Błękitna laguna i wyspa Gramvousa

Zatoka Balos i wyspa Gramvousa

Balos Beach i Gramvousa to dwa popularne miejsca wakacyjne na greckiej wyspie Kreta. Oba są słynne ze swoich pięknych plaż i widoków. Laguna Balos jest szczególnie popularna ze względu na swoje błękitne wody i złocisty piasek. Gramvousa cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne krajobrazy oraz możliwości trekkingowe.

Wycieczka na wyspę Gramvousa i Balos

Aby dostać się do Balos Beach i na wyspę Gramvousa, trzeba najpierw udać się do lotniska w Heraklionie na Krecie. Stamtąd możesz dojechać na plażę Balos samochodem w ciągu ok. 2 godzin, a następnie do Gramvousy, która jest oddalona o ok. 3 godziny drogi. Zawsze możesz zdecydować się na wycieczkę fakultatywną w Grecji i dopłynąć statkiem.

Są to dwa niezwykłe, łatwo dostępne miejsca, które warto odwiedzić podczas wczasów na Krecie - świetny pomysł na wakacje w Grecji. Tam odpoczniesz na słonecznych plażach, wykąpiesz się w morzu i będziesz mieć szansę na podziwianie naturalnych, dziewiczych widoków. Gramvousa to także miejsce, gdzie możesz zwiedzić starożytne ruiny i zabytki.

mapka

Pokaż na mapie

Inne atrakcje