie koty zrobiły sobie kuwetę i widać było, że od dłuższego czasu nikt z tym nic nie robi. Na szczęście nocowaliśmy tam tylko jedną noc. Jedynym plusem był niedaleki taras z przepięknym widokiem na Toskańskie pola i miasteczko opodal. We wszystkich hotelach brak klimatyzacji, chociaż podczas noclegu w Rzymie coś tam wiało ;) Śniadania szpitalne, obiadokolacje nieco lepsze, za to jedzenie na Wieczorze Włoskim bardzo dobre. Wielka szkoda że nie udało się zorganizować wyjazdu na Monte Cassino przez zbyt małą liczbę osób chętnych (pół na pół)- liczyliśmy na tą wycieczkę. Warto wykupić fakultet dodatkowy do Padwy, gdyż jest to prześliczne i bardzo urokliwe miasteczko oraz co ważne, bez tłumów. Przejazdy zarówno pomiędzy miastami jak i te tranzytowe były sprawnie organizowane. Niestety droga powrotna była dla nas bardzo mocno wyczerpująca. Przydałby się nocleg podczas tej trasy. Wróciliśmy do domu z Kolumnami Zygmunta zamiast nóg ;) Reasumując wycieczka udana, a wszystkie niedociągnięcia niwelują wrażenia z tych pięknych miejsc i rzeczy które oglądaliśmy. Polecamy