< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Apteczka na wyjazd. Co warto spakować?

Apteczka na wyjazd. Co warto spakować?

Skrócony opis

Pakowanie się na wyjazd jest jednym z najmniej ulubionych zajęć przed wymarzonym urlopem. Niestety jest to również jedno z tych zadań, których nie da się uniknąć. Jeśli jednak zabierzesz się do pakowania w odpowiedni i przemyślany sposób, nie będzie ono aż tak uciążliwe i stresujące. Jednym z bardzo ważnych elementów, o których często zapominamy, jest spakowanie podręcznej apteczki. Podręczna oznacza, że ma być ona na tyle mała, by nie zajmować połowy bagażu, ale jednocześnie bardzo dobrze zaopatrzona. Zawartość apteczki może ulegać pewnym modyfikacjom, w zależności od takich czynników jak: kierunek wyjazdu, rodzaj wyjazdu, ilość osób dorosłych i ilość dzieci. Są jednak pewne podstawowe artykuły, które powinny znaleźć się w każdej porządnej apteczce podróżnej.

Sekcja 1

Pakowanie apteczki zawsze zaczynaj od rzeczy niezbędnych


Przygotowanie apteczki idealnej warto zacząć od znalezienia odpowiedniej kosmetyczki lub plastikowego pojemnika, które posłużą jako twoja baza. Materiałowa kosmetyczka jest zdecydowanie lżejsza i bardziej poręczna, ale z kolei plastikowy pojemnik jest bardziej wytrzymały i zapewnia lepszą ochronę swojej zawartości. Przy wyborze opakowania zastanów się, czy apteczka będzie przewożona w Twoim bagażu podręcznym czy rejestrowanym, w walizce czy w plecaku. Te z pozoru błahe kwestie mają dość istotne znaczenie przy zapewnieniu właściwej ochrony przewożonym medykamentom. A oto poglądowa lista rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej porządnej apteczce:

Plaster z opatrunkiem – to jest pozycja obowiązkowa i jedna z tych, które raczej na pewno podczas wyjazdu znajdą zastosowanie. Najczęstszymi obrażeniami, jakich możemy doznać na urlopie są drobne skaleczenia i otarcia, które można łatwo i szybko zabezpieczyć przed zabrudzeniem przy pomocy plastra. Możesz wziąć zestaw plastrów o różnych kształtach i rozmiarach lub zdecydować się na plaster uniwersalny do cięcia. Najlepiej sprawdzają się plastry elastyczne i wodoodporne, które są łatwe w aplikacji i dość wytrzymałe.

Jednorazowe chusteczki antyseptyczne – chusteczki nawilżone płynem antybakteryjnym lub do dezynfekcji idealnie sprawdzą się do przemycia skaleczenia przed przyklejeniem plastra z opatrunkiem. Takie chusteczki można również wykorzystać do przetarcia powierzchni, na których najczęściej gromadzą się zarazki.Płyn antyseptyczny – służy do dezynfekcji, zawiera związki bakteriobójcze i grzybobójcze. Można go stosować na skaleczenia, otarcia i drobne rany, ale dzięki właściwościom chłodzącym i kojącym sprawdzi się również przy oparzeniach słonecznych i po ukąszeniach owadów.

Maść antybiotykowa – w większości przypadków, jeśli prawidłowo umyjesz, zdezynfekujesz i opatrzysz ranę, jej zastosowanie nie będzie konieczne, ale zawsze lepiej mieć ją pod ręką. Lek zawiera zazwyczaj kombinację trzech antybiotyków o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego, dzięki czemu zapobiega rozwojowi zakażeń bakteryjnych w przypadku drobnych ran, zadrapań i skaleczeń.

Gaza jałowa – to podstawowy środek przy większych lub głębszych skaleczeniach, których opatrzenie wymaga środków opatrunkowych o większej chłonności.

Pęseta – może okazać się bardzo przydatna przy oczyszczaniu skaleczeń, z jej pomocą łatwiej usunąć na przykład wbitą drzazgę czy żądło po ukąszeniu owada.

Nożyczki – najlepiej małe i bardzo ostre, przydadzą się do przycięcia gazy lub plastra do odpowiednich rozmiarów.

Środki przeciwbólowe – zabierz te, które zazwyczaj stosujesz i wiesz, że na Ciebie najlepiej działają.

• Podstawowe lekarstwa, takie jak łagodny środek przeczyszczający na zaparcia, lek na biegunkę, tabletki na przeziębienie, syrop na kaszel.Powyższe wskazówki pomogą Ci w dokładniejszym opracowaniu listy rzeczy, których możesz potrzebować w swoim podręcznym zestawie medycznym. Pamiętaj, że nie jest to kompletna i uniwersalna zawartość apteczki, dokładna ilość i rodzaj artykułów zależy od kilku czynników, przede wszystkim od charakteru planowanego wyjazdu oraz kraju docelowego, do którego się wybierasz. Zastanów się, z jakimi artykułami może być problem w miejscu docelowym. Jeśli jedziesz do eleganckiego kurortu lub na zwiedzanie dużych miast, to z dużym prawdopodobieństwem możesz przyjąć, że w razie potrzeby kupisz wszystko, co będzie potrzebne i wystarczy, że weźmiesz tylko kilka podstawowych artykułów, jak plaster, środki przeciwbólowe i leki przyjmowane na stałe. Jeśli jednak jedziesz na egzotyczne wakacje, w bardzo odległe i słabo rozwinięte regiony, to Twoja apteczka powinna być zdecydowanie bogatsza i dobrze zaopatrzona. W razie wątpliwości zasięgnij porady lekarza rodzinnego który powinien pomóc Ci w sporządzeniu dokładniejszej listy.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy