ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Wróć

Inne

Animatorzy czasu wolnego Rainbow – rekrutacja na specjalistę od najlepszej zabawy!

Co roku w Figloklubach Rainbow pracuje ok. 160 animatorek oraz animatorów czasu wolnego. Przez trzy miesiące – od 15 czerwca do 15 września – dbają o to, aby urlop Twojej rodziny był jak najbardziej urozmaicony, a wspomnienia i doświadczenia z wyjazdu zostały z Wami na długo. Jak zostać animatorem czasu wolnego? Kurs to dopiero początek!

Krok pierwszy - kurs animatora czasu wolnego

Droga każdego Animatora Rainbow zaczyna się blisko rok przed sezonem letnim! To wtedy odbywają się szkolenia oraz rozpoczyna rekrutacja. Dzięki temu wiemy, że współpracujemy z osobami, które marzą o takiej pracy, często przez wiele lat. Kursy animatora czasu wolnego pozwalają zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności. Dają też możliwość spróbowania swoich sił w pierwszych animacjach czasu. Tylko najlepsi decydują się odpowiedzieć na nasze ogłoszenie rekrutacyjne.

 

Krok drugi - casting na animatora hotelowego

Z najlepszymi strażnikami dobrej zabawy widzimy się na dodatkowych spotkaniach, które organizujemy od października w największych miastach w Polsce. Casting na animatora czasu wolnego to możliwość zaprezentowania się ze swojej najlepszej animacyjnej strony.

  1. Każda uczestniczka i uczestnik prowadzą zaplanowaną przez siebie grę czy zabawę.
  2. Wszyscy biorą udział w rozmowach z lektorami, które sprawdzają poziom znajomości języka obcego.

Weryfikacja językowa podczas castingu jest bardzo ważna, ponieważ mimo że animatorzy hotelowi używają polskiego w kontakcie z naszymi gośćmi, to potrzebują przynajmniej komunikatywnej znajomości języka obcego, aby rozmawiać z pracownikami hotelu, w którym wypoczywacie. Rekruterzy zapraszają też na rozmowę indywidualną. Pytamy, skąd pomysł na kandydowanie i wcześniejsze doświadczenie, aby lepiej poznać przyszłych animatorów czasu wolnego Rainbow.

Krok trzeci - szkolenie animatora czasu wolnego przed sezonem

Po castingu wybieramy tych, którzy najlepiej sobie poradzili z zaplanowaniem animacji czasu wolnego, testem językowym oraz najciekawiej wypadli w trakcie naszej rozmowy zapoznawczej. Zapraszamy ich na tygodniowe, bezpłatne szkolenie, podczas którego uczymy nie tylko tego, jak zostać animatorem hotelowym, ale jak zostać animatorem Rainbow! W programie znajdują się:

  • elementy pedagogiki i psychologii wieku dziecięcego, aby proponowane zabawy były idealnie dopasowane do wieku oraz możliwości najmłodszych turystów.
  • nauka tańców animacyjnych oraz przykładowych choreografii,
  • planowanie rozgrzewki przed aqua aerobikiem tak, aby była energetyczna i radosna,
  • podstawy pierwszej pomocy, aby animator mógł zadbać o bezpieczeństwo gości oraz współpracowników,
  • i wiele innych umiejętności, które uznajemy za ważne w pracy animatorów czasu wolnego.

Po szkoleniu na animatora czasu wolnego najlepsi uczestnicy otrzymują propozycję pracy i wyjeżdżają do hoteli, w których działają Figlokluby. Jesteście zaskoczeni tak złożonym procesem rekrutacji?

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku

Wakacje w listopadzie. Dokąd wybrać się na wypoczynek?

W Rainbow otwieramy sezon egzotyczny właśnie w listopadzie. Startujemy z ofertą Dreamlinerową już od początku miesiąca! Udowodnimy Ci, że jesienny wyjazd może być równie fascynujący, co sierpniowy urlop. Spraw sobie wakacje w listopadzie i sprawdź, dokąd możesz się wybrać! Podpowiemy Ci, gdzie w listopadzie jest najcieplej i w których regionach utrzymuje się temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dowiesz się też, w których krajach jest wtedy przyjemnie i ciepło, a warunki są idealne do wypoczywania i zwiedzania. Wakacje all inclusive a może last minute? W listopadzie nie brakuje atrakcyjnych ofert, a zalety wyboru urlopu jesienią, o których w dalszej części artykułu, mówią same za siebie.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Krecie. Kiedy warto polecieć na grecką wyspę?

Greckie wyspy to zawsze dobry wybór na urlop. Nie inaczej jest oczywiście z największą z nich, czyli Kretą. Na tych, którzy zdecydują się tu przyjechać, czeka całe mnóstwo rozmaitych atrakcji – kamieniste i piaszczyste plaże, malownicze górskie krajobrazy, bogata w owoce morza kuchnia grecka, urokliwe miasteczka oraz wysokiej klasy zabytki. Jest to więc idealne miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla amatorów aktywnego wypoczynku. Przeczytaj, jakiej na Krecie pogody możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku oraz zaplanuj swoje wymarzone wakacje w kolebce europejskiej cywilizacji, której historia zaczęła się 4 tys. lat przed narodzinami kultury minojskiej!
krajobraz-kierunku

Wyspa Phu Quoc - pogoda i klimat. Kiedy polecieć do Wietnamu?

Wietnam to jeden z bardziej fascynujących krajów Azji Południowo-Wschodniej, stanowiący niesamowitą mieszankę azjatyckiej kultury, tropikalnego klimatu i fenomenalnej, znanej na całym świecie kuchni wietnamskiej, której nikomu nie trzeba chyba rekomendować. To fantastyczny kraj zarówno do zwiedzania, jak i do wypoczynku. W tym drugim przypadku, najpopularniejsza staje się ostatnio Phu Quoc, tropikalna wyspa znajdująca się w południowej części kraju, w Zatoce Tajlandzkiej, u zbiegu lądowych granic Wietnamu i Kambodży. Zanim polecisz na wyspę Phu Quoc, pogoda oraz tamtejszy klimat powinny Cię zainteresować. Dowiedz się, kiedy najlepiej wybrać się do południowego Wietnamu.
krajobraz-kierunku

Pogoda, klimat i temperatury na Korfu

Korfu jest największą wyspą Archipelagu Jońskiego, rozciągającego się u północno-zachodnich rubieży Grecji właściwej. Wciśnięta pomiędzy Półwysep Apeniński a Bałkany leży niemal dokładnie w miejscu, gdzie stykają się wody mórz Adriatyckiego i Jońskiego. Dla turystów to niemal idealna wyspa, gdzie bogactwo historycznej spuścizny sąsiaduje z malowniczą przyrodą i urokliwymi plażami, a mało uczęszczane drogi oraz szlaki we wnętrzu wyspy Korfu doskonale nadają się na wycieczki piesze czy też rowerowe. Są tu duże, tętniące życiem kurorty, ale też małe i zaciszne miejscowości sprzyjające turystyce rodzinnej. Turyście tak naprawdę pozostaje tylko dopasować odpowiednie miejsce do swoich potrzeb! Zobacz jakiej pogody oraz temperatury na Korfu możesz się spodziewać w poszczególnych miesiącach roku i zaplanuj swoje wymarzone wakacje!