< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Długi lot samolotem – jak sobie poradzić?

Długi lot samolotem – jak sobie poradzić?

Skrócony opis

Niektórzy podróżujący uwielbiają długie loty, inni wręcz przeciwnie. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czasami spędzenie kilku lub nawet kilkunastu godzin na pokładzie samolotu jest koniecznością, jeśli chcesz się dostać na wymarzone, zagraniczne wakacje. Do każdej podróży warto się należycie przygotować i mieć opracowany plan działania. Dzięki kilku prostym zasadom można zmienić każdy lot w przyjemne doświadczenie. Sprawdź, jak sobie radzić podczas dalekich podróży samolotem.

Sekcja 1

Jak się ubrać na podróż?


Podstawowym wyznacznikiem przy wyborze ubrań na długą podróż samolotem powinna być wygoda. Po prostu wybierz taki strój, w którym będziesz czuł się komfortowo zarówno w drodze na lotnisko, podczas kilku godzin lotu, jak i w drodze do hotelu. Pamiętaj, że podczas lotu nie ma możliwości dostosowania temperatury do Twoich indywidualnych potrzeb, więc ubierz się warstwowo, by czuć się dobrze, niezależnie od warunków. Na dużych wysokościach często pasażerom puchną stopy, więc warto założyć naprawdę wygodne i luźne buty. Część osób po starcie zdejmuje buty i zakłada przyjemne w dotyku, ciepłe skarpety, być może taki mały gadżet sprawi, że Twoja podróż też będzie przyjemniejsza.

Zapewnij sobie odpowiednią dawkę rozrywki

Zanim wsiądziesz na pokład upewnij się, że Twoje urządzenia takie jak tablet, laptop, smartfon, e-czytnik są naładowane, a także ściągnij gry, filmy, muzykę i książki, by móc z nich korzystać w trybie samolotowym. Upewnij się, że masz w bagażu podręcznym ładowarki do wszystkich urządzeń, które umilą Ci podróż. Możesz też na wszelki wypadek zabrać naładowany power bank, gdyby okazało się, że w samolocie nie ma gniazdek elektrycznych. Podróż samolotem to idealny moment, by nadrobić różne zaległości, a takie chwile relaksu stanowią wymarzone wprowadzenie do urlopu.Zadbaj o swoją wygodę
Siedzenie przez dłuższy czas w jednej pozycji, bez możliwości rozprostowania nóg, naprawdę może być męczące. Rozciąganie mięśni podczas lotu nie tylko pomaga głowie się odprężyć, ale przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko zakrzepicy żył głębokich. Dlatego nie wstydź się współpasażerów i co jakiś czas wykonuj proste ćwiczenia izometryczne, które pozwolą Ci złagodzić negatywne skutki braku ruchu. Warto też co dwie godziny wstać i przejść się w tę i z powrotem kilka razy, by się rozruszać. Naprawdę Twój organizm odwdzięczy Ci się za te drobne gesty niesamowitą energią po wylądowaniu. Jeśli należysz do osób, które w samolocie głównie śpią, to zabierz do bagażu podręcznego małą poduszkę podróżną, która uchroni Twój kark przez bólem. Jeśli natomiast wiesz, że nie zaśniesz, a chcesz być wypoczęty i gotowy na zwiedzanie, to skonsultuj się z lekarzem, który może przepisać Ci lekkie środki nasenne. Jeśli planujesz spać, to upewnij się, że zapięty pas bezpieczeństwa jest widoczny na ubraniu lub kocu. Dzięki temu, gdy zapali się sygnał „zapnij pasy”, stewardessy nie będą musiały Cię budzić, bo od razu zobaczą, że Twój pas jest zapięty.

Podczas lotu warto także pamiętać o nawodnieniu. Powietrze w samolocie jest zazwyczaj bardzo suche, a odwodnienie organizmu zwiększa odczuwanie negatywnych skutków lotu po wylądowaniu (tzw. jet lag). Przez cały lot pij dużo wody, najlepiej niegazowanej, ale unikaj kawy, herbaty i alkoholu. Najlepiej zrobisz, jeśli weźmiesz ze sobą butelkę wielokrotnego użytku, którą napełnisz wodą już po przejściu kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. W ten sposób nie tylko zadbasz o swoją kondycję, ale także o naszą planetę, bo nie przyczynisz się do zużycia plastiku.Pamiętaj, że nie podróżujesz sam, dlatego warto być miłym dla wszystkich, począwszy od personelu lotniska, przez współpasażerów, na sobie samym kończąc. Podróż, nawet ta bardzo długa, upływa dużo szybciej i przyjemniej w miłej atmosferze.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Dominikana