ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Animatorzy czasu wolnego Rainbow – rekrutacja na specjalistę od najlepszej zabawy!

Co roku w Figloklubach Rainbow pracuje ok. 160 animatorek oraz animatorów czasu wolnego. Przez trzy miesiące – od 15 czerwca do 15 września – dbają o to, aby urlop Twojej rodziny był jak najbardziej urozmaicony, a wspomnienia i doświadczenia z wyjazdu zostały z Wami na długo. Jak zostać animatorem czasu wolnego? Kurs to dopiero początek!

Krok pierwszy - kurs animatora czasu wolnego

Droga każdego Animatora Rainbow zaczyna się blisko rok przed sezonem letnim! To wtedy odbywają się szkolenia oraz rozpoczyna rekrutacja. Dzięki temu wiemy, że współpracujemy z osobami, które marzą o takiej pracy, często przez wiele lat. Kursy animatora czasu wolnego pozwalają zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności. Dają też możliwość spróbowania swoich sił w pierwszych animacjach czasu. Tylko najlepsi decydują się odpowiedzieć na nasze ogłoszenie rekrutacyjne.

 

Krok drugi - casting na animatora hotelowego

Z najlepszymi strażnikami dobrej zabawy widzimy się na dodatkowych spotkaniach, które organizujemy od października w największych miastach w Polsce. Casting na animatora czasu wolnego to możliwość zaprezentowania się ze swojej najlepszej animacyjnej strony.

  1. Każda uczestniczka i uczestnik prowadzą zaplanowaną przez siebie grę czy zabawę.
  2. Wszyscy biorą udział w rozmowach z lektorami, które sprawdzają poziom znajomości języka obcego.

Weryfikacja językowa podczas castingu jest bardzo ważna, ponieważ mimo że animatorzy hotelowi używają polskiego w kontakcie z naszymi gośćmi, to potrzebują przynajmniej komunikatywnej znajomości języka obcego, aby rozmawiać z pracownikami hotelu, w którym wypoczywacie. Rekruterzy zapraszają też na rozmowę indywidualną. Pytamy, skąd pomysł na kandydowanie i wcześniejsze doświadczenie, aby lepiej poznać przyszłych animatorów czasu wolnego Rainbow.

Krok trzeci - szkolenie animatora czasu wolnego przed sezonem

Po castingu wybieramy tych, którzy najlepiej sobie poradzili z zaplanowaniem animacji czasu wolnego, testem językowym oraz najciekawiej wypadli w trakcie naszej rozmowy zapoznawczej. Zapraszamy ich na tygodniowe, bezpłatne szkolenie, podczas którego uczymy nie tylko tego, jak zostać animatorem hotelowym, ale jak zostać animatorem Rainbow! W programie znajdują się:

  • elementy pedagogiki i psychologii wieku dziecięcego, aby proponowane zabawy były idealnie dopasowane do wieku oraz możliwości najmłodszych turystów.
  • nauka tańców animacyjnych oraz przykładowych choreografii,
  • planowanie rozgrzewki przed aqua aerobikiem tak, aby była energetyczna i radosna,
  • podstawy pierwszej pomocy, aby animator mógł zadbać o bezpieczeństwo gości oraz współpracowników,
  • i wiele innych umiejętności, które uznajemy za ważne w pracy animatorów czasu wolnego.

Po szkoleniu na animatora czasu wolnego najlepsi uczestnicy otrzymują propozycję pracy i wyjeżdżają do hoteli, w których działają Figlokluby. Jesteście zaskoczeni tak złożonym procesem rekrutacji?

Data Publikacji: 09.08.2022

Podobne artykuły

krajobraz kierunku
Pogoda i temperatura w Tunezji. Kiedy polecieć na wakacje?Tunezja to jeden z najciekawszych krajów północnej Afryki. Znakomite miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i zwiedzania. Na turystów czekają tu piękne plaże Djerby, Susy czy Monastyru oraz światowej klasy rzymskie i fenickie zabytki, klimatyczne medyny Tunisu, czy Kairuanu, a także niesamowite pustynne krajobrazy służące jako plenery do wielu filmów. Dodatkowo przyjezdnych zachwyca tutejsza kuchnia, a serdeczność i gościnność mieszkańców tego kraju jest wręcz legendarna. Zobacz jakiej pogody możesz spodziewać się w Tunezji w poszczególnych miesiącach roku i kiedy najlepiej wybrać się tam na wczasy lub wycieczkę objazdową.
krajobraz kierunku
Wiza i karta turysty - czy są potrzebne na Kubie?Kuba jest bardzo popularnym celem podróży. Planując wakacje na Kubie, nie wystarczy jednak spakować strój kąpielowy i krem z filtrem. Trzeba przede wszystkim zapoznać się z aktualnymi przepisami wizowymi. Obywatele dowolnego kraju mogą podróżować na wyspę bez ograniczeń imigracyjnych. Jednak dla większości obcokrajowców wjazd na terytorium Kuby jest uwarunkowany posiadaniem niezbędnych dokumentów w tym odpowiedniej wizy.
krajobraz kierunku
Ceny nad morzem w 2023. Czego spodziewać się podczas wakacji nad Bałtykiem?Wybierasz się na wakacje nad polskie morze i zastanawiasz się, jakich cen w sezonie się spodziewać? Boisz się, że nad Bałtykiem w 2023 roku jest drogo? Jak jest naprawdę i czy rzeczywiście podczas urlopu w Polsce trzeba odmawiać sobie wyjścia do restauracji lub innych atrakcji z powodu inflacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule.
krajobraz kierunku
Dokąd warto pojechać na wakacje w sierpniu 2023? Podpowiadamy destynacje! Wciąż nie wiesz, gdzie na wakacje w sierpniu warto jechać w 2023 roku? Pragniesz wyjechać na zagraniczne wczasy? W takim razie sprawdź listę potwierdzonych wylotów do najlepszych kurortów w Europie! Nasza oferta wczasów last minute w sierpniu obejmuje kilkanaście krajów, setki hoteli i potwierdzonych lotów z Polski! Wybierz się na długo wyczekiwany urlop i odpocznij! Grecja, Turcja, Chorwacja, a może Bułgaria? Sprawdź, jakie kierunki dla Ciebie przygotowaliśmy. Dobra pogoda w sierpniu oraz temperatury Cię nie zawiodą.