Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bez przesiadki).

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja, a następnie wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac i Święta Droga. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Podczas zwiedzania przerwa na lunch. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. (UWAGA! Ze względu na lokalne restrykcje, w wybranych terminach zwiedzanie Zakazanego Miasta odbywa się wyłącznie z zewnątrz, bez wchodzenia na teren kompleksu. Dodatkowo wizyta w Jingshan Park.) Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu - przedziały 4 - osobowe, miejsca sypialne. (Trasa ok. 1100 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Xian: Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet - budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem przedstawienie folklorystyczne „Dynastia Tang” połączone z kolacją.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu kontynuujemy odwiedzanie atrakcji Xian. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e.. Po zakończeniu zwiedzania lunch i przejazd do Luoyang. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Longmen Shiku (Grot Smoczej Bramy), gdzie zobaczymy to, co pozostało z ponad 100.000 wizerunków Buddy wykutych w skale nad rzeką Yi (Yi He) od V do IX w. Następnie odwiedzimy słynny Klasztor Shaolin (Shaolin Si - Świątynia Młodego Lasu), w którym od VI w. mnisi buddyjscy na drodze wieloletnich ćwiczeń ciała i umysłu stają się mistrzami sztuk walki. Zobaczymy tam świątynię buddyjską oraz Las Pagód - zbiór kilkuset grobowców mnichów. Obejrzymy też pokaz  umiejętności młodych adeptów sztuk walki. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Zhengzhou na kolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na dworzec, gdzie wsiadamy do pociągu do Suzhou lub Szanghaju (podróż potrwa ok. 7 godzin). Kolacja i przejazd do hotelu na nocleg. Dla chętnych spacer po centrum miasta. (Trasa ok. 900 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w położonym na wodzie miasteczku Tongli połączona z rejsem po kanałach. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych "Szanghaj nocą", czyli rejs po rzece Huang Pu, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z jednej strony szanghajskie drapacze chmur symbolizujące potęgę gospodarczą Nowych Chin, a z drugiej Bund - szanghajskie art deco z przełomu XIX i XX w. (za dodatkową opłatą ok. 30 USD). (Trasa ok. 120 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju, zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. W czasie zwiedzania możliwość przejazdu "latającym pociągiem" Maglev, osiągającym prędkość 431 km/h (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30-tych XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street - głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie sporo czasu na zrobienie zakupów. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 35 USD) wjazd na jeden z najwyżej usytuowanych na świecie tarasów widokowych - Szanghajskie Centrum Finansów Międzynarodowych lub Szanghajską Wieżę, skąd podziwiać można panoramę miasta. Po południu odwiedzimy Muzeum Sztuki Chińskiej. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem dla chętnych najbardziej spektakularne widowisko artystyczno-akrobatyczne w Chinach - Era Intersection of Time (płatne dodatkowo ok 65 USD; cena i możliwość uczestnictwa zależne od dostępności biletów). (Trasa ok. 20 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do Pekinu. Przesiadka w Pekinie, wylot do Polski samolotem rejsowym.

Dzień 12

Dzień 12

Lądowanie w Warszawie.

 
Dla grup oznaczonych gwiazdką, nie podróżujących liniami Air China (rozkłady do sprawdzenia na R.pl/rozklady), powyższy program ulega następującym modyfikacjom:
 
Dzień 1
(...) Przelot do Pekinu samolotem rejsowym z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub państw Płw. Arabskiego.               
 
Dzień 2 - 10
 Bez zmian.
 
Dzień 11
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem kolacja, transfer na lotnisko i wylot do Polski. 
 
Dzień 12
Przylot na lotnisko przesiadkowe i dalej do Warszawy.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja i bar

Zakwaterowanie

Hotele dobrej klasy ***/**** (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.

Wizy

Do przekroczenia granicy chińskiej niezbędna jest wiza chińska wbita w paszport. Paszport musi posiadać co najmniej 6 wolnych stron oraz być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty zakończenia imprezy. Do uzyskania wizy niezbędna jest dwukrotna wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie (opłata za wystawienie dodatkowych dokumentów niezbędnych do wyrobienia wizy dostepna jest w systemie rezerwacyjnym), można również skorzystać z usługi pośrednictwa wizowego (brak konieczności osobistej wizyty w Centrum Wizowym). Szczegóły procedury wizowej wraz z listą niezbędnych dokumentów oraz nieprzekraczalnych terminów znajdują się u sprzedawcy.

W terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki nie są możliwe zmiany danych uczestników. Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Świadczenia

Cena obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Pekin (bezpośrednio) i Szanghaj-Warszawa (z przesiadką w Pekinie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (patrz informacja poniżej), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 340 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Uwaga! Osoby wizujące się we własnym zakresie zobowiązane są do przesłania skanów paszportów (są one niezbędne do finalizacji rezerwacji w Chinach).

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Ze względu na wzmożone kontrole bezpieczeństwa bagaży na stacjach kolejowych w Chinach konfiskowane mogą zostać przedmioty uznane za niebezpieczne, tj. przedmioty ostre (takie jak nożyczki, brzytwy, żyletki oraz noże, w tym scyzoryki i finki; nie dotyczy jednorazowych maszynek do golenia i cążek do paznokci), aerozole (dezodoranty, lakiery do włosów, pianki do golenia, suche szampony itp.) czy zapalniczki. W/w przedmioty nie mogą być przewożone w bagażu głównym ani w bagażu podręcznym.

Chiny – w krainie złotego smoka

5.5/6 (391 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Chiny – w krainie złotego smoka
Bestseller
Galeria (10)
Chiny – w krainie złotego smoka
Chiny – w krainie złotego smoka
Chiny – w krainie złotego smoka
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Pekin i Zakazane Miasto • Wielki Mur i chińska opera • wyjątkowa terakotowa armia w Xian • Świątynia Shaolin • Suzhou - Wenecja Wschodu • Szanghaj - mieszanka wschodu i zachodu
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Pekin (bezpośrednio) i Szanghaj-Warszawa (z przesiadką w Pekinie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami, transfery klimatyzowanym autokarem lub pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (patrz informacja poniżej), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 340 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 325
Razem
16 650 zł
Zaliczka 25% 4 160 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.7
Transport
5.3
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ireneusz Andrzej, NOWY TOMYŚL 03.08.2017
Termin pobytu: czerwiec 2017

Zadowoleni

Wyjazd spełnił nasze oczekiwania.

6.0/6

Cezary 15.08.2018
Termin pobytu: marzec 2019

12 dni, w czasie których dowiesz się, jak mało wiedziałeś o Chinach

Chiny z reguły kojarzą się Polakom z tandetą, mieszkańcami pomykającymi na rowerkach i spożywanym na okrągło ryżem i zupkami w proszku. Po tej wycieczce zobaczycie, że ma się to nijak do rzeczywistości. Wycieczka rozpoczyna się w Pekinie, kończy w Szanghaju (dla uczestników podróżujących Emirates - zdecydowanie polecam! - przeloty Boeingiem 777 oraz Airbusem A380!). Te dwa olbrzymie miasta są tutaj jakby początkiem i końcem wielowiekowej "podróży" tego mocarstwa. Pekin urzeka swoimi zabytkami i historią. Szanghaj powala rozmachem, olśniewa nowoczesną zabudową, fascynuje najszybszą koleją świata (w ruchu pasażerskim) - oczywiście należy pamiętać, że nierzadko kosztem wyburzeń starych domostw i stojącym za tym dramatem mieszkańców. Nie będę się rozpisywał na temat kolejnych miejsc, będących na trasie wycieczki - są tak fascynujące, że długo można by je opisywać. Nie mam tu na myśli takich lokalizacji jak sklepy z perłami czy jedwabiem, choć dla niektórych też mogą być pociągające. Transport kolejowy pozwalał na bardzo szybkie przemieszczanie pomiędzy oddalonymi od siebie miejscowościami. W Chinach prędkość 300 km/godz. to "normalka", u nas 160 km/godz. wywołuje u niektórych podniecenie. O Maglevie nie wspomnę, żeby nie kopać leżącego ;-) Nocny pociąg do Xian w porządku - ze względu na "dziwne" przypadki uszkodzeń bagażu zasadniczego i braki w zawartości walizek, bagaż główny może teraz jechać z nami w przedziale - dwie duże i dwie średnie walizki da się upchnąć bez większego kłopotu. Bez problemu można się jako tako odświeżyć w przedziale z 3 umywalkami. Autokary, którymi się przemieszczaliśmy, czyste, z działającą klimatyzacją i fajnymi kierowcami. Autostrady przeważnie z 4 pasami ruchu w jedną stronę, z wielopiętrowym układem estakad. W miastach pozory zasad ruchu drogowego, ale o dziwo, tylko raz zaobserwowałem stłuczkę. Hotele o przyzwoitym standardzie. Z praktycznych rzeczy: 1) nie ma potrzeby zabierać adapterów do gniazdek, 2) radzę zabrać trochę leków p/biegunkowych, p/bólowych oraz zażywanych stale, 3) papier toaletowy - cóż, nie zawsze dostępny w przeciwieństwie do toalet (a te w konfiguracji ogólnie nam znanej oraz nierzadko na tzw. narciarza), 4) woda butelkowana rozdawana codziennie w autokarze, ponadto w pokoju hotelowym w dniu przyjazdu; wszelkie napoje dostępne bez większego problemu w zwiedzanych miejscach: 0,5 l wody od 3-10 juanów, sprite, cola, soki 5-10 juanów, 0,5 l piwa zwykle od 8 juanów, 5) jedzenie może wydawać się monotonne, ale smaczne (zwłaszcza pierożki!), nie zdarzyło się nam długo czekać na podanie posiłku. Do każdego posiłku (z wyjątkiem śniadań) szklanka - do wyboru: wody, coli, sprite`a lub piwa, 6) radzę zabrać parasol lub kurtkę p/deszczową - w ostatnim dniu dolało konkretnie, 7) powerbanki są sprawdzane przy wylocie, na lotnisku (max. 100 Wh pojemności (Wh=Ah x V, gdzie Ah to podzielenie poj. wyrażonej w mAh przez 1000, V to napięcie baterii). Powerbank musi być w bagażu podręcznym!, 8) zdecydowanie zalecam wykupienie dodatkowego, wysokiego ubezpieczenia KL i Assistance - oby się nie przydało, ale strzeżonego... Osobno słowa WIELKIEGO uznania dla pilota grupy, Pana za jego potężną wiedzę na temat nie tylko Chin, ale szeroko rozumianego Dalekiego Wschodu, za zdolności organizacyjno - logistyczne, poczucie humoru i zdolność zintegrowania naszej grupy. Słowa uznania i podziękowania także dla lokalnych przewodników. A jak w dodatku traficie na grupę tak fajnych ludzi, z jakimi miałem przyjemność podróżować, to Krainę Złotego Smoka będziecie długo i sympatycznie wspominać! :-)
Pokaż więcej opinii (389)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem