< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Jak przygotować się do długiego lotu samolotem?

Jak przygotować się do długiego lotu samolotem?

Skrócony opis

Dalekie, międzykontynentalne podróże to dla wielu z nas spełnienie marzeń i źródło ogromnej satysfakcji. Zanim jednak znajdziemy się kilka czy kilkanaście tysięcy kilometrów od domu, trzeba się tam jakoś dostać. Najczęściej oznacza to długi lot samolotem – jego widmo niejednemu spędza sen z powiek. Wystarczy jednak dobrze się przygotować, by zminimalizować trudy podróży i przyjemnie spędzić czas na pokładzie samolotu. Co spakować i jak przygotować się do długiego lotu? Podpowiadamy.

Sekcja 1

Jak zasnąć w samolocie?

Jedną z najlepszych strategii przetrwania długiego lotu jest… przespanie jego większej części. Często jednak okazuje się, że nie lada sztuką jest zasnąć w pozycji siedzącej, w otoczeniu kilkuset osób i przy ciągłym akompaniamencie samolotowej maszynerii. Dlatego też, kompletując bagaż podręczny, warto pamiętać o: • odpowiednio wyprofilowanej poduszce podróżnej – dzięki niej kręgi szyjne będą znacznie mniej obciążone i łatwiej będzie „ułożyć się” w wygodnej pozycji; • opasce na oczy – wiele linii lotniczych na długich dystansach zapewnia takie opaski swoim pasażerom, ale na wszelki wypadek warto mieć własną; • zatyczkach do uszu lub słuchawkach tłumiących hałas – pomogą zabezpieczyć się przed odgłosem samolotowego silnika i wyciszą inne pokładowe dźwięki, jak np. płacz niemowlęcia. Pamiętajmy też, aby odpowiednio się ubrać – tak, by nie było nam ani za ciepło, ani za gorąco. Strój na cebulkę będzie więc idealnym rozwiązaniem.

Sekcja 2

Sposoby na nudę w samolocie

Czasem zdarza się jednak, że mimo podjęcia wszelkich możliwych środków mających ułatwić zaśnięcie sen w samolocie nie nadchodzi. Warto więc być przygotowany i na taką ewentualność. Podczas lotu nuda jest zawsze najgorszym wrogiem. Gdy nie mamy co robić, zdaje się on ciągnąć w nieskończoność. Niektóre linie lotnicze latające na długich dystansach oferują swoim klientom system rozrywki pokładowej – oznacza to dostęp do wielu filmów, muzyki czy podcastów na indywidualnych ekranach przy każdym siedzeniu. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie tam treści spełniających nasze oczekiwania. Warto więc zabrać ze sobą (w pełni naładowany) laptop czy tablet, na którym można oglądać filmy lub czytać książki, będąc offline. Jeśli naszym „elektronicznym centrum rozrywki” jest smartfon, koniecznie go naładujmy i spakujmy powerbank.Jedzenie i napoje na pokładzie

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale podniebne podróże sprawiają, że szybciej się odwadniamy. Pijmy więc dużo wody przez cały czas trwania lotu – dzięki temu w mniejszym stopniu odczuwać będziemy zmęczenie. Unikajmy też kofeiny i alkoholu, które nie tylko przyczyniają się do odwodnienia, ale też mogą powodować zdenerwowanie i podrażniać żołądek. Przygotowując się do podróży, warto spakować też lekkie przekąski. Najlepsze będą te o wysokiej zawartości białka – np. migdały, batony proteinowe czy zwykłe kanapki z serem – które zapewnią uczucie sytości przez długi czas. Przede wszystkim jednak – nie denerwujmy się. Każda minuta lotu sprawia, że zbliżamy się do upragnionego celu.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 4.45/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Zobacz inne wpisy