< WSTECZ
R.pl > Blog > Inne > Kiedy najlepiej jechać do Kenii? Pogoda, klimat i temperatury

Kiedy najlepiej jechać do Kenii? Pogoda, klimat i temperatury

Skrócony opis

Dzika Afryka fascynuje i rozbudza wyobraźnię. Ile to razy, oglądając powtórkę „Pożegnania z Afryką”, marzyło mi się przeżyć przygodę na miarę Karen, granej przez moją ukochaną Meryl Streep! Dzięki niższym cenom i większej dostępności Czarnego Lądu, mogłam wreszcie zrealizować swoje marzenie. W tym wpisie podzielę się z Wami wrażeniami z mojej kenijskiej przygody i podpowiem, w jakich miesiącach najlepiej jechać do Kenii.

Sekcja 1

Kenia – lato na okrągło

Jeśli uwielbiacie gorące, słoneczne dni, towakacje w Kenii, chociażby za sprawą pogody, będą dla Was wymarzone. Klimat jest tak korzystny, że możecie przyjechać tu o każdej porze roku. To tu, na bezkresnej sawannie, przeżyjecie najpiękniejszy zachód słońca w swoim życiu. Kenia leży na wschodnim wybrzeżu Afryki, gdzie klimat jest gorący i wilgotny, czyli typowo równikowy. W Kenii wyróżnia się dwie pory deszczowe – krótką i długą. Najbardziej optymalne temperatury do odkrywania Czarnego Lądu przypadają na okres od grudnia do marca i właśnie wtedy gorąco zachęcam Was, abyście przylecieli do Kenii. Wbrew pozorom w okresie polskich wakacji, czyli w lipcu i sierpniu, wcale nie jest najgoręcej –na wschodnim wybrzeżu Afryki ten czas jest najzimniejszy w całym roku.Chcecie uniknąć zwiedzania w strugach deszczu? Nie odwiedzajcie Kenii w kwietniu!

Kenia to takie miejsce na ziemi, które swoimi warunkami przyrodniczymi i pogodowymi zaprasza turystów o każdej porze roku. W okresie od kwietnia do czerwca w Kenii trwa pora deszczowa. Także i ona ma swoje niepodważalne uroki. Gdy powietrze staje się lżejsze, antylopy, hipopotamy i słonie nadciągają tłumnie nad wodopoje, żeby ugasić pragnienie. Mimo wszystko nie zdecydowałabym się na zwiedzanie Kenii o tej porze roku, dlatego nie dziwi mnie również fakt, że większość turystów szczególnie chętnie wybiera się na urlop w okolicach października lub marca. Jeżeli wolicie bardziej kameralne wypady, zdecydowanie lepiej wybrać się tu w grudniu, styczniu albo w lutym. W tym mniej turystycznym czasie istnieje też większa szansa, że dzikie zwierzęta chętniej wyjdą na spotkanie z białym człowiekiem.Tropikalna sawanna w połowie grudnia, czyli kiedy najlepiej przyjechać do Kenii

Bogatsza o lekturę papierowego przewodnika, do Kenii postanowiłam wybrać się w połowie grudnia. Tęskniłam do słońca, do ciepła, do chodzenia po rozgrzanej ziemi. Jeszcze przed wyjazdem doskonale wiedziałam, że w tym okresie trafię na przyjemną pogodę i temperaturę poniżej 30 stopni, czyli taką, w której zwiedza mi się najlepiej. Chciałam uniknąć też ulewnych deszczy, których nie brakuje tu w porze deszczowej. Dzięki temu, że podróż zaplanowałam z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, udało mi się też trafić na dobrą ofertę cenową. Wolny czas przed wyjazdem wykorzystałam na prewencję – poddałam się szczepieniu na żółtą febrę, WZW typu A i B oraz na tyfus. Choć szczepienia nie są obowiązkowe i prawdopodobieństwo zachorowania marginalne, postanowiłam jednak skorzystać i przy okazji wykonać badania lekarskie, na które zazwyczaj brakuje mi czasu z uwagi na codzienne obowiązki.Plaże nad Oceanem Indyjskim – warunki i pogoda

Piaszczyste plaże, pełne czystego, drobnego piasku to ulubione miejsca turystów przybywających do Kenii, którzy chcą wreszcie beztrosko odpocząć. Miejsca te, wbrew pozorom, nie są zatłoczone. Jest na nich spokojnie, cicho i egzotycznie. Szczególnie pięknie prezentuje się Diani Beach, uznawana za najładniejszą plażę Afryki Wschodniej. Rafa koralowa tworzy zatoczkę odcinającą plażę od dzikich stworzeń w morzu.

Najlepszym czasem dla wielbicieli wodnych szaleństw, zwłaszcza nurkowania, jest tutaj styczeń oraz luty. Są to miesiące, w których panują najwyższe temperatury i trwa pora sucha. Temperatura wody oscyluje wówczas w granicach 24-26 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura powietrza w ciągu dnia sięga powyżej 30 stopni, zaś nocą spada do 22-25 stopni. Szczególnie piękne są wieczory na kenijskich plażach oraz towarzyszące im zachody słońca. Delikatnie obniżająca się temperatura i czerwień afrykańskiego nieba pozwalają poczuć się jak w bajce. Jeśli poszukujecie miejsca na egzotyczny wypoczynek, z dala od europejskiego gwaru i dobrze znanych miast, Kenia będzie do tego idealna.

Ocena artykułu

Średnia ocena tego artykułu: 5.00/5
Dziękujemy za wystawienie opinii!

Komentarze

Brak komentarzy.

Polecane wycieczki

Zobacz inne wpisy

Sprawdź kierunki powiązane z tym artykułem:

Kenia