Wąwóz Samaria

Wąwóz Samaria zlokalizowany w Grecji to chętnie wybierany kierunek podczas wakacji na Krecie dla wszystkich pasjonatów pieszych wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu. Położony w krainie wąwozów, w której znajduje się ponad 400 kanionów, Wąwóz Samaria jest najpiękniejszym i najłatwiej dostępnym dla turystów, który oczarowuje niezwykłym ukształtowaniem terenu oraz bogatą florą oraz fauną. Dodatkowo jest to bardzo łatwy, a jednocześnie malowniczy szlak górski, więc nie sprawi on nikomu trudności.

Wąwóz Samaria – piękne widoki

Wąwóz Samaria położony jest w samym sercu jedynego parku narodowego Grecji: Lefka Ori, znanego jako Park Narodowy Samaria lub Park Narodowy Białych Gór Krety. Specyficzne ukształtowanie gór oraz licznych, choć niewielkich wąwozów sprawia, że okolica ta jest dobrze odizolowana, zapewniając schronienie licznym gatunkom flory i fauny, z których ponad 70 to gatunki endemiczne.

Po drodze trzeba przejść przez kilka wąskich miejsc oraz pokonać kręte, wznoszące się ścieżki, które oferują, zapierające dech w piersiach widoki. Zwieńczeniem wycieczki jest nadmorska miejscowość Agia Roumeli, do której dotrzeć można jedynie pieszo lub łodzią. Tam znajdują się liczne restauracje oraz piękne zabudowania i cudowna plaża.

Wąwóz Samaria – przejście szlakiem

Wąwóz Samaria ma 13 km długości i ma górski charakter. Trasa jest jednak dobrze przygotowana dla turystów, dlatego można ją spokojnie pokonać w niskich butach lub sandałach trekkingowych bez większego zaangażowania. Na trasie znajdują się toalety, a po zakończeniu wędrówki można zjeść posiłek w Agia Roumeli. Ta niewielka, nadmorska miejscowość ze względu na specyficzne położenie pomiędzy morzem Libijskim i wysokimi szczytami Gór Białych jest jednym z najdzikszych miejsc Grecji, olśniewając niezwykłym, bajkowym wręcz wyglądem. To idealnie zwieńczenie wycieczki do najdłuższego wąwozu Europy. Jeśli chcesz przejść bezpiecznie przez Wąwóz Samaria na Krecie, pojedź z nami na wycieczkę fakultatywną w Grecji.

mapka

Pokaż na mapie