Wersal

Pałac w Wersalu to jeden z największych i najbardziej znanych pałaców Europy. Znajduje się w północnej Francji, około 20-30 km na zachód od Paryża. Jest siedzibą francuskiego parlamentu, a także miejscem wielu ważnych wydarzeń politycznych i kulturalnych. To istotne miejscem dla wielu ważnych, międzynarodowych instytucji, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych. To jeden z najbardziej rozległych i bogato zdobionych pałaców na świecie, a ogrody uważa się za najpiękniejsze w Europie.

Wersalski Pałac we Francji - historia

Pałac w Wersalu został zbudowany w XVII wieku dla króla Francji Ludwika XIV. Jest uznawany za jeden z najbardziej imponujących zabytków architektury renesansowej. Składa się z wielu budynków, ogrodów i parków. W środku znajduje się wiele słynnych pomieszczeń, takich jak Sala Złotego Tronu, Sala Białego Tronu i Galeria Elżbiety. Pałac jest także siedzibą francuskiego parlamentu.  To jedno z najważniejszych miejsc w historii tego kraju oraz jego symbol. Tysiące turystów przyjeżdża do francuskiego Wersalu każdego roku, aby zobaczyć jego wspaniałe wnętrza oraz otaczającą naturę.

Pałac w Wersalu - zwiedzanie

Aby zwiedzić Wersal należy zarezerwować bilety online na stronie internetowej Pałacu w Wersalu. Trzeba mieć ze sobą paszport lub dowód osobisty. Wizyta trwa przeważnie ok. 3 godzin. Jest otwarty dla zwiedzających i można go zwiedzać przez cały rok. Żeby dostać się do Pałacu w Wersalu, można skorzystać z pociągu, autobusu lub samochodu. Wystarczy, że wybierzesz się na jedną z wycieczek objazdowych we Francji, a Wersal będzie w zasięgu Twojego wzroku.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje