Wróć

Atrakcje na świecie

Ranking najpiękniejszych plaż na Kubie

Jako największa wyspa na Karaibach Kuba może pochwalić się urozmaiconą linią brzegową o łącznej długości 3735 km. Do okręgu administracyjnego należy około 1600 małych wysepek. Kraj jest dumny ze swoich urokliwych, nadbrzeżnych krajobrazów i lazurowego koloru otaczających go wód. Kuba to marzenie podróżnicze dla spragnionych słońca miłośników wypoczynku na drobnym, białym piasku. Które plaże na Kubie są najpiękniejsze? W tym rankingu na pewno trafisz na swoją ulubioną!

Varadero – tam znajdziesz jedne z najpiękniejszych plaż na Kubie

Niekoronowaną królową karaibskich plaż jest wybrzeże w Varadero - urokliwej miejscowości położonej na wąskim półwyspie Hicacos. Jako najważniejszy ośrodek turystyczny Kuby i jeden z najbardziej znanych regionów wypoczynkowych na całych Karaibach, Varadero przyciąga turystów z całego świata. Idealne warunki naturalne półwyspu oraz najpiękniejsze plaże na Kubie przyczyniły się do rozwoju turystyki w tym regionie już na początku zeszłego stulecia. Prawdziwy boom rozpoczął się jednak dopiero w latach 80-tych. Obecnie jasny piasek i niekończący się błękitny horyzont tworzą tutaj niesamowite kulisy dla licznych resortów hotelowych. A to tylko jeden z powodów, dlaczego warto wybrać się na wakacje na Kubę!

Kubańska plaża Playas del Este – niedoceniona Hawana

O ile zapierające dech w piersiach plaże w Varadero promowane są we wszystkich przewodnikach turystycznych, o tyle w Hawanie są mniej popularne, chociaż nie mniej piękne. Być może są to nawet najbardziej niedoceniane przez zagranicznych turystów plaże na Kubie. Playas del Este to urzekające tereny nadbrzeżne rozciągające się zaledwie 18 km od centrum Hawany. Tutaj Kubańczycy spędzają chętnie gorące weekendy. Jako że pływanie niekoniecznie należy do ulubionych sportowych aktywności Kubańczyków, zamiast w wodzie można ich raczej spotkać w cieniu palm w dużych grupach z rodziną i przyjaciółmi.

Rankingi najpiękniejszych plaż na Kubie często pomijają region Hawany. Miasto prezentowane jest jako centrum kulturowe i rozrywkowe. Tymczasem Hawana zachwyca nie tylko kolonialną architekturą i zabytkowymi samochodami, ale również bliskością do wspaniałych naturalnych obszarów rekreacyjnych. Playas del Este zaskakują karaibskimi widokami znanymi z wakacyjnych pocztówek. Jeśli chcesz zwiedzić Hawanę, sprawdź ofertę wycieczek fakultatywnych na Kubie - na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Playa Larga i Playa Girón – historia najpiękniejszych plaż na Kubie

Wspaniałe plaże na Kubie można spotkać również w centralno-zachodniej części kraju. Zatoka Świń zdobyła międzynarodowe zainteresowanie przede wszystkim dzięki swojej burzliwej historii i nieudanej próbie inwazji wyspy przez kubańskich antyrewolucjonistów. Dla podróżnych przybywających w te okolice ważniejsze niż rewolucyjna przeszłość okazują się walory przyrodnicze regionu. Wzdłuż wschodniej części zatoki rozciągają się piaszczyste, płaskie plaże Playa Larga i Playa Girón. W płytkich wodach chętnie spędzają wolny czas kubańskie rodziny. Przyjezdni natomiast częściej wybierają kamieniste obszary wybrzeża, które słyną z krystalicznie czystych wód i bogatego życia podwodnego.

Kuba - piaszczysta plaża Playa Ancón

Kolejną perełką pośród najpiękniejszych plaży na Kubie jest Playa Ancón położona na półwyspie o tej samej nazwie. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Trinidad - jedno z najlepiej zachowanych kolonialnych miasteczek z okresu kolonizacji hiszpańskiej w całej Ameryce.

W przeciwieństwie do kurortu Varadero otoczonego chłodniejszymi wodami Oceanu Atlantyckiego, kubańska plaża Playa Ancón cieszy się wyższymi temperaturami wód Morza Karaibskiego. Okolica słynie również z doskonałych obszarów do nurkowania. W pobliżu wybrzeża występują fantastyczne rafy koralowe oraz zatopione szczątki statków z okresu piractwa na Karaibach.

Przeczytaj też: Kiedy jechać na Kubę

Cayo Jutías na Kubie - niezamieszkana plaża

Prowincja Pinar del Rio, w szczególności okolice Viñales, są znane z uprawy najlepszego tytoniu na świecie. Jak to jednak na Kubie bywa, nigdzie tak naprawdę nie jest daleko do rajskich, najpiękniejszych plaży.  Archipiélago de los Colarados jest grupą wysepek rozciągających się na północnym wybrzeżu prowincji na barierze rafowej. Najłatwiej dostępną z tych wysepek jest Cayo Jutías. Z Viñales można tu dojechać drogą lądową, jako że wysepka jest połączona groblą ze stałym lądem. Droga dojazdowa jest mocno zdewastowana i podziurawiona. Mimo to warto wziąć na siebie trud podróży, by odkryć piękno kubańskich plaż.

Cayo Jutías zachwyca miłośników natury niemal nieskalanym cywilizacją krajobrazem. Próżno tu szukać resortów hotelowych. Nie są również dostępne kwatery prywatne. Miejsce jest niezamieszkane. Pośród najpiękniejszych plaż na Kubie piaszczyste wybrzeże wysepki pozycjonują się bardzo wysoko w klasyfikacji.

Sprawdź: TOP 5 atrakcji na Kubie

Jardines del Rey – tutaj znajdziesz aż 2 najpiękniejsze plaże na Kubie

Fantastycznym regionem zachęcającym do dłuższego pobytu, jest archipelag zwany Jardines del Rey, w wolnym tłumaczeniu Ogrody Króla. Nazwę nadał miejscu hiszpański konkwistador Diego Velázquez na cześć ówczesnego króla Hiszpani. Archipelag składa się z systemu większych i mniejszych wysepek, które zaskakują niemal śnieżnobiałymi plażami na Kubie oraz rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Do tych najbardziej znanych należą Cayo Coco i Cayo Santa Maria.

Cayo Santa Maria - rajska plaża na Kubie

Rozmawiając o najpiękniejszych plażach na Kubie, nie sposób pominąć Cayo Santa Maria. Na wyspie jedyną opcją są wakacje all inclusive. Położone bezpośrednio przy plaży hotele przyciągają turystów znakomitymi warunkami na wypoczynek. Wyspa połączona jest z lądem 48-kilometrową groblą zaczynającą się w rybackiej miejscowości Caibarien. Budowa grobli zakończyła się w roku 1999, a jej powstanie miało ogromny wpływ na rozwój turystyki w tym regionie. Przed wjazdem na Cayo sprawdzana jest rezerwacja pobytu. Należy wykupić wstęp na jednodniowy pobyt lub nocleg w jednym z hoteli

W Caibarien nietrudno jest wynająć sympatyczną kwaterę prywatną u kubańskiej rodziny. Stąd dojazd taksówką na piękne plaże Cayo Santa Maria zajmuje około 30 minut. Nieco dalej, bo około 50 minut jazdy znajduje się Remedios - wspaniale zachowane kolonialne miasteczko bogate w zabytki. W ciągu dnia można korzystać z uroków jednych z najpiękniejszych plaż na Kubie, a wieczorem poznawać kolonialną historię kraju, jego tradycje i obyczaje. Bliski kontakt z mieszkańcami jest gwarantowany.

Playa Cayo Coco - jedna z najpiękniejszych, kubańskich plaż

Plaże Cayo Coco cieszą się nie tylko ogromną popularnością wśród przyjeżdżających na Kubę, ale regularnie pojawiają się także w pierwszej dziesiątce rankingów najpiękniejszych plaży na świecie.

Wysepka należy administracyjnie do kubańskiej prowincji Ciego de Ávila i szczyci się własnym lotniskiem międzynarodowym. Ekskluzywne resorty hotelowe, dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, centra nurkowe oraz różnorodność atrakcji przyrodniczych sprawia, że Cayo Coco zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Kuby. Jest połączone z kolejną znaną wakacyjną wysepką Cayo Guillermo naturalnym pomostem. Jaśniutkie, drobnoziarniste plaże na Kubie oraz krystalicznie czyste wody mieniące się we wszystkich odcieniach błękitu przyciągają na wyspy archipelagu pasjonatów rajskich krajobrazów.

Playa Guardalavaca – najpiękniejsze plaże na Kubie

Playa Guardalavaca jest jednym z pierwszych portów na Kubie odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. Region wokół tego wybrzeża stał się idealnym miejscem schronienia dla korsarzy i piratów. Obecnie znany jest przede wszystkim wśród podróżnych szukających typowo karaibskich klimatów bez masowej turystyki. Zdecydowanie należy do najpiękniejszych plaż na Kubie. Kształtem przypominająca muszlę Playa Guardalavaca jest otoczona gęstą egzotyczną roślinnością i pokryta białym pudrowym piaskiem, który kontrastuje z otaczającymi ją krystalicznymi wodami. W północnej części plaży rozciągają się rafy koralowe, które zachwycają płetwonurków.

Lista najpiękniejszych plaż na Kubie oczywiście nie jest kompletna. Oprócz wymienionych istnieje jeszcze wiele innych, które kuszą karaibskim urokiem i pięknym krajobrazem. Przyjedź na Kubę i odkryj swojego plażowego faworyta! Wybór jest niezwykle trudny. Przed podróżą najpierw przeczytaj wpis na blogu i sprawdź, co warto wiedzieć przed przyjazdem na Kubę.

Zdjęcie samolotu
Data Publikacji: 29.10.2022

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
Last Minute!
3.6/6  31 ocen
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.8/6  24 oceny
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.3/6  15 ocen
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.0/6  14 ocen
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.7/6  120 ocen
zdjęcie-oferty
Last Minute!
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
4.7/6  3 oceny
Wypoczynek • Kuba: Varadero
zdjęcie-oferty
Last Minute!
5.1/6  10 ocen

Podobne artykuły

krajobraz-kierunku
Toledo i jego największe atrakcje Toledo uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej imponujących miast Hiszpanii. Znajduje się około 70 km od Madrytu w regionie Castilla-La Mancha. To dawna stolica państwa. Od 1986 roku miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wśród jego wąskich, brukowanych uliczek i podziwiając niesamowite zabytki, można się przenieść w czasie o kilka stuleci. Toledo to miasto z duszą, gdzie nie brakuje atrakcji. Ogromne wrażenie robi przede wszystkim jego średniowieczna zabudowa i mury, a Stare Miasto fascynuje i zachwyca magią. Sprawdź, co warto zwiedzić w hiszpańskim Toledo!
krajobraz-kierunku
Lefkada - plaże, atrakcje turystyczne i zabytki greckiej wyspy Lefkada to bajkowe, rozległe, niemalże karaibskie plaże oraz malownicze zabudowania przypominające kolonialne miasta Ameryki Południowej. Jest jedną z siedmiu Wysp Jońskich leżących po zachodniej stronie Grecji kontynentalnej. Zachwyca szerokimi lazurowymi wybrzeżami, dobrze rozwiniętą infrastrukturą oferującą rozmaite sporty wodne, bardzo ciekawymi dla miłośników przyrody szlakami trekkingowymi, gościnnością czy niepowtarzalną architekturą tradycyjnych wiosek. Poznaj szeroką gamę atrakcji turystycznych Lefkady, aby zaplanować swoje niezapomniane wakacje na najpiękniejszej wyspie Morza Jońskiego!
krajobraz-kierunku
7 atrakcji w Nikozji na Cyprze, które warto zobaczyć Słysząc o stolicy przedzielonej murem, od razu na myśl przychodzi Berlin sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak współcześnie nadal istnieje jeszcze jedno takie miasto i jest nim Nikozja na Cyprze. Nieprzerwanie od 1974 roku przez jej środek przebiega tzw. Zielona Linia, która dzieli stolicę wyspy na dwie połowy - południową cypryjską oraz północną turecką. Nie jest to jednak powód do tego, aby zrezygnować ze zwiedzania wszystkich atrakcji w Nikozji. Sprawdź, co cię czeka podczas wakacji na Cyprze!
krajobraz-kierunku
Cyklady - 6 najpopularniejszych wysp Ulubiony kierunek letnich wakacji – Grecja, a na mapie Grecji jeden z najciekawszych regionów, czyli archipelag 220 wysp, Cyklady. Dużo je łączy, a jeszcze więcej różni – każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób i lepiej o wszystkim dowiedzieć się przed zrobieniem rezerwacji. Wiele zależy od upodobań, ale każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Sprawdź, czy greckie Cyklady to kierunek dla Ciebie i sprawdź, która wyspa pasuje do Twoich potrzeb.